Şimdi Ara

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
15
Favori
130.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaratmaz, ben de acil durumlarda bu şekilde kullanıyorum. Ancak yüksek A değerli şarj cihazlarını kullanmak uzun sürede cihazınızın pil ömrünü olumsuz etkiler. 1A üzerindeki şarj cihazları hızlı şarj ettiğinden uygun değil diye biliyorum.

• Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 6 aydır Navitech VR-M552W kullanıcısıyım.
    Cihazımdan genel olarak memnunum ancak ufak tefek bazı sorunlarım var.
    Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

1-Cihazı her 10 açışımın üçünde cihaz açılış esnasında donuyor.
    Hani cihaz açılırken ekranın altında sarı bir çubuk ilerliyor ya, sonra karşımıza bir an Blueetooth menüsü çıkıyor, kayboluyor ve açılışa devam ediyor, sarı çubuk ilerlemeye devam ediyor.

İşte bende çoğu zaman o sarı çubuk daha bluetooth menüsü ekrana gelemeden tam ortada takılı kalıyor ve öyle de kalıyor, cihaz donuyor, bluetooth menüsü ekrana gelemiyor.

Ancak açma kapama düğmesine 4-5 saniye basık tutarsam zar zor restart edebiliyorum. Bazen en acil durumlarda bi inadı tutuyor, üst üste 2-3 kere açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Ondan sonra düzeliyor.
    Bu sorunun sebebini bilen var mıdır acaba?

2-Nadiren de olsa bazen cihazı açtıktan sonra bir türlü GPS uygularını bulamıyor, bekle bekle bir türlü uyduyla iletişime geçemiyor.
    Cihazı her 10 açışımın birinde ya da ikisinde bu uydu bulamama işlemi oluyor ve cihazı yeniden kapatıp açıyorum, düzeliyor. Sizce neden bazen uyduyu bulamıyor? Bunun bir çaresi var mıdır?

Cihazımın igo versiyonu 9.6.13.351648
    Haritaları falan yeni güncelledim ama hiç bir şey değişmedi, eskiden de böyleydi hala da böyle.

Var mı acaba yardımcı olabilecek bir arkadaş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 24 Kasım 2014; 7:16:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 6 aydır Navitech VR-M552W kullanıcısıyım.
    Cihazımdan genel olarak memnunum ancak ufak tefek bazı sorunlarım var.
    Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

1-Cihazı her 10 açışımın üçünde cihaz açılış esnasında donuyor.
    Hani cihaz açılırken ekranın altında sarı bir çubuk ilerliyor ya, sonra karşımıza bir an Blueetooth menüsü çıkıyor, kayboluyor ve açılışa devam ediyor, sarı çubuk ilerlemeye devam ediyor.

İşte bende çoğu zaman o sarı çubuk daha bluetooth menüsü ekrana gelemeden tam ortada takılı kalıyor ve öyle de kalıyor, cihaz donuyor, bluetooth menüsü ekrana gelemiyor.

Ancak açma kapama düğmesine 4-5 saniye basık tutarsam zar zor restart edebiliyorum. Bazen en acil durumlarda bi inadı tutuyor, üst üste 2-3 kere açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Ondan sonra düzeliyor.
    Bu sorunun sebebini bilen var mıdır acaba?

2-Nadiren de olsa bazen cihazı açtıktan sonra bir türlü GPS uygularını bulamıyor, bekle bekle bir türlü uyduyla iletişime geçemiyor.
    Cihazı her 10 açışımın birinde ya da ikisinde bu uydu bulamama işlemi oluyor ve cihazı yeniden kapatıp açıyorum, düzeliyor. Sizce neden bazen uyduyu bulamıyor? Bunun bir çaresi var mıdır?

Cihazımın igo versiyonu 9.6.13.351648
    Haritaları falan yeni güncelledim ama hiç bir şey değişmedi, eskiden de böyleydi hala da böyle.

Var mı acaba yardımcı olabilecek bir arkadaş?

