Şimdi Ara

Nasıl Formula 1 Pilotu olunur? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
55.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Türkiye'de çok çok zor imkansıza yakın.Ayrıca maddi destek şart.Schumi ve Senna'nın ailesi 3-4 yaşlarında iken evine go-kart almışlar düşün artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seytan Kobra
    Öncelikle Türkiye'de çok çok zor imkansıza yakın.Ayrıca maddi destek şart.Schumi ve Senna'nın ailesi 3-4 yaşlarında iken evine go-kart almışlar düşün artık...

sadece go-kart ıle bıtse yıne ıyı.
    honda 9 beygırlık go-kart otomobılı 6000dolar cıvarı.ama ıs bununla bıtmıyor.
  • Temel şeyleri karting de öğrenip yurtdışındaki open wheel sınıflarına girmek lazım,discovery de vardı bir belgesel,bayağı uğraşıyordu elemanlar seçilebilmek için.Çok para olması şart ve yurtdışına gitmek lazım yani TR de olmaz bu iş.
  • Nasıl pilot olunur desen mantıklı olurdu.Nasıl Real Madrid'de futbolcu olunur gibi bir soru olmuş.
  • Fiziksel olarak ta çok iri kıyım olmamak lazım heralde. Benim gibi 1.92-100 kg olursan anca tır yarışlarına katılabilirsin

Genelde F1 pilotları 70 kg'yi aşmıyor sanırım
  • Kubica 70 den fazla galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voltran2007

benim bi projem var ama tutmaz...

TOFAŞ F1 Team

Sponsorlar:
    Yakıt: Aygaz LPG
    Lastik: Petlas AŞ. veya Lassa
    Sigara: Maltepe
    İçecek: Çaykur
    Teknoloji: Casper

yakıt olarakda piknik tüpü takalım pit sırasında çabuk değiştirirz yakıtı. (dedantör sistemi)

o zaman bi Türk F1 pilotu olur.

şaka gibi ama öyle bir şey olsa tribünler fullenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Fiziksel olarak ta çok iri kıyım olmamak lazım heralde. Benim gibi 1.92-100 kg olursan anca tır yarışlarına katılabilirsin

Mark Webber 74kg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

Nasıl pilot olunur desen mantıklı olurdu.Nasıl Real Madrid'de futbolcu olunur gibi bir soru olmuş.

nasıl pilot olunur deseydi, siz değerli üyelerimiz "git atatürk havalimanı uçuş okuluna, orayı bitir pilot olursun" derdiniz. formula pilotu olarak vurguluyor ki yanlış anlaşılma olmasın. neyi mantıklı olmamış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanAhan

itimat fedakarlık deneyim ister(kelimelerin eşanlamlılarını araştırınız)

Güntekin özveri tecrübe ister.. > ?
  • Bence bu sevdadan vazgeç
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarman61

Arkadaşlar Türkiyede bunun eğitimi veriliyor. İstanbulda karşıdaydı galiba Anadolu yakası. Geçen sene Ntv deki bir programı çımıştı bu çocuklar. Çocukların yaşları 7-8 arası. Karting yapıyorlardı. İşin temelini. Size şunu açıkca söyleyebilirim. Göreceksiniz 5 yıl içinde Türkiyede bir çok f1 pilotu yetişecek. Nerden mi anladım. Çevrenizde ne kadar çok hali saha var dimi. Son 2 yıldır farkettiğim çevremde Karting pistlerinin arttığı aynı Halı sahaları gibi. Bu Türkiyede motor sporlarına olan ilgiyi gösterir. Nitekim ben inanıyorum ki buralardan iyi yetenekler çıkacaktır. Tuncay Şanlı nasıl futbola halı sahada başladıysa bizimde formula-1 de bu tarz yeteneklerimiz bu karting pistelerinden çıkacaktır. Hayal değil. Yıllarca önce F1 Türkiyede izlemek nasıl hayal gibi olup gerçek olduysa buda gerçek olacaktır. İnancım tam.

google dan aratıp buldum,yazdıktan itibaren 4 yıl geçmiş,bırak ilgi fazlalığını seneye yapılmayabilir

hayal gibi olup gerçek olduysa tekrar hayale döncek gibi

şimdi aklıma bişey geldi ama siyaset yaptın diye kapatıcaklar konuyu o nedenle yazmıyorum.

• 2003 sezonu barcelona gp sporası o uzuntu ıle okay karacan ı aramıstım.
    bende sordum okay a ben f1 pılotu olumrmuyum dıye
  • F1 pilotu olunmaz, dogulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Northern

formula 1 plotlarının kariyerlerini takip ederek

Hepsinin farklı hayat hikayesi var.

quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

Gidip Jason Tahinci oğluna sor yada :D Türkiyedeki tek F2 ci

Can Artam'da f2de yarıştı.

quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Fiziksel olarak ta çok iri kıyım olmamak lazım heralde. Benim gibi 1.92-100 kg olursan anca tır yarışlarına katılabilirsin

Kubica 74, Webber 76, Petrov +80, Wurz +80...

quote:

Orijinalden alıntı: sarman61

Arkadaşlar Türkiyede bunun eğitimi veriliyor. İstanbulda karşıdaydı galiba Anadolu yakası. Geçen sene Ntv deki bir programı çımıştı bu çocuklar. Çocukların yaşları 7-8 arası. Karting yapıyorlardı. İşin temelini. Size şunu açıkca söyleyebilirim. Göreceksiniz 5 yıl içinde Türkiyede bir çok f1 pilotu yetişecek. Nerden mi anladım. Çevrenizde ne kadar çok hali saha var dimi. Son 2 yıldır farkettiğim çevremde Karting pistlerinin arttığı aynı Halı sahaları gibi. Bu Türkiyede motor sporlarına olan ilgiyi gösterir. Nitekim ben inanıyorum ki buralardan iyi yetenekler çıkacaktır. Tuncay Şanlı nasıl futbola halı sahada başladıysa bizimde formula-1 de bu tarz yeteneklerimiz bu karting pistelerinden çıkacaktır. Hayal değil. Yıllarca önce F1 Türkiyede izlemek nasıl hayal gibi olup gerçek olduysa buda gerçek olacaktır. İnancım tam.

google dan aratıp buldum,yazdıktan itibaren 4 yıl geçmiş,bırak ilgi fazlalığını seneye yapılmayabilir

hayal gibi olup gerçek olduysa tekrar hayale döncek gibi

şimdi aklıma bişey geldi ama siyaset yaptın diye kapatıcaklar konuyu o nedenle yazmıyorum.

Bay E bbcye yaptığı açıklamada 20 yıl buradayız dedi.Tribün doluluğu açısından 2011 rekor oldu.

• formula 1 pilotu olmak için kaç yaşına kadar go cart kullanmak gerekli bilen var mı arkadaşlar?
  • cevaplayan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tinki vinki

Bay E bbcye yaptığı açıklamada 20 yıl buradayız dedi.Tribün doluluğu açısından 2011 rekor oldu.

20 yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

quote:

20 yıl

Erablade benim bir suçum yok, yarış hafta sonu öyle demişti sahiden ama olmadı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

quote:

20 yıl

Erablade benim bir suçum yok, yarış hafta sonu öyle demişti sahiden ama olmadı

o potansiyel vardıda pistte

ortam da olmayınca kaldı oyle pist

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.