Şimdi Ara

Nasıl Formula 1 Pilotu olunur? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
55.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben formula1 muaviniyim. ilk muavin oluyorsun sonra kaptan oluyorsun bana sorarsan çok ekmek yemen gerekir:) çokta yersen kilodan kaybedersın yanı secim senin

ben yeni yeni sürmeye başladım 1 vitesten 2 attıgımda stop ettiriyorum.. çok zor o direksionun üstündeki tuşlar varya aman allahım anababa günü :)

ama formula 1 gercekten türkiye temsil edecek sporcumuz yok belki başbakanlıga belirtirsek varsa niyet benım senın gıbı hayal perez arkadaşlarımız olur:)

eeeeeeeeee formulacı meslektaşım nasıl gidiyor:)
  • İstanbulda oturuyorum go kart kartingde kaybetmedim hiç bir zaman yaşım 17 3 yıldır ustalaştım bu işte artık kendimi kanıtlamak istiyorum yarışlar nerde nasıl katılırız ne yapmalıyız bilgisi olan yazsın lütfen ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk egitm merkezlerini aramani tavsiye ederim...

Biraz gaza gelirlerse sahinle egitim verirler sana ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark knıght rıses

İstanbulda oturuyorum go kart kartingde kaybetmedim hiç bir zaman yaşım 17 3 yıldır ustalaştım bu işte artık kendimi kanıtlamak istiyorum yarışlar nerde nasıl katılırız ne yapmalıyız bilgisi olan yazsın lütfen ...

Senin yaşın geçmiş

• Fiddlesticks kullanıcısına yanıt
    Niye geçmiş usta sen yarışlararın yerini biliyo musun bilgi ver

• quote:

Usta f1 olmasada ilerde yaris pilotu olabilirsin ama nerde bilmiyorum onu allah bilir

• Fiddlesticks kullanıcısına yanıt
    Usta f1 için baban milyoner olsa yeter diyolar doğru mı

• quote:

Usta f1 için baban milyoner olsa yeter diyolar doğru mı

yanlış

•  Nasıl Formula 1 Pilotu olunur?
  • F1 araba yarışlarının son noktası gibi bir şey. Yani oraya varana kadar çook uzun bir yol var ve insan kondisyonun yaşla orantılı olduğu düşünülürse çook ufak yaştan başlamak gerekir. En genç F1'ci olan F. Alonso 3 yaşında başlıyor bu işe ve 21 sene azim ile çalıştıktan sonra ilk şampiyonluğunu alıyor. Hayatını bir kenara bırakmak gibi bir şey.
    Milleti soğutmak için demiyorum sadece zorluğunu dile getiriyorum. Yapanları da takdir ederim, muazzam bir tutkudur bu.

Son olarak;
    Her yıl 20-25 pilotun katıldığı ve ortalama 2'sinin hayatını kaybettiği bir işi kim neden yapmak ister anlaması zor. (RUSH)
    Para, pul, şan, şöhret, karı, kız yalan olur ölünce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: copywriter

F1 araba yarışlarının son noktası gibi bir şey. Yani oraya varana kadar çook uzun bir yol var ve insan kondisyonun yaşla orantılı olduğu düşünülürse çook ufak yaştan başlamak gerekir. En genç F1'ci olan F. Alonso 3 yaşında başlıyor bu işe ve 21 sene azim ile çalıştıktan sonra ilk şampiyonluğunu alıyor. Hayatını bir kenara bırakmak gibi bir şey.
    Milleti soğutmak için demiyorum sadece zorluğunu dile getiriyorum. Yapanları da takdir ederim, muazzam bir tutkudur bu.

Son olarak;
    Her yıl 20-25 pilotun katıldığı ve ortalama 2'sinin hayatını kaybettiği bir işi kim neden yapmak ister anlaması zor. (RUSH)

94'den beri pistte ölen olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşük_Baglanti

quote:

F1 araba yarışlarının son noktası gibi bir şey. Yani oraya varana kadar çook uzun bir yol var ve insan kondisyonun yaşla orantılı olduğu düşünülürse çook ufak yaştan başlamak gerekir. En genç F1'ci olan F. Alonso 3 yaşında başlıyor bu işe ve 21 sene azim ile çalıştıktan sonra ilk şampiyonluğunu alıyor. Hayatını bir kenara bırakmak gibi bir şey.

Son olarak;

Malesef oldu kardeşim kendini avutma bende bu işe sevdalıyım ama 2011 de Dan Wheldon öldü.
    İşte o feci kaza;
    http://www.youtube.com/watch?v=mw_kEREDdws
    Senna öldüğünde ne yapılmıştı sadece yarış bir süre duraklatılmıştı sanki oyun oynanıyor :@

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenfetullah

quote:

Orijinalden alıntı: Düşük_Baglanti

quote:

Son olarak;

Malesef oldu kardeşim kendini avutma bende bu işe sevdalıyım ama 2011 de Dan Wheldon öldü.
    İşte o feci kaza;
    http://www.youtube.com/watch?v=mw_kEREDdws
    Senna öldüğünde ne yapılmıştı sadece yarış bir süre duraklatılmıştı sanki oyun oynanıyor :@

Senna'nın kazasını hatırlıyorum. Sanırım o sırada para; 2 çocuğun babasının hayatından daha önemli gelmiş birilerine.

• Aradan 9 yıl geçmiş oldu mu acaba arkadaş

• En gec 5 yasinda baslaman lazim

• quote:

Son olarak;

Ölüm hayatın gerçeği.Yarışta ölen bir kişinin zaten o gün vadesi dolmuş demektir.Yarışçı olmasaydı belki tuvalette ölecekti.Bunuda unutmayın.Monoton bir hayat,kötü şartlar ve 65 yaşına kadar zevksiz iş ile yaşamak var son sürat deli dolu yaşayıp mali olarak çok daha iyi konumda olmak ve yaradanın diğer mucizeleriyle bir arada olmak varİşte formüla 1'de en kötü şey öldün mü banko yanarak ölüyorsun sanırsam o da çok kötü olmalıdır

• Tamamen varsayım ile küçük yaştan karting ile başlayıp daha sonra formula alt serilerinden gelip en son ciddi yetenek sahibi olup büyük sponsorlar sayesinde f1 aracı koltuğuna geçebileceğini biliyorum. Bunun dışında seriler arası geçiş yaparken tabiki bazı lisanslar alman gerek.
  • F1 pilotu olmak biraz da şans işi. Evet, çok küçük yaşlardan beri büyük bir disiplin içinde çalışıp, farklı kategorilerde yarışıp Formula 1'de boy gösteren pilotlar da var, ancak alt kategorilerde yarışmadan direkt Formula 1 pilotu olanlar da var. Son yıllarda F1 pilotluğu için aranan en büyük özellik, yarış koltuğuna oturacak pilotun kabiliyeti, yeteneği, becerisi değil cebinin ne kadar dolu olduğudur.

Maalesef son yıllarda grid "paralı pilot"lar ile doldu taştı. Bir pilotu destekleyen sponsorlar, takıma para vermeyi aksatırsa ya da parayı ödeyemez duruma gelirlerse takımlar -pilot ne kadar yetenekli olursa olsun- o pilotu hiç düşünmeden kovabiliyor. Mesela Maldonado gibi birinin yarıştığı bir sporda, hiç kimse "F1'de yarışanlar dünya üzerinde en iyi yarışçılardır" argümanını savunmasın. Maldonado'nun sponsor desteği olmasa (Serhan Acar yayında sponsor desteğinin 30 milyon dolar olduğundan bahsetmişti.) Lotus, onu bir saniye dahi düşünmeden takımdan kovardı. Hele dün Spa'da antrenman turu atarken yaptığı bir hata var ki, komedi resmen. Ferrari, Red Bull, Mercedes ve McLaren'i bu bahsettiğim takımlardan ayrı tutuyorum. Çünkü bu büyük takımlarda öncelik başarıdır. Başarı da yetenekli pilotlarla sağlanır, paralı pilotlarla değil. F1'de kendisini kanıtlamış, hemen herkesin takdirini kazandığı pilotlarla yarışır bu takımlar. Aralarında istisnalar olabilir, ancak bu takımlar genelde yetenekli pilotları, gelecek vadeden pilotları seçerler.

Formula 1'de ki gerçeklerden bahsettikten sonra, gelelim bu konunun cevabına. Arkanızda mali gücü yüksek bir sponsor bulursanız, yukarıda bahsettiğim 4 takım haricinde Formula 1'de çok rahat yarışabilirsiniz. Bunun için alt kategorilerde yarışmanıza bile gerek yok. Şunu da belirtmeden geçmeyelim, Türkiye'de F1 kültürü gelişmemiş değil, hiç yok. Dünya'da 20 ülkede düzenlenen bu muhteşem organizasyonu yok pahasına elimizden kaçırdık, bir daha da bu organizasyon kolay kolay buraya nasip olmaz. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda ve insanımızda F1 kültürünün olmadığını da düşünürsek, herhangi bir Türk vatandaşının F1'de en azından önümüzdeki 10 yıllık süreçte yarışacağını düşünmüyorum.

• http://www.serhanacar.com/sss
    Tüm sorular ve cevaplar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiddlesticks

quote:

Usta f1 olmasada ilerde yaris pilotu olabilirsin ama nerde bilmiyorum onu allah bilir

Bende 17 yaşındayım arabalara ve Formula 1 é karşı çok büyük isteğim var. Gerçi hayatımda sadece 1 kere araba kullandım o da dayımın arabasıydı. F1 pilotluk için geç mi kaldım dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.