Aynı marka cihazımın kırılmasından sonra favoride kayıtlı adreslerimi tekrar yükleyebilmek ve bir önceki cihazımdan da memnun olmam nedeniyle ben de VR-M552W aldım.
    Ne yazık ki aynı sorunlar ben de var. Ben bu sorunlar nedeniyle ilk aldığım cihazı iade ettim. Ancak yeni gelen cihazda da durum değişmedi. Kilitlenme durumunda kendi kalemi ile "RESET" tuşuna basıyorum ve sorun bitiyor. Daha kesin çözümü ise arabayı durdurmadan navigasyon cihazının kapat tuşuna basarak kapatmak. Her zaman menü çıkmıyor ve uzun süre basılı tutunca kendiliğinden kapanıyor. Tabii böyle kapatınca da araç çalışınca otomatik açılmıyor.
    Sorunla ilgili olarak firmaya e-posta gönderdim ancak cevap verilmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hhosafci

Aynı marka cihazımın kırılmasından sonra favoride kayıtlı adreslerimi tekrar yükleyebilmek ve bir önceki cihazımdan da memnun olmam nedeniyle ben de VR-M552W aldım.
    Ne yazık ki aynı sorunlar ben de var. Ben bu sorunlar nedeniyle ilk aldığım cihazı iade ettim. Ancak yeni gelen cihazda da durum değişmedi. Kilitlenme durumunda kendi kalemi ile "RESET" tuşuna basıyorum ve sorun bitiyor. Daha kesin çözümü ise arabayı durdurmadan navigasyon cihazının kapat tuşuna basarak kapatmak. Her zaman menü çıkmıyor ve uzun süre basılı tutunca kendiliğinden kapanıyor. Tabii böyle kapatınca da araç çalışınca otomatik açılmıyor.
    Sorunla ilgili olarak firmaya e-posta gönderdim ancak cevap verilmedi.

Ben sırf bu sorunlar yüzünden cihazın kontak çevrilince otomatik açılma ve otomatik kapanma özelliklerini iptal ettim.
    Artık elektrik gelsede gitsede cihaz bunu algılamıyor, bu sayede kilitlenme sorunlarım biraz daha azaldı, eskiden daha fazla kilitleniyordu, özellikle kontağı kapattıktan sonra cihaz otomatik olarak kapanınca açılışta daha fazla kilitleniyordu.

Şimdi de bu sorunu tamamen aşmak için cihzın içindeki igo versiyonunu silip daha eski bir igo versiyonuna downgrade etmeyi düşünüyorum.

Arkadaşımda da benzer bir cihaz var ve igo versiyonu bizimkinden daha eski, sanırım 9.5 falan ve o hiç böyle sorunlar yaşamıyor.

Fakat igo versiyonunu düşürünce de lisanslı versiyon yükleyemediğimiz için TMC zımbırtısı çalışmıyor. Hoş bugüne kadar çalıştı da ne faydasını gördük ya, o da başka mesele...

Peki bizim NAvitech cihazlara yükleyebileceğimiz daha eski bir IGO Primo versiyonu olan var mıdır acaba kimsede?

• Selamlar,

Cihazınızda yaşanan kapanma sorunu hakkında Firma ile yazışıyorum. Zaman zaman ben de aynı sorunu taşıyorum; çözümünü kontağı kapatmadan evvel açma kapama tuşuna uzun süreli basıp cihazı uyku moduna almakta buldum. Ancak bu şekilde de aracı 3-4 gün kullanmadığınızda batarya iyice zayıflamış olduğundan açılamama gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Her gün kullanırsanız sorun yok.
    Tabii bu bu şekilde olmamalı. Tamamen Power Management ayarlarıyla düzelbilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    Navitech den geri dönüş sağladığımda paylaşacağım burada.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Cihazınızda yaşanan kapanma sorunu hakkında Firma ile yazışıyorum. Zaman zaman ben de aynı sorunu taşıyorum; çözümünü kontağı kapatmadan evvel açma kapama tuşuna uzun süreli basıp cihazı uyku moduna almakta buldum. Ancak bu şekilde de aracı 3-4 gün kullanmadığınızda batarya iyice zayıflamış olduğundan açılamama gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Her gün kullanırsanız sorun yok.
    Tabii bu bu şekilde olmamalı. Tamamen Power Management ayarlarıyla düzelbilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Saygılar.

İlginiz için teşekkürler.

Daha önce de dediğim gibi benim bir arkadaşım eski bir Primo sürümü kullanıyor ve bu tür sorunları hiç yaşamıyor. Fakat kullandığı sürüm Navitech için orijinal bir sürüm olmadığı için TMC cihazı çalışmıyor.

Bizim Navitech'lere yüklemek için İgo Primonun farklı versiyonlarını nereden bulabiliriz acaba?

Upgrade veya downgrade hiç farketmez, bu versiyon olmasında...

TMC cihazını da umursamıyorum, zaten bi halta yaramayan bişeymiş TMC, kullanmaya başlayınca anladım.

• quote:

Selamlar,

Saygılar.

Cevabınızı bekliyorum. Umarım ilgilenirler.

Önceki cihazım Navitech, QX-B513 idi. Uydu hassasiyeti, yönlendirmeler, telaffuzlar vb her yönüyle daha iyiydi. Umarım güncelleme ile düzeltirler.

Saygılar.

• quote:

Yaratmaz, ben de acil durumlarda bu şekilde kullanıyorum. Ancak yüksek A değerli şarj cihazlarını kullanmak uzun sürede cihazınızın pil ömrünü olumsuz etkiler. 1A üzerindeki şarj cihazları hızlı şarj ettiğinden uygun değil diye biliyorum.

Tabletimin sarz aleti 5 volt 2.5 amper.cihaz buyuk ekranli.arabamda görüşü engellemedi.cihazi nasil daha verimli kullanirim.kilavuzu karisik ve kucuk boyutta.navigasyonumun son guncellemeye sahip olduğunu nasil anliyacaz ve nasil son guncellemeyi yapicaz.sesle navigasyon sikintili ne dedigimi pek anlamıyor. Güncelleme ile duzelirmi. Butun navitech modelleri boylemi.saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,
    Cihazınızın güncellemelerini naviextras Toolbox ile alabilirsiniz. Navigasyon bölümü sabit konularında nasıl yapacağınızı anlattım. Imzamdaki linklere de tıklayarak ulaşabilirsiniz.
    Şarj konusunda uzman olmadığım için ahkam kesmek istemiyorum, daha bilgili arkadaşlar yazacaklardır sorunuzu görünce.
    Saygılar.

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Saygilar bizden.yazilariniz icin teşekkür ler.

• navitech vr 532w dosyaları silindi cihaz açılmıyor. arkadaslar aynı marka ve model cihazı olanlar bana dosyalar göndere bilirmi skoca03@hotmail.com
  • Tube Screamer kullanıcısına yanıt
    navitech vr 532w dosyaları silindi cihaz açılmıyor. arkadaslar aynı marka ve model cihazı olanlar bana dosyalar göndere bilirmi skoca03@hotmail.com
  • Tube Screamer kullanıcısına yanıt
    navitech vr 532w dosyaları silindi cihaz açılmıyor. arkadaslar aynı marka ve model cihazı olanlar bana cihazınızın dosyalarını göndere bilirmisiniz skoca03@hotmail.com
  • local1907 L kullanıcısına yanıt
    navitech vr 532w dosyaları silindi cihaz açılmıyor. arkadaslar aynı marka ve model cihazı olanlar bana cihazınızın dosyalarını göndere bilirmisiniz skoca03@hotmail.com
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    532W dosyaları silindi sizdeki cihazın dosyalarını bana göndere bilirmisini teşekürler cihaz açılmıyor dosyaları olmadıgı için güncelleme yapamıyorum
  • vr 532W primo dosyaları silindi sizdeki cihazın dosyalarını bana göndere bilirmisini teşekürler cihaz açılmıyor dosyaları olmadıgı için güncelleme yapamıyorum skoca03@hotmail.com
  • skoca8303 S kullanıcısına yanıt
    532W dosyaları silindi sizdeki cihazın dosyalarını bana göndere bilirmisini teşekürler cihaz açılmıyor dosyaları olmadıgı için güncelleme yapamıyorum skoca03@hotmail.com
  • VR-M552 kullacisiyim. Cihazı kontak kapanınca otomatik uyku moduna alan (igo nun kapatması degil), açınca da cihazi uyandıran bir program yazdım. Şu an deneme halinde. Ekstra ayar ile de direk haritaya geçiyor, el sürmeye gerek kalmıyor. Yukarıdaki arkadaşların yazdığı kilitlenme sorununu henüz yaşamadım.

• hasanbahri H kullanıcısına yanıt
    Güzel bir gelişme; emeğinize sağlık.

Yukarıda belirtilen sorunun batarya doluluk oranıyla orantılı olduğu tespit edildi. Cihaz fully dolu haldeyken otomatik kapanma ve açılma sorunu yaşanmıyor.
    Eklentinizi test etmek isteriz paylaşmayı düşünürseniz.

Saygılar
  • 761 primo cihazım var, haritanın son surum olup olmadığını nasil anlarım.bursada teknik servisi varmi acaba.teknik servis ucretsiz guncelleme yaparmi.garantisi devam ediyor.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.