Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çine'e ait araç da AY yüzeyine iniş yaptı ;

https://twitter.com/twitter/statuses/1080696005710962689
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

Çine'e ait araç da AY yüzeyine iniş yaptı ;

Ne Ay'ı hocam, Pekin'in karanlik ve kurak yerlerinde çekim yapmışlar, ay diye dunyadaki tv izleyen cahil insanları kandırıyorlar. Yoksa zeki insanlar yer mi bu oyunları?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öner kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var hocam bunların hepsi cgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

20km derken Kinaye-i Mübalağa üzerinden taşlama yaptığımı anlamayacak çapta olduğundan kendi kendine birşeyler zırvalayıp cehalet muhabbetine sardırmışsın. Genelde cehaletle ilgili problemleri olan kişiler böyle kasar. 4-5 santim miydi? Hadi ya ben 15 santim biliyordum, tüh ya!

Neyse şimdi Curiosity İnsayt vs toplayıp tezgahını git başka yerde aç; TV'de hokus pokus vari uzaycılık filmlerine kendini kaptırmış bir yığın kalabalık var, git onlarla takıl cunku seni blokluyorum cunku ileri derecede uzay hayali gören kişilerle geçireceğim vakit sınırlı.

Alıntıları Göster
    Valla beni bloklasan ne our bloklamasan ne olur ciddiye alıp bilgi alabileceğim biri olmadığını zaten biliyorum.. kara cahilin önde gidenisin....

Ammmaaa mübalağ falan yemezler.. 20km derinde kazmak.. işte bu senin o küçücük beyninin kabul ettiği bir gerçekti.
    KM nedir Metre nedir bunları bile düşünmezsin zaten düşünme yeteneğinin olduğuna da inanmıyorum... kopyala yapıştır dan başka birşey bilmeyen yeni nesil trol grubunun en açık örneklerinden birisin. yazdığın her cümle ile kara cahilliğin ortaya saçılıyor..

internet ortamından çıksak adım gibi eminin iki kelime konuşacak bilgin yok.. kopyala yapıştır..

işte yeni yetiştirilen nesil..:)

Cehaletinle mutlu yaşa seni kimse takmıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Birşey öğreneceğinden umudun var mı cidden?

Alıntıları Göster
    Valla Şempanzeler bile eğitilebiliyor.. Homo Sapiens in en zayıf halkası bile olsa öğrenir diye düşünüyorum..

Ama sende haklısın Sapiens türüne ait hiç bir kırıntı yok bu garibimde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Çine'e ait araç da AY yüzeyine iniş yaptı ;

Uzaya gidildiğini hiç kimse ispatlayamaz, uzay bir yalan için tasarlanmıştır. Bu arada Twitter CIA'in kontrolünde, iyi Tweet'ler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazen provakatörler gerçekten işe yarar ve insanları yanlış yöne yönlendirebilir.
    Ama burada zekası kıt bir arkadaş provakatörlük yapayım derken herkesin bilime bilgiye ulaşmasını sağladı:)

yani aslında kendisine verilen görevi, havlaması için kendisine verilen parayı boşa çıkarttı
    herkes aslında bu Mars projesi ile ilgili detayları gerçekten sayesinde öğrendi:)

O kulübesinde yeni emirleri beklerken bizler boynumuzda tasma olmadan özgürce tartışmaya devam edelim..

Köpekler her zaman insanların en iyi dostu olmuştur.. Yarın sahipleri bunları sokağa attığında bu gün kime havlıyorlarsa onlara yanaşırlar.

destek olalım.. arada suyunu mamasını verelim.. yazık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih72 -- 3 Ocak 2019; 13:29:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pexo

Valla beni bloklasan ne our bloklamasan ne olur ciddiye alıp bilgi alabileceğim biri olmadığını zaten biliyorum.. kara cahilin önde gidenisin....

Ammmaaa mübalağ falan yemezler.. 20km derinde kazmak.. işte bu senin o küçücük beyninin kabul ettiği bir gerçekti.
    KM nedir Metre nedir bunları bile düşünmezsin zaten düşünme yeteneğinin olduğuna da inanmıyorum... kopyala yapıştır dan başka birşey bilmeyen yeni nesil trol grubunun en açık örneklerinden birisin. yazdığın her cümle ile kara cahilliğin ortaya saçılıyor..

internet ortamından çıksak adım gibi eminin iki kelime konuşacak bilgin yok.. kopyala yapıştır..

işte yeni yetiştirilen nesil..:)

Cehaletinle mutlu yaşa seni kimse takmıyor..

Alıntıları Göster
    "internet ortamından çıksak adım gibi eminin iki kelime konuşacak bilgin yok.. kopyala yapıştır.."

• quote:

Kendileri için küçük, insanlık için büyük yalan atanlar karşınızda:

Uzaya gidip gelmiş bir insan duruşu nasıldır bir örnek verir misin merak ettim şimdi? Daha önce gidip gelmiş birisini görmüş olmalısınız ki öyle durmadıklarını söylüyorsunuz.
    Hem uzaya gidilmediğini savunuyorsunuz hem de "uzaya gidip gelmiş gibi mi?" sorusunu soruyorsunuz? Bu ne yaman çeliş böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB772A469

Bu mesaj silindi.
    kaynak Kadir Mısıroğlu aydınlanmış version 2.2 aka sarcastic rebellion

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

Uzaya gidip gelmiş bir insan duruşu nasıldır bir örnek verir misin merak ettim şimdi? Daha önce gidip gelmiş birisini görmüş olmalısınız ki öyle durmadıklarını söylüyorsunuz.
    Hem uzaya gidilmediğini savunuyorsunuz hem de "uzaya gidip gelmiş gibi mi?" sorusunu soruyorsunuz? Bu ne yaman çeliş böyle.

Alıntıları Göster
    "Daha önce gidip gelmