Şimdi Ara

Nasil Basarilir: Dunyanin En Iyi Universitelerinden Birinde Okumak ve Calismak (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
417
Favori
57.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaTuRaL07

quote:

Orijinalden alıntı: Said6

quote:

Orijinalden alıntı: NaTuRaL07

Türkiye'de 6 yıllık tıp Amerika'da denk sayılıyor mu acaba? Uzmanlığı orada yapma şansı oluyor mu Türkiye'de bitirmiş birinin?

Bu ap ayrı bir olay. Uzmanlık yapmaktan kastın asistanlığı orada yapıp uzman olmaksa bunun belli bir sınavı ve prosedürü var şu an sınavın adı gelmedi aklıma.

Evet uzmanlık sanırsam Amerika'da 8 sene tıp o yüzden denklik sorunu olup olmayacağını merak ediyorum.
    Dediğin sınav USMLE mi?

Evet o sınav. Onun harici burada bitirip amerikada çalışmak epey zor. Üniversitelerde asistanlığı bitirdikten sonra bazı kişileri 2 yıllığına gönderebiliyor. Yoksa burda aldığın diplomanın orada bir denkliği yok direk. 8 yıl meselesi de tam öyle değil 4 yıl başka bir bölüm okumuş olman lazım tıp okuyabilmek için yani tıp eğitimi 4 yıl.
  • Reserved
  • Şu burs olayı hakkında detaylı bilgi verebilir misin? Ne gibi süreçlerden geçtin burs için? Belli bir sınav mı oldu? Yoksa başvuru mu? Gerçi okulun adından dolayı direk seninle temas da kurmuş olabilirler. Bu arada ben de CE okuyorum umarım senin ki gibi güzel bir üniversitede yüksek yapma imkanım olur.
  • Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: mico82

koskoca UCLA da okuyorsun telefonun 5800 mı????

herşeyi geçtin bi bunumu kafana taktın
  • ula tüm dünya ülkeleri ileri giderken türkiye geri gitmiş varmı böyle bisi

ama unutmamak lazım oturup 3 yıl boyunca yurt dısında bi üni için çalışacagınıza sadece 1 yıl oturup ygs-lys çalışırsanız tıp kazanabilirsiniz.Buda demek oluyorki aylık en kötü 6 bin lira para eder.
  • ben bır sey anlamadım valla.ne yanı sırf ortalama yuksek dıye mı senı aldılar?tamam ortalamayı gayet iyi yükseltmissin de o ortalamalarda odtü de bilkentte adamlar var.ayrıca burssuz gıtmıssin uniye en basta.demek ki maddi durumun da iyi.bu da sana baya kolaylık saglamıstır.ingilizce de varsa güzeldir.yanlıs anlama senı kucumsemıyorum ama sıradan bır unıden bolum 1.cısı olunca nasıl ucla ya gıdıyorsun onu anlamadım.
  • daha önce okumuştum.bu konuyu arıyordum bende kaç aydır,yeniden yazmışsın tebrik ederim,neredeyse imkansızı başarmışsın
    bu arada YABANCI DİL çok çok önemli.bunun eksikliğini şimdi yaşıyorum.zamanında ailemi dinleyip ingilizceye yönelseydim keşke
  • 5 dakika icinde butun ozguvenim sifirlandi hayata bakis acim degisti moralim bozuldu asagilik kompleksine girdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fâti

5 dakika icinde butun ozguvenim sifirlandi hayata bakis acim degisti moralim bozuldu asagilik kompleksine girdim

yürü köprüden falan atlayalım
  • baştan sona okudum tebrik ederim benim eskiden imzamda bir söz vardı :

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
    bu söz tam olarak bu duruma uygun

tabi şunuda paylaşmak isterim üstadımız Oktay SİNANOĞLU : "Matematiksel yapısından dolayı Türkçe'nin en iyi bilim dili olduğu" nu söylemektedir.

Yeterince azim ve istikrarlı bir çalışma ile insanın yapamayacağı hiçbirşey yoktur ben buna inanıyordum umarım hayatın boyunca başarılı olursun
  • kıskandım bak şimdi
  • sallama ortalama 2.79 dan 3.96'ya çıkamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obama_TR -- 20 Ocak 2012; 1:14:16 >
  • tamam yav bi uni'ye girmisin. soyleyip duruyon. bende oxford'da okuyom ama konu acmam.
  • beyler babam 3 sene abdde çalıştı(akedemik (üniversitede hoca)) birde babamın bir arkadaşı var o de 10 yılı aşkın abdde yine akedemik alanda ikiside parayı basan girer diyor asıl olan yükselmek yani bir doçent prof olabilmekmiş.bide iş bursa geldimi ciddileşirmiş

yani dhdenki hayali olan arkadaşlarımıza money talks diyorum.
  • kardeş geçen senelerdede açmamışmıydın böyle bir konu yoksa ilk defa mı açıyorsun
  • güzelmiş...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.