Şimdi Ara

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
15
Favori
130.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakizmr

arkadaşlar navitech qx-b432 navigasyon cihazım var. ekran kalibrasyonu kaydı. ekranın en sağ ve sol kenarındaki simgelere tıklayamıyorum. bu şekilde navigasyon ayar menüsüne girip ekran kalibrasyonunu da yapamıyorum. fabrika ayarlarından sonra açılışta kalibrasyon yaptırıyordu. bilgisayara bağlayıp dosyaları silme yöntemiyle fabrika ayarlarına döndüreyim dedim ama o da yemedi. sanırsam bilgisayar sadece navigasyon fonksiyonuna ait dosyaları görüyor. bu şekilde navigasyonda rota falan oluşturamıyorum. ne yapmam lazım?

burak kardeşim özel mesaj attım aynı ekran kalibrasyonu sorununu qvx-443 cihazımda bende yaşıyorum. cihazımın garantisi bitti. servise göndermek de istemiyorum. 30 gün ortalama servis süresi varmış bu kadar süre navigasyonsuz yapamam hergün sokak sokak çalışan biriyim. yapabilirsem çok iyi olacak... yardımlarını bekliyorum.

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felekman -- 19 Şubat 2016; 16:26:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Save klasörünü sildiğinizde (yedek alıp silin) tekrar kurulum yapma aşamasına gelmiyor mu?

Edit: Selamlar tekrar; araçtan kendi cihazımı alıp bir test ettim. Şunları yapın.

sys.txt dosyanızı yedeğini alıp notepad ile açın. İçerisinde yoksa aşağıdaki satırları ekleyin. Kaydedip çıkın.

quote:

[debug]
    experimental_features=1

[interface]
    extra_settings=1

Cihazınızı yeniden açtığınızda Ana menüde Gelişmiş Ayarlar simgesi belirecek. Pembe Laboratuar kabı. Buna tıklayın, en son sayfada Calibrate Screen belirmesi lazım. Pasif gibi görünür ama tıkladığınızda kalibrasyon ekranına geçmesi lazım.

Kolay gelsin.

QVX-443 cihazımın ekran kalibrasyonu uzun süredir bozuktu. birçok tuşa basamıyor, adres hatalı girildiğinde silip düzeltme bile yapamıyordum, sizin mesajınızı gördüm ve kolayca navitech navigasyon cihazımın ekran kalibrasyonunu yaptım kardeşim. çok da güzel oldu.

nasıl yapıldığını anlatayım. navigasyonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayıp harici hard disk olarak pc nin tanımasını bekleyin (tahmini süre 30 saniye 1 dk arasındadır)
    ardından navigasyonun belleğine (örn: çıkarılabilir disk G - F - H - K yazar) buraya tıklıyoruz. NNG Klasörünü açıyoruz içinde SYS.text dosyası var. bunu ilk önce kopyala deyip bilgisayarınıza, belgelerime, masaüstüne veya (c veya d ye) yedeğini almak için yapıştırın. yedek almanız yararınıza olacaktır.

ve ardından NNG klasörü içindeki SYS.text dosyasını notepad programı ile açıp (birlikte aç - notepad yapabilirsiniz)

quote:

[debug]
    experimental_features=1

[interface]
    extra_settings=1

kodunu en alta kopyalayıp yapıştırın ve kaydedin. dosyaları kapatın ve ardından cihazı pc den güvenle donanımı kaldır deyip sökün ve cihazınızı çalıştırın. açılmasını bekleyin. aşağıda bluetooth menüsünün hemen yanında pembe renkli laboratuvar şişesi (erlenmayer şişesi) çıkacaktır. onu tıklayın ve "calibrate the screen" menüsü var oraya tıklayın. elinize navigasyon kaleminizi veya touchpad kaleminizi alarak ekran kalibrasyonunu yeniden yapın. kolaymış diyeceksiniz. birçok forumda okudum bulamamıştım. kendim uyguladım çok kolay imiş. servis para + 25 gün süre istiyor sırf bunun için... sembol de aşağıdaki gibi gözükür...

