Şimdi Ara

Nasıl bir kasa ortaya çıkarabiliriz? Fikri olanlar içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 ay
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 gün 23 saat 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • IItwentysixII (7 mesaj) SHADOW (1 mesaj) fp (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (3 mesaj) (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Pc Modifikasyon >> Kasa Modifikasyon >> Nasıl bir kasa ortaya çıkarabiliriz? Fikri olanlar içeri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba arkadaşlar. Aerocool Xpredator X2 beyaz kasaya sahibim. Kendisi pencereli, 2014 yılında topladığım sistemde kasama yaptığım modifiyeyi yaklaşık 2 sene sonrasında dağıttım. kasa egzost fanına yakın olarak koyduğum sıcaklık sensörünü programını yazdığım PIC16f2550 mikroişlemci ile okuyup rgb şerit ledlerin rengini kontrol etmek vasıtasıyla kasa içine monte etmiştim. ilk açılışta ice-blue tarzı bir renk ile karşılar, yaklaşık 30sn sonra sıcaklığa göre renk değiştiriyordu. sıcaklık düşükken mavi tonlar hakim, ısındıkça yeşil sarı turuncu kırmızı tonlara geçişli olarak değiştiriyordu. Hoşuma da gitmiyor değildi, lakin bir hışımla elimdeki crossfire r9 290ları, işlemci ve anakartı, bu yaptığım kontrolcüyü falan sattım. 6 senedir falan da uyduruk bir sistem kullanıyordum.

Şimdiki sistemde daha ekran kartım bile yok, olsa bile muhtemelen kasam eskisi gibi ısınmıyacak, bu yüzden nasıl birşey yapabiliriz ? fikirlerinize htiyacım var. Atıp tutmak serbest 😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    müziğe duyarlı yapmak istemiyorum, sürekli renk değiştirmesi konsantre bozuyor. ankara pavyonu gibi oluyor, çok uğraşmadan denedim onu 😂

|
    |
  • Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Vay arkadaş ya, koca forumda hiç mi böyle modifiye ile uğraşan yok yahu. herşey rgb fan alıp şeffaf borulu sıvı soğutma takmaktan ibaret olmamalı, üzüldüm

|
    |
  • Emekli Yönetici
    3561 Mesaj

sıcaklıga göre renk değişimi işini anlatan bir video veya rehber var mı hocam güzel fikirmiş

• Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

1 2 haftalığına şehir dışındayım. Eskişehire döndüğümde silgileneceğim
    |
    |
    SHADOW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1090 Mesaj

hocam Aurora diye bir şey var. https://www.project-aurora.com/ linki burada. github sayfası da var detaylı olarak inceleyebilirsiniz. oyunlar için ön planda kullanılıyor ancak sistem değerlerini ve direkt sensörleri de okuyabildiği için istediğiniz gibi tüm rgb ekipmanlarınızı kontrol edebilirsiniz. ortaya güzel şeyler çıkabilir.

|
    |
  • Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    yaşanan aksilikler sebebiyle aşırı yoğun çalışmak durumunda kaldım. 2 aydır bilgsayarı açmayı bırakın nasıl uyuduğumu bilmiyorum sabah sekiz gece on iki 😩 direk uzaktan kumandalı kontrol ünitesi bağlayacağım arkadaşlar. şevkim kalmadı 😩

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IItwentysixII -- 14 Nisan 2021; 8:52:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Havalar ısınmaya başlasın tadilata girip hat ve düzene el atacağım 😔

|
    |
  • Yarbay
    2461 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    şimdilik sadece beyaz olarak kıllanıyorum. piyasa sağolsun ekran kartı almama müsaade etmiyor, şuan için m2 ssd ve kalan diğer donanıma para yatıracağım. Zaten araç lastikleri bile almış başını gitmiş. 185-65-14 yazlık lassaların setine 1400 lira verdim 🥺

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.