Şimdi Ara

NASIL BİR TÜRKİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk milleti kadar,karşısındaki insanı sevmemek için neden bulmaya meraklı ikinci bir millet yoktur.ortalama bir türk,birini sevmemezlik etmeden yaşayamaz.türk amerikalıyı sevmez;türk gavuru sevmez;anadolulu izmir'i sevmez,zira izmir gavur izmir'dir;büyükşehirli iç anadoluluyu sevmez;laikler antilaikleri sevmez;laiki ülker ürünlerini tüketmez;dinciler dinsizleri sevmez;dinsizler dindarı sevmez;müslümanlar gayrimüslim azınlıkları sevmez;binbaşı bitli piyadeyi sevmez;uzun dönem kısa dönemi sevmez;çankırılı çorumluyu sevmez çünkü çorum'dan adam çıkmaz(!);türk kürt'ü sevmez;zaza kirmançoyu sevmez;nevşehirli kırşehirliyi sevmez;vefa'lı,pertevniyallıyı,galatasaray liseli kabataş liseliyi sevmez;fenerli cimbomluyu sevmez;zengin yoksulu,yoksul zengini sevmez solcu ülkücüyü sevmez;ülkücü zaten bi sürü çeşidi sevmez;sevmez sevmez sevmez...çok boş vakti olan,üretmeyen,en azından yeterince üretmeyen her ulus gibi biz de boş vaktimizi ve negatif enerjimizi birilerini sevmemeye harcamış olduğumuzdan,artık birçok hayat damarımız,yaşama sebebimiz,bütçemiz(!)buna akuple olmuş durumdadır; kim horozlanırsa horozlansın insanoğlunda farklı olma güdüsü vardır, alt kimlik üst kimliği döver,herkes türk olup bir gayemiz kalmayanda milletçe bunalıma gireriz,sapır sapır dökülmeye başlarız.o nedenle böyle tehlikeli fikirleri kafanıza nereden soktuysanız götürün oraya dökün.

• Dostum bu Türk olmamın gerektirdiği bir özellik malesef. Bölünmek en iyi becerdiğimiz iş.
  • Herşeyin bir nedeni olduğu gibi bunun da var tabii.Bu konularda yapılması gereken en mantıklı şey olayın kaynaklandığı yere bakmak gibi gözüküyor.

Bana kalırsa bu,içinde olduğumuz düzenin insanlarda yarattığı stresten ve bu düzeni sömürerek yaşamını kurtaran birtakım insanların liderlik özelliklerini kullanarak insanların kafalarını bahsettiğin şekle sokmalarından kaynaklanıyor.Yani insanlar birilerine körü körüne inandıkları için onların fikirlerini tartmadan uyguluyorlar.Amaçları sevmemek değil,zaten amaçlarını da bilmiyorlar.
    Bu kargaşadan faydalananlarsa yine aynı kişiler oluyor,onları bu hale getirenler...

İnsanların burada yapması gereken sürü zihniyetinden kurtulmaktır ve bu ancak eğitimle olur.Anlattığın durumun kaynağının cahillik olduğunu anlamak bence zor değil.Dediğim gibi eğitim seviyesi yükseldikçe insanlar bazı şeylerin farkına varacak,kime inanıp kime inanmayacaklarını ve kendi fikirlerini kullanmayı öğrenecekler.O zaman milletçe Atatürk'ün istediği yolda olacağız.

Diye düşünüyorum ben.Yanlış düşündüğüm bir yer varsa anlatırsanız sevinirim.

• malesef :/
  • el insaf sene 2003 aylardan kasım ben o zamanlar 26 yaşında su gibi delikanlıydım
  • Bende Türküm ama bu yazdıklarının hiçbiri bana uymuyor napıcaz şimdi?

İnsanlar kelimesini kullansan yazacak bişeyim yok ama belirli bi millete yada Irk kavramına laf edip, Herkezi Aynı kefeye koyman -ki bu şuna benziyor Almanyada bi tecavüzcü çıkıyor diye tüm almanların sapık olması mantıgı gibi.Bu sebeple kurdugun bu 16 satırlık cümle şuanda hiçbir anlam ifade etmiyor.

Bak mesela sen şimdi bu konuyu açaraktanda o saydıgın insanlar grubuna girmiş bulunuyorsun.Şikayet etmek yerine gidersin çalışırsın belirli bi yere gelirsin herkezi degiştirebilirsin neden sende bi M.kemal Mevlana olmayasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeraltından Notlar -- 19 Haziran 2007; 12:17:22 >
  • Hayat şartları
  • Sohbete nerelisin diye başlayanlardan bile rahatsız oluyorum.
    Kardeşim ne yapacaksın nereli olduğumu, ayar mı yapacan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.