Şimdi Ara

Nasıl DJ Olunur Anlatıyorum ( yasal ) + ( ciddi konu )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
30
Favori
14.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ----------------------------------------
    --------------------------
    ------------------

https://www.youtube.com/watch?v=qiSrYRF93M0

( kendi yaptığım müziktir. Yorum bildirirseniz çok mutlu olurum :) Sizi çok seviyorum )

------------------
    ----------------------------
    -----------------------------------------

Merhaba millet başlıyoruz.

Bu başlık " müziğe az da olsa ilgisi olan " arkadaşlarımıza daha çok hitap edecek olsa da herkes bir şeyler kapabilir.
    Teknik olmayan samimi bir dille yazacağım.

ŞİMDİ UZATMADAN ADIM ADIM NASIL DJ ( BESTECİ-COMPOSER ) OLUNUR ?
    ______________________________________________________________________________

1-) Müziğe az da olsa ilginiz olsun

2-) En az 1 enstrüman çalabiliyor olun ( piyano gibi tuşlu bir enstrüman olursa daha iyi olur )

3-) Çok fazla olmasa da azıcık nota bilginiz olsun ( do-re-mi-fa bunları da bilin artık :) )

4-) Bol bol elektronik müzik dinlemiş olun ( İlgili olduğunuz türe göre değişir ama ben elektronik türüne göre anlatacağım )

5-) DJ terimlerine biraz göz atın :

http://www.tr-ance.com/forum/DJ-lik-Terimleri-ve-Electronic-Muzik-Tarzlari-Hakkinda-t527832.html

DJ OLMAK İÇİN GEREKEN BAZI ŞEYLER : ( para-para-para )

1-)DJ kulaklık :

size fiyat-performans canavarı dehşetül vahşet bir kulaklık öneriyorum.

"""Sennheiser hd est 202 ii"""

http://www.hepsiburada.com/sennheiser-hd-202-ii-west-kulakustu-kulaklik-504291-pm-bd802834

150 TL çok demeyin . Ortalama bir DJ kulaklığı 700-800 TL civarıdır. Piyasayı bilmiyorsunuz siz. Ha ben zenginim diyorsanız şundan daha uygun fiyatlısı yoktur !

https://en-us.sennheiser.com/on-ear-headphones-stereo-hd8-dj

NOT : Bu arada Sony vs. varken " Sennheiser " ne demeyin çarpılırsınız. Dünyadaki en iyi kulaklık markalarından biridir.

2-) Ortalama bir bilgisayar :

GTA 5 'i kaldırması gerekmez, 500 GB hafızası olan, 4 GB ram, Laptop olmayan ortalama bir masaüstü işinizi fazlasıyla görecektir. Laptop da olur da hem yavaş olur, hem ısınır vs. vs.

3-) DAW :

Evet millet açıklıyorum. Bu müzikleri yapacağımız müzik programı oluyor. Piyasada popüler olan bazıları :

- Cubase
    - Studio one
    - Ableton Live
    - Logic pro x
    - FL Studio vs. vs.

4-) Biz FL Studio 'yu seçiyoruz.

Bazı elit kesim FL Studio 'yu bebe programı olarak görür. Ben FL Studio kullanıyorum diyince böyle dalga geçerler, takmayın onları . Bak kim kullanıyor bu dandik dedikleri FL Studio yu.

Martin Garrix - Animals :https://www.youtube.com/watch?v=CfCmoEixxro
    Avicii :https://www.youtube.com/watch?v=-dIcuU58Oy8

( bu videolarda kendi müziklerini nasıl yaptıklarını gösteriyorlar )

- şu üstteki iki videoya biraz göz atın. biraz özenin onlara. Siz de aynı onlar gibi kendi müziğinizi üreteceksiniz. kendinize güvenin arkadaşlar.

5-) Şimdi " FL Studio 12 Producer Edition" 'u ediniyoruz :

--(1)--

6-) Edindikten sonra indirin ve kurun bilgisayarınıza. Nasıl kullanacağım bunu diyorsunuz biliyorum. Şu videoyla girizgahınızı yapın :
    ______________________________________________________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=E5pNs5QbrzI

ÖNEMLİ NOT : sonra kanalın diğer videolarını da izlersiniz. Zaten google a " FL studio nasıl kullanılır " yazınca zibilyon tane öğretici vidyo çıkıyor. Günlük 2 saatinizi ayırarak 2-3 ayda inanılmaz bir ilerleme kaydedeceksiniz. Bildiğin DJ gibi olacaksınız.

7-) Mix yapmayı bilmek :

Bu ne oluyor derseniz sese acayip efektler vermek, yankı eklemek, enstrümanların sesini ayarlamak vs. vs.

bunu da YouTube 'tan öğreneceksiniz millet. Çok fazla vaktinizi almaz merak etmeyin. DJ olduktan sonra havanızdan geçilmeyecek.