/>

• ford focus aracım için navitech nx251y model cihazı bağlattım. sorunum araç kontak açıldığında cihaz direk navigasyon açmıyor ne yapabilirim.
    |
    |
    kop79 bu mesajı paylaştı
  • ford focus aracıma navitech nx251y navigasyon takdırdım. ancak araç kontağını açtığımda cihaz direk olarak yol bilgisi navigasyonu açmıyor. navigasyonu açmak için navi tuşuna basmam gerekiyor. araç kontağı ilk açıldığında ilk olarak bu cihazın navi açması için ayar varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kop79

ford focus aracıma navitech nx251y navigasyon takdırdım. ancak araç kontağını açtığımda cihaz direk olarak yol bilgisi navigasyonu açmıyor. navigasyonu açmak için navi tuşuna basmam gerekiyor. araç kontağı ilk açıldığında ilk olarak bu cihazın navi açması için ayar varmıdır.
    Bir rota belirlemiş ve o hedefe gelmeden rota üzerinde aracı stop etmişseniz tekrar kontağı çevirdiğinizde o rotayı göstermeli bir de böyle deneyin.. Ama default olarak rota olmadan kontağı çevirdiğinde direk navigasyonu açmaz bence.. Bazen bluetooth u bile tanıyamayabiliyor bu arada araçlar.. Not: Ford hakkında bilgim yok genel bilgi olarak paylaştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaluga

Bir rota belirlemiş ve o hedefe gelmeden rota üzerinde aracı stop etmişseniz tekrar kontağı çevirdiğinizde o rotayı göstermeli bir de böyle deneyin.. Ama default olarak rota olmadan kontağı çevirdiğinde direk navigasyonu açmaz bence.. Bazen bluetooth u bile tanıyamayabiliyor bu arada araçlar.. Not: Ford hakkında bilgim yok genel bilgi olarak paylaştım..

Alıntıları Göster
    Merhaba

Win Ce tabanlı Navitech NX-L202R cihazımda açık olan radyoyu cihazı kapatmadan kapatamıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: daimonankara

Merhaba

Win Ce tabanlı Navitech NX-L202R cihazımda açık olan radyoyu cihazı kapatmadan kapatamıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    merhaba
    navitech'in portatif bir navigasyon cihazını almaya karar verdim,
    ama hangisini alacağımı bilemedim.

navitech'in en güncel, en son model portatif navigasyon cihazın hangisidir?

bunun dışında DVX-M560 modelinde kameranın cihazın açılışından itibaren sürekli kayıt halinde olduğu söylenmiş, hafıza dolunca ne oluyor, ya da kayıt özelliğini tamamen kapatabilir miyim?

son olarak da

Navitech, QX-M543 (256mb ram)
    Navitech, RX-A760 (512mb ram)

bu cihazlardan hangisi daha hızlı,
    birini diğerine tercih ettirecek farklar nelerdir? yardımcı olursanız çok mesut olurum, müthiş bir kararsızlık içindeyim.

selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicka -- 17 Mart 2016; 21:53:21 >

• magicka M kullanıcısına yanıt
    Navitech, QX-M543
    Ben bu cihaza sahibim; yeniden alacak olsam tercih ederdim.
    RX-A serisi cihazlar Android tabanlıdır diğerleri Windows CE işletim sistemini kullanırlar. Yani iki seri cihazların benzerliği Dizel ve Benzinli aynı marka/model araç kadar yakındır.
    Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim

DVX-M560 modelinde kameranın cihazın açılışından itibaren sürekli kayıt halinde olduğu söylenmiş, hafıza dolunca ne oluyor, ya da kayıt özelliğini tamamen kapatabilir miyim?
    bu konularda da bilgi verir misiniz?
    Selamlar,

Kullanmadığım bir cihaz. Herhangi bir bilgi yanlış olur. Navitech Teknik servisine telefonla sorup doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

peki QX-M543'in güncellemesi konusunda hiç sorun yaşadınız mı?
    bu konuda birkaç şikayet gördüm de

bir de yanlış yola sapınca yeniden rota hesaplama hızını merak ediyorum,
    ne kadar sürüyordur dikkat ettiniz mi hiç?
    Güncellemeler konusunda hiç sıkıntı yaşamadım; 64 bit bilgisayarlar ile ilgili sorunlar yaşandığını okudum ben de ama ben sorun yaşamadım. Dikkat edilecek konu cihazı açıp uydulara bağlanmasını bekleyip (pencere kenarında falan) sonra USB ile bilgisayara bağlıyorum. Sorunsuz tanıyor ve güncelliyor.

