Şimdi Ara

Nasıl sakinleştiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    24 Yaşındayım 5 seneden beri hoslandigim kiza nihayet icimi doktum. Kibarca reddetti.
    Bunu nasıl düşünürsün dedi. Bende özür dileyip kapattım. O gün bugündür ne o arıyor ne
    ben arıyorum. Ben aramıyorum çünkü gururuma yediremiyorum. Zaten herşeyi söyledim
    artık sıra kendisinde. Ancak bi taraftan da tüm bunları takmamaya çalışıyorum. Çünkü
    hasta olacağımı biliyorum. Bazen ağlamaklı oluyorum. Bunları aşamıyorum. Bugüne kadar
    sevme ihtimalim olacaksa bu ancak o kız olur diye biriktirdim içimdekileri. İnsan herkesi
    sevemiyor ki. Hoşlanıyr ama sevme ihtimali olduğunu düşünmüyor yani. Artık düşünmek
    istemiyorum, aklımdan çıksın istiyorum ama nasıl. Zaman gibi bir nimet var. Bunu ancak
    zamanla unuturum. Ama bunu hızlandırmanın yolu yok mu ?
    Teşekkürler.

• Ben alkol ile gevşiyorum, rahatlıyorum.

Ancak iç demiyorum derdim ya şimdi dinsiz imansız gavur vb. muameleler görmek istemiyorum.

Düzenleme: Tekrar okudum uzun süreçli bir olay seninki sanırım.Alkol fazla etki etmez istersen eğer özel mesaj olarak mail adresini at konuşuruz belki yararlı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-43457567878756 -- 18 Kasım 2007; 18:58:20 >
  • üstad bendede aynı sorun vardı dünyam başıma yıkılmıştı neyse hayat hala devam ediyor

1-VAKİT GEÇİRECEĞİN ŞEYLERLE UĞRAŞ
    2-DOSTLARINLA ÇOK VAKİT GEÇİR GÜLÜN EĞLENİN SENİ YANLIZ BIRAKMASINLAR
    3-ZAMANA BIRAK
    4-FELSEFEN HER ZAMAN ŞU OLSUN

BENİ İSTEMEYENİ BEN HİÇ İSTEMEM BU KADAR BASİT

BİLİYORUM ŞU ANDA BAYA HÜZÜNLÜÜSN NE DEMEK BOŞ AMA Bİ SÜRÜ SONRA ÇOK İYİ ANLIYCAKSIN

ulan erkekleri bi tek aşk acısı bitiriyo bu kızlar yokmu alayına
  • knight a başla
    ciddiyim böle durumlarda cok iyi gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: os2warptr
    Merhabalar;
    24 Yaşındayım 5 seneden beri hoslandigim kiza nihayet icimi doktum. Kibarca reddetti.
    Bunu nasıl düşünürsün dedi. Bende özür dileyip kapattım. O gün bugündür ne o arıyor ne
    ben arıyorum. Ben aramıyorum çünkü gururuma yediremiyorum. Zaten herşeyi söyledim
    artık sıra kendisinde. Ancak bi taraftan da tüm bunları takmamaya çalışıyorum. Çünkü
    hasta olacağımı biliyorum. Bazen ağlamaklı oluyorum. Bunları aşamıyorum. Bugüne kadar
    sevme ihtimalim olacaksa bu ancak o kız olur diye biriktirdim içimdekileri. İnsan herkesi
    sevemiyor ki. Hoşlanıyr ama sevme ihtimali olduğunu düşünmüyor yani. Artık düşünmek
    istemiyorum, aklımdan çıksın istiyorum ama nasıl. Zaman gibi bir nimet var. Bunu ancak
    Teşekkürler.

Eğer ki istememişsen o zaten senin düşündüğün "O" değilmiş kardeş.Boşuna canını sıkma.

• seni anlayabilek 2-3 kafa dengi arkadaşla ( mümkümse içlerinde bayanda olsun ) uzun soluklu bir muhabbet.anlattıkça rahatlarsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

quote:

Orjinalden alıntı: os2warptr
    Merhabalar;
    Teşekkürler.

Eğer ki istememişsen o zaten senin düşündüğün "O" değilmiş kardeş.Boşuna canını sıkma.

Hepinize teşekkürler.
    Kendisiyle ileriye dönük bir ilişki kurmak istediğimi bildirdim. Ayırca benden 2 yaş büyük.
    Yaş önemli değil. Bunu söyledim çünkü madem 26 yaşında bazı şeyleri onun da düşünmesi
    gerekiyor. Ayrıca ben bugüne kadar ilk kez birine söyledim. Başka kızlardan hoşlandığım
    oldu ama ilişki yaşamaya korktum. Sadece arkadaş kaldım. Hep bu kızı bekledim sayılır.
    Kendisi beni arkadaş olarak gördü hep. Nihayet kararımı verdim. Anne/Babama bile
    danıştım. Onay verdiler. Kızın bütün ailesini de tanıyorum zaten. Zaten sormasam daha
    nereye kadardı. İnsan ümitle bir yere kadar idare ediyormuş meğer.

• SENIN ILACIN
    anladın sennn
  • 5 sene boyunca düşünmüşsün unutman için baya bir zamana ihtiyacın olacak.Yerine birisini koymadıkça unutman için gereken zaman uzayacak.Bence yerine koyabilecek birisini bul.Onu kafanda çok mükemmel yere taşımışsın ama dur bakalım daha o dışarıdan gördüğün yüzüydü belkide daha yakınlaşsaydın bambaşka birisiyle karşılacaktın.
    Herkezin kısmeti biryerdedir onu bulmaya bak.Birkişiye şartlanma.Ayrıca doğru kişiyi bulsan bile çok bağlanma.Herzaman derim herkesin ve herşeyin yerine muhakkak alternatiflerinide bul.Birinden kazık yersen diğerini devreye sokabilesin.
  • Aslında hayatta mutluluk sadece pozitif olmamalı. Aşk acısının dahi tadını çıkarabilirsen ne mutlu sana. Mesela üşümenin tadı ayrıdır, sınavdan kötü almanın tadı da ayrıdır. Bunu biraz düşün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApAtHe89 -- 18 Kasım 2007; 19:20:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Come_ClaRity93

knight a başla

aman başlama.başlarsan önüne çıkacakları bu sefer sen elinin tersiyle itersin.

bu arada unutulmayacak kız yoktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

Aslında hayatta mutluluk sadece pozitif olmamalı. Aşk acısının dahi tadını çıkarabilirsen ne mutlu sana. Mesela üşümenin tadı ayrıdır, sınavdan kötü almanın tadı da aynıdır. Bunu biraz düşün derim.

• başka birisine aşık olana kadar onu unutman imkansız ,bu konuda benimle tartışmak isteyen olursa her türlü tartışırım
  • quote:

knight a başla

Adamın Hayatını Karartacan

Sakın Başlama.... Bence Arkadaşların Zaman Geçirmeye Bak.. Zaman Geçirdikçe Unutursun Zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: cndstrn

quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

Aslında hayatta mutluluk sadece pozitif olmamalı. Aşk acısının dahi tadını çıkarabilirsen ne mutlu sana. Mesela üşümenin tadı ayrıdır, sınavdan kötü almanın tadı da aynıdır. Bunu biraz düşün derim.

evet düşünmeye devam et.
  • 5 sene boyunca düşünürsen içine atarsan olacağı budur. Kimse sana tek kelime laf edemez. Bir insanı 5 sene boyunca düşünmek zaten yapılan en büyük hatadır.
    Bunun bedelini çekeceksin bi şekilde. Madem ki bir insana gereğinden fazla değer verdin otur şimdi düşün.
  • quote:

knight a başla

Dünya'dan kopup seni asosyal yapar unutturur onu doğru hayattan soyutlanp ot gibi bütün gün bilgisayar başında yaşarsın artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Özgür

Ben alkol ile gevşiyorum, rahatlıyorum.

Ancak iç demiyorum derdim ya şimdi dinsiz imansız gavur vb. muameleler görmek istemiyorum.

Düzenleme: Tekrar okudum uzun süreçli bir olay seninki sanırım.Alkol fazla etki etmez istersen eğer özel mesaj olarak mail adresini at konuşuruz belki yararlı olur

Bu çocuk 15 yaşında
  • quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

quote:

Orjinalden alıntı: Özgür

Ben alkol ile gevşiyorum, rahatlıyorum.

Bu çocuk 15 yaşında

Sende 18 yaşındasın nedir yani Ne demişler mühim olan işlevi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-43457567878756 -- 18 Kasım 2007; 19:56:54 >

• Bu seneyi de sayarsak 7 sene boyunca tanıdığım, lise arkadaşımken lise bittiğinde beraber olmaya başladığımız ve üniversitede de aynı sınıfta olduğumuz için bi 2 sene daha göreceğim kız ile 8 küsür ay önce ilişkimiz bitti. Biz birbirimize adamıştık kendimizi, evlenecektik, bu kesindi. Öyle görüp beğenme değildi bizimkisi. 4 koca yıl lisede birbirimizi iyice tanımıştık, sonra hiç hesapta yokken beraber olmaya başlamıştık. 2 yılımızı çok güzel, çok yakın geçirdik. Bir insanın bir insanı ne kadar sevebileceğine şahit olduk...

Sen elde edemediğin, yaşayamadığın birşeyin yaşasaydın nasıl olacağını merak ediyorsun ve kafanda senin için doğru insanın o olduğunu düşünüyorsun. Ben ise doğru insanın o olduğunu bilmeme rağmen ve yıllarımızı beraber geçirmemize rağmen ayrılık yaşadım. İnsan gerçekten çok kötü oluyor, her iki taraf için de doğru insanın birbiri olduğunu bilip bir arada olamamak ölümden de öte. Yapamadım, yaşayamadım, ayaklarımın üzerinde duramadım, çok süründüm çok yalvardım ama olmadı. Olmayacak. Severken ayrıldık ki o daha da kötü. Onunla geçen değerini bilemediğim her anı özlüyorum. Her saniyeyi, ona rahat rahat bakabildiğim her saniyeyi düşünmeden edemiyorum. 6 aya yakın süren bir ilişkim var ve gayet güzel, düzenli gidiyor. Ama biliyorum, eski sevgilimi başkasında arıyorum. Yine de şuan çok güçlüyüm. Onunla ilişki yaşamadan önceki halimden daha da güçlü bir karaktere sahibim. Öldürmeyen şey güçlendiriyor insanı. Ve senin benden daha az acı çektiğine emin olduğum için sana kesin bir yanıt verebilirim ki, zaman herşeyi yoluna koyuyor. Bazen dinlemek istemiyorsun, zamanın herşeyin ilaç olduğunu bilmek duymak istemiyorsun. Acılara tutunmak, onun acısını kalbine gömmek, aylarca kedi yutmuş gibi karın ağrısı çekmek, aşk acısı çekmek istiyor insan. Ama bir gün oluyor, zirve yapmış acıların sabah uyandığında taban yapıyor. Hiçbirşey hissetmiyorsun. Bu unutmak olmuyor. Eğer gerçekten seviyorsan asla unutmuyorsun. Bunun adı alışmak. insanoğlunun başına gelen tüm zorluklara karşı direncini sınayan ve artıran, büyük güç ve yetenektir alışmak. İnsanoğlu (henüz kendisi bilmese de), ölüme, acıya, terk edilmeye alışır, ve ancak böyle ayakta kalır. Onsuzluğa değil, onun acısına alışıyorsun. Unutmadan, hep aynı derecede severek yaşamayı öğreniyorsun. Artık elini yüzünü yıkamak, dişlerini fırçalamak senin için ne kadar rutinse, aşk acısı da o kadar normal geliyor. Bu gerçekten tiksindirecek kadar çok güzel bir özellik. Acı çektikçe kendimi daha çok seviyorum, kendimi sevdikçe sevdiğim kıza sevgim kalmadığı için kendimden daha çok nefret ediyorum. Nefret ettikçe daha çok canım acıyor...

Ama bir gün. Ne kadar seversen sev, bir gün o silkinme ve ayağa kalkma anında bu zamana kadar hissetmediğin öylesine güçlü, öylesine yoğun duygular hissediyorsun ki, haykırmak istiyorsun. Artık çok güçlü olduğunu, ama yine de onu hâlâ sevdiğini bağıra çağıra söylemek istiyorsun. Çünkü artık çekilebilecek en büyük acıyı çekmiş ve daha da güçlenmiş oluyorsun.
    Alışmak, kabullenmek değildir, musibetle birlikte yaşamayı öğrenerek, onu ehlilleştirmektir. Acı vermeyecek ve meşgul etmeyecek bir konuma sokup, yani, kurabiye kutusuna koyup en üst rafa kaldırmaktır. İnsan, sandığından çok daha güçlü bir varlıktır. Unutma Aşk acısından ölen insan yok.

Çektiklerinde yalnız değilsin ama insanın sınırlarında daha fazla acı çekebilmek de var. Sen şanslısın çünkü sahip olmadığın şeyi özlemezsin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.