8-) Kendi melodini yapmak :

Çok zor değil arkadaşlarım. Ağzınızla mırıldandığınız öylesine bir melodi bile değerlidir. Yada flütle veya melodikayla yaptığınız küçük besteler.

Basit melodiler yapıverin işte canım ! Senfoni bestelemenizi isteyen yok :)

ŞİMDİ SİZE BÜYÜK HİZMET YAPIYORUM MİLLET :

Millet bana çok teşekkür edeceksiniz, size çok kullanışlı paketler ve programlar tavsiye edeceğim. Mutlaka hepsini edinin.

1-) Vengeance All 38 Sound Pack ( Bütçenize bi göz atın önce . Toplam fiyatı 5000 dolar civarı. Dx-torrent sitesine de bulaşmayın.Emek veriyor insanlar)
    _____________________________________________________________________________________________________________

--(2)--

( İçinde tuhaf tuhaf sesler barındırır, böyle kadın vokal sesleri,efekt sesleri, bass sesleri vs. vs. bütün DJ ler kullanır bunları. )

2-) VST 'LER : ( bunu ayrı bir başlık olarak değerlendiriyorum arkadaşlarım )

ne işe yarıyor derseniz kendi sesinizi üretebiliyorsunuz ya da hazır sesleri kullanabiliyorsunuz ( insan sesi değil, elektronik enstrüman sesleri )

1-) Refx NEXUS 2.3.4 :

--(3)--

( İçinde çok müthiş sesler barındırır arkadaşlarım )

2-) Sylenth 1 ( EN İYİ VST ) :

--(4)--

bir de Sylenth 1 All Soundbank :
    ---------------------------------

--(5)--

( biraz karışık duruyor ama siz ses bankalarındaki programın kendi hazır seslerini kullanırsınız )

!!!!!! ÖNEMLİ !!!!!!!!!

BAKIN SİZE O KADAR YARDIMCI OLDUM. SİZ DE BENİM YAPTIĞIM MÜZİĞE BİR YORUM YAPIVERİN. ELEŞTİRİLERİNİZ BENİM İÇİN ÖNEMLİ :) :) :)

( Benimki Epik Müzik oluyor. Elektronik müziği de sizden dinleriz artık :) )

:https://www.youtube.com/watch?v=qiSrYRF93M0

__________________,

NOT : Şuna da bi göz atın :http://ow.ly/2GYH3045QB1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3 yıl ömrü kalan adam -- 30 Eylül 2016; 22:40:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 3 yıl ömrü kalan adam

Bu mesaj silindi.
    topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki
  • Konuyu fav.a atim bakim.Belkim dj filan oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakar niye bakmasın

topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki

Serdar Ortaç :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3 yıl ömrü kalan adam -- 31 Mart 2017; 22:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagece25

Konuyu fav.a atim bakim.Belkim dj filan oluruz.

Kendinize güvenin hocam. Müzikle çok iç içe olmanız da gerekmiyor. Ha olursanız çok daha iyi olur ama az da olsa nota bilgisiyle şaheserler yaratırsınız
  • Hocam muzik yaparim aslinda.Cunku su kotu ruh halimde beni en cok rahatlatan seyi muzikte buluyorum. icsellestirebilmeyi cok muhim buluyorum.Yani piyasa muzigi degilde kendi capimda yapmak tercihim.Onemli olan benim ve kitlenin dusundukleri.

Ben bi ara baya dusundum bu olayi.Dj lafi bana itici gelir acilimindan oturu.Disko jokey.

Ne bilim soyle bakiyorum bu isin icinde olanlara da.Bu isi gercekten yapmak isteyenlerin youtube en fazla 10-20 mlyon izlenmesi var.Halbuki arastirildiginda gayet iyi muzik yapiyor.Yani ciddi anlamda bu isin erbabi.

Konu biraz dagildi gibi.Boyle iste.Bi yerden baslamak lazim.Kendi capimda ugrasirim belki.

Ha bi de listem genistir.Asik Veysel den tut Grimes e kadar uzar.Arada rock da var.
  • eski toprak dhli olarak yapmasam olmaz

dj misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagece25

Hocam muzik yaparim aslinda.Cunku su kotu ruh halimde beni en cok rahatlatan seyi muzikte buluyorum. icsellestirebilmeyi cok muhim buluyorum.Yani piyasa muzigi degilde kendi capimda yapmak tercihim.Onemli olan benim ve kitlenin dusundukleri.

Ben bi ara baya dusundum bu olayi.Dj lafi bana itici gelir acilimindan oturu.Disko jokey.