Tekrar rota hesaplama hızı yazılımla alakalıdır; cihaz ile alakası yoktur. Tüm iGO Primo cihazlar rotanın uzunluğuna göre 2-5 saniye arasında tekrar hesaplama yaparlar. Bu tip bir gecikme ile kavşak kaçırdığımı hatırlamıyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,
    2013 model Honda civic aldım içinde Navitech Nx214f navigasyon var ama Navigasyonu açtığımda GPS Loading yazıyor ama açmıyordu.Servisle görüştüm bazı dosyalar gönderdiler yükledim ama dosyalar indirilemedi hatası veriyor.
    "Failed to open file:ui_igo8/800_480/loading.bmp exciting application."hatası veriyor. "OK" e bastığımda ise "This application failed to start last time.Do you want to reset to factory defaults and lose your all your POUIs,tarck and setting" hatası çıkıyor. Sıfırlamamak için "No"ya bastım ama nerede hata yapıyorum acaba.Bu problemi nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.servise sormuştum bugün cevap geldi ama cihazı söküp göndermemi istiyorlar.
    Bu mesaja eklenen görseller:

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdag2050 -- 21 Mart 2016; 22:20:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akdag2050

Arkadaşlar merhaba,
    2013 model Honda civic aldım içinde Navitech Nx214f navigasyon var ama Navigasyonu açtığımda GPS Loading yazıyor ama açmıyordu.Servisle görüştüm bazı dosyalar gönderdiler yükledim ama dosyalar indirilemedi hatası veriyor.
    "Failed to open file:ui_igo8/800_480/loading.bmp exciting application."hatası veriyor. "OK" e bastığımda ise "This application failed to start last time.Do you want to reset to factory defaults and lose your all your POUIs,tarck and setting" hatası çıkıyor. Sıfırlamamak için "No"ya bastım ama nerede hata yapıyorum acaba.Bu problemi nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.servise sormuştum bugün cevap geldi ama cihazı söküp göndermemi istiyorlar.

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI
    Yolladıkları dosyalarda çözünürlük sorunu var gibi görünüyor.Yazılım SD kartta olsa gerek bu dosyaların içinde SAVE diye bir klasör olmalı bunu komple silip denermisiniz?Bir de SD karttaki navigasyon yazılım dizininde bulunan dosyaların bir ekran görüntüsünü atabilirmisiniz?

• Sayın imkansız
    Yardımınız için teşekkür ederim.
    Save dosyasını sildim denedim ama gene aynı hatayı veriyor.
    Navitech servis Tarafından Gönderilen dosyalar ektedir.
    Teşekkürler

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI

• Sayın imkansız resim iyi okunmadığı için tekrar yükledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdag2050 -- 22 Mart 2016; 20:16:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdag2050

Sayın imkansız resim iyi okunmadığı için tekrar yükledim

Hocam bunlar navitech in gönderdiği dosya sizin cihazın sd kartına bunları attığınız dizin de Data.zip gibi dosyalar olacak onların ekran görüntüsünü atabilirmisiniz?Sadece bunlar varsa zaten bunlarla yazılım çalışmaz.Ayrıca bu sorun için cihazın firmaya gitmesine gerek yoktur.SD kartı yollayın Yazılımı yükleyip yollasınlar takarsınız çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 23 Mart 2016; 8:29:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Hocam bunlar navitech in gönderdiği dosya sizin cihazın sd kartına bunları attığınız dizin de Data.zip gibi dosyalar olacak onların ekran görüntüsünü atabilirmisiniz?Sadece bunlar varsa zaten bunlarla yazılım çalışmaz.Ayrıca bu sorun için cihazın firmaya gitmesine gerek yoktur.SD kartı yollayın Yazılımı yükleyip yollasınlar takarsınız çalışır.

Sayın imkansız istediğiniz dosyalar ektedir.
    Servis navigasyonu da istedi. Sadece Kartı göndersem yetmez mi diye sordum hayır navigasyonu da göndermelisiniz dediler. Bende anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdag2050 -- 23 Mart 2016; 18:42:33 >

• Hocam şimdi branding.zip klasörünü kopyala yapıştır diyerek pc ye yedek alın.sonra branding.zip ve save klasörünü sd karttan silip öyle deneyin .olmazsa mecburen servise yollamanız gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Hocam şimdi branding.zip klasörünü kopyala yapıştır diyerek pc ye yedek alın.sonra branding.zip ve save klasörünü sd karttan silip öyle deneyin .olmazsa mecburen servise yollamanız gerekecek.

Sayın İmkansız iyi akşamlar.
    Söylediğiniz gibi branding zip ve save klasörünü sildim takar takmaz Navigasyon çalıştı.
    Sayenizde problem çözüldü. navigasyonu söktürüp servise gönderme sıkıntısındanda kurtardınız beni.
    Çok teşekkür ederim. Elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdag2050 -- 23 Mart 2016; 23:13:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.