Şimdi Ara

Navitech QX-B512 Primo Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
31.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • QX-B512 model navigasyon cihazı aldım, harita güncelleştirmesi yapmak için Naviextras Toolbox programını sitesinden indirerek bilgisayara kurdum.
    USB kablosuyla bilgisayara bağladım. Bilgisayar cihazı external hard disk olarak görüyor, ancak toolbox programı navigasyon cihazı bağlanmadı diyerek harita güncelleştirmesini başlatmıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Not: Cihazın Teknik servisini aradım, internet sitesi güncelleştiriliyor bu nedenle harita güncelleştirmeyi şuanda yapamazsınız dediler. Evet belki haritayı güncelleştiremem ama sorunum güncelleştirmeden önce programın cihazı görmemesi dedim, ya anlamadılar ya da ilgilenmediler.

• bende yeni aldım primo 512 yi, deneyebilirsin

ilk önce cihazı usb ile bağladıktan sonra ekranda hardisk resmi ile pc resmi var veri aktarıyor gibi, öyle kalsın. kapatma ( bu şekilde kalırsa, dahili hafıza ve hafıza kartının içine dosya filanda atabiliyorsun)

sonra toolboxa girmeyi dene oturum filan aç, gelmesi gerekiyor. ben öyle yaptım hiçbir sorun olmadı, guncellemede yaptım.

umarım faydası olur...
  • güncellemeyi bugün mü yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

QX-B512 model navigasyon cihazı aldım, harita güncelleştirmesi yapmak için Naviextras Toolbox programını sitesinden indirerek bilgisayara kurdum.
    USB kablosuyla bilgisayara bağladım. Bilgisayar cihazı external hard disk olarak görüyor, ancak toolbox programı navigasyon cihazı bağlanmadı diyerek harita güncelleştirmesini başlatmıyor.

Not: Cihazın Teknik servisini aradım, internet sitesi güncelleştiriliyor bu nedenle harita güncelleştirmeyi şuanda yapamazsınız dediler. Evet belki haritayı güncelleştiremem ama sorunum güncelleştirmeden önce programın cihazı görmemesi dedim, ya anlamadılar ya da ilgilenmediler.

Kocaman bir yalan salllamışlar hemde yalanın kuyruklusu,Toolbox'ta hiçbir güncelleme çalışması yok şu an gayet aktif çalışıyor..Saygılar

• quote:

güncellemeyi bugün mü yaptınız?

dün yapmıştım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

quote:

QX-B512 model navigasyon cihazı aldım, harita güncelleştirmesi yapmak için Naviextras Toolbox programını sitesinden indirerek bilgisayara kurdum.

Kocaman bir yalan salllamışlar hemde yalanın kuyruklusu,Toolbox'ta hiçbir güncelleme çalışması yok şu an gayet aktif çalışıyor..Saygılar

tool box güncellendi bugün

• Tamam güncelleme oldu fakat güncelleme var diye toolbox kapatılmadıki..Yine cihazlarla bağlanıla biliyordu.Kaldıki @karamurat_670 arkadaş toolbax güncelleme olmadanki versiyonla harita yüklemesi yapabilmiş.Cihazın toolbox'a bağlanaması farklı nedenden oluyor bunu firma ya bilmiyor yada kullanıcı ile uğraşmak istemiyor yoksa cihaz modeli toolbox'a tanımlı ise bağlanır,servisi arayın şimdi deyin ki ''cihazı açıyorum pc ye bağlıyorum toolbax cihazı görmüyor'' diyin ilk söyleyecekleri sitede çalışma var olacak..Tecrübe ile sabittir..Saygılar
  • usb kablosunu değiştir kardeş bende de aynı sorun oldu.cihaz açık olsun ve usb kablosunu değiştir.
  • Merhabalar, ben de bugün itibariyle ürüne kavuştum...
    bağladım, güncellemesi program aracılığı ile gerçekleşti gibi görünüyor ama nedense inatla İstanbul'da bir bölge görünüyor. Nasıl düzelecek? ve Uyduya bağlanmaya çalışıyor ibaresinden kurtulamadım...
  • uydu bağlantısı olduğunda bulunduğunuz konumu gösterir..Uyduya bağlanması için açık alanda olmanız lazım,yani cihaz gökyüzünü görmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

uydu bağlantısı olduğunda bulunduğunuz konumu gösterir..Uyduya bağlanması için açık alanda olmanız lazım,yani cihaz gökyüzünü görmeli

öğrenmem gereken çok şey var sanki, sokakta uzun bir süre sonra çekti, Mersin'de kullanacağım ve nasıl olur bilmiyorum... eve yaklaşırken bağlandı sonrasında evi düzgün anlatamadı gibi... bakalım yarın daha detaylı bir tur atacağım...
  • Arkadaşlar Navitech qx-512 Primo aldım. Bu cihazın versiyonunu nerden öğrenebiliriz.
    (İgo Primo 1.1 - İgo Primo 1.2 )
    Skin ve schme arasında ne fark var. Ve bu cihazın görünümünü değişirebilirmiyiz? yardımcı olursanız sevinirim.
  • primo 1,2 olamaz öğrenmek için primo /Diğer/ayardım/hakkında burada 8,5,9 xxxx yazıyorsa primo 1.0 dır
    8.5.11 xxxxx yazıyorsa 1.1 dir
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 8.5.11.15xxx yazıyor yani 1.1 versiyon
    Peki bu gri üstüne turuncu yazı olayını vs değişirebilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinerji_hasan -- 28 Nisan 2011; 12:25:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suayipbayrak

usb kablosunu değiştir kardeş bende de aynı sorun oldu.cihaz açık olsun ve usb kablosunu değiştir.

valla kardeşim değiştirdim, evde 3-4 tane usb kablosu vardı hepsini denedim

güncelleme olmayınca ben cihazı geri iade ettim, yerine garmin nüvi 1200 aldım. 20 gündürde kullanıyorum, memnun kaldım
  • Slm Arkadaşlar
    Navitech QX-B512 Marka navigasyon cihazım var, üzerinde ömürboyu güncelleme igo primo var ancak hiç memnun değilim, daha önce cin malı ama navitech marka olduğunu sandığım (ki öyle su anki kullandığım cihazla menüleri aynı) serisini bilmedim cihazım vardı igo8 kullanmakta idim ve çok memnundum, igo8 kurulu bulunan eski cihazımda skin olarak Dimka 1.1.25.9 (a) - TomSoft 272 (480x272) kullanıyordum, bunu kullanmamın sebebi ekranın sol tarafında yükseklik, pusula, hedefe kalan zaman, km ve buna benzer bilgileri bir arada vermesi idi, kullanmış olduğum dimka 1.1.25.9 skininin primoda çalışacağını sanarak \\NNG\CONTENT\ dosyasının için SKIN adı altında klasör açarak içine yükledim, ayarlar/gürünüm menüsünden seçtim kapatıp açtım ama çalışmadı. Daha sonra igo primoya uygun skin seçtim bu seferde skin seçeneklerini göremez oldum, fabrika ayarlarına döndüm olmadı. SD karta igo8 yükledim karttan çalıştırdım bu seferde yükseklik özelliğini göstermediğini gördüm
    1- igo primoda skin menüsünü görmek için ne yapmalıyım orijinal haline nasıl dönerim.
    2- İgo8 kulansam Dimka 1.1.25.9 (a) - TomSoft 272 (480x272) skinin de yükseklik değerini nasıl alabilirim. (sıfır olarak gösteriyor)

Yardımlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.

• arkadaşlar,
    Navitech QX-B512 Marka navigasyon cihazımı yeni aldım. ömür boyu güncellemeye sahip cihaz.

program versiyonu 8.5.11.15xxx görünüyor. yani primo 1.1 versiyon., bildiğiniz gibi
    igo primo 1.2 hatta 2.0 versiyonları bulunmakta sitelerde.

2.0'a güncelleme yapmam halinde bu aletin harita güncelleme hakkı kayıp olur mu?
  • evet kaybolur çünki yükleyeceğiniz yazılım illagal kırık bir yazılım olacaktır bu yazılıma güncelleme yapamazsınız.En güzeli üzerindeki yazılımla kullanın.
  • Selamlar herkese, ürünü bugün aldık ama gps sinyali alamadık henüz.şirkette cam kenarında en üst kattayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

Selamlar herkese, ürünü bugün aldık ama gps sinyali alamadık henüz.şirkette cam kenarında en üst kattayız.

Açık alana çıkmalısınız camkenarında bağlanamayabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.