Ne bilim soyle bakiyorum bu isin icinde olanlara da.Bu isi gercekten yapmak isteyenlerin youtube en fazla 10-20 mlyon izlenmesi var.Halbuki arastirildiginda gayet iyi muzik yapiyor.Yani ciddi anlamda bu isin erbabi.

Konu biraz dagildi gibi.Boyle iste.Bi yerden baslamak lazim.Kendi capimda ugrasirim belki.

Ha bi de listem genistir.Asik Veysel den tut Grimes e kadar uzar.Arada rock da var.

Dj 'in sana itici gelmesi normal.
    Benim burda elektronik müzikten bahsedip te orkestral müzik yapmam arasındaki çelişkiyi görmüşsündür zaten

Google a yazan kişiler genelde " Nasıl DJ Olunur " ya da " Nasıl müzik yapılır " şeklinde aradığı için konuya kolay ulaşmaları için yaptım bunu.

Aslında benim burda öğrettiğim şey, müzik bestelemek yani " Prodüktörlüktür "

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

eski toprak dhli olarak yapmasam olmaz

dj misin?

Evet

Parti ve Club lerde çok bulunamam ama güzel beste yaparım
  • quote:

quote:

dj misin?

Evet

samsunlu musun?

• quote:

quote:

quote:

dj misin?

Evet

samsunlu musun?

Maalesef:
    Ankaralıyım hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

dj misin?

Evet

samsunlu musun?

Maalesef:
    Ankaralıyım hocam

Alıntıları Göster
    epikkkkkkkkkk

• quote:

Orijinalden alıntı: Dorocha

epikkkkkkkkkk

Tam bir epik müzik hayranıyım hocam.

Bir de zahmet olmazsa benimkine bir bakın. Eleştirinizi bekliyorum
  • bi ara okurum
    müzik güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orlando DeJoseph

bi ara okurum
    müzik güzel
    "NOT : Bu arada sony vs. varken " Sennheiser " ne demeyin çarpılırsınız. Dünyadaki en iyi kulaklık markasıdır."
    okudum gerisini okumadım, grado, beyerdynamic, audio-technica ağlıyor yapma diyor vurma bana cahilliğinde diyor sanhayzır olmaz diyor ben cahil bir diceey kulaklığıyım diyor
    "en iyi markalardan birisi" desen birşey demezdim ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü008 -- 11 Eylül 2016; 7:46:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

"NOT : Bu arada sony vs. varken " Sennheiser " ne demeyin çarpılırsınız. Dünyadaki en iyi kulaklık markasıdır."
    okudum gerisini okumadım, grado, beyerdynamic, audio-technica ağlıyor yapma diyor vurma bana cahilliğinde diyor sanhayzır olmaz diyor ben cahil bir diceey kulaklığıyım diyor

Hocam samimi bir dille yazmak için yapmıştım.

Sennheiser diyince çin malıymış gibi bir algı veriyor. Elbette daha "Bose", "Akg", çoğu kişi tarafından beğenilmese de "Beats" saymakla bitmeyecek kadar var.
    Bir de şu meşhur "sennheiser orpheus" modelini göz önüne alarak yazdım ki kendisi tartışmasız dünyanın en iyi kulaklığıdır.

Yine de düzeltiyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3 yıl ömrü kalan adam -- 11 Eylül 2016; 15:37:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

Hocam samimi bir dille yazmak için yapmıştım.

Sennheiser diyince çim malıymış gibi bir algı veriyor. Elbette daha "Bose", "Akg", çoğu kişi tarafından beğenilmese de "Beats" saymakla bitmeyecek kadar var.
    Bir de şu meşhur "sennheiser orpheus" modelini göz önüne alarak yazdım ki kendisi tartışmasız dünyanın en iyi kulaklığıdır.

Yine de düzeltiyorum hocam.

Hocam pm bakarmisiniz

• Amaç ne hocam bunda youtube'tan mı yürümeyi düşünüyosunuz
  • Hocam açıkcası bende daha once bu dj lik olayini dusunmustum.Bu piyasa nin icine daha cok girdikçe kendimi geliştirebileceğimi biliyorum.Ama sanirim usengeclikten harekete gecemiyorum :/.Ayrica hobi dışında boyle bir ise kalkışsan bu kadar masrafa Türkiye şartlarında ne elde edebilirsin ki? Etraf dj yaralı belalarla kaynarken sen nasil bunlarin arasindan siyrilabileceksin? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acest

Amaç ne hocam bunda youtube'tan mı yürümeyi düşünüyosunuz

Benimki hobi. Ha belki başkaları için kısa tema müzikleri ya da intro bestelersem ordan elime 5-10 TL geçer.

Bu kadar izlenmeyle youtube dan para kazanmayı da düşünmüyorum zaten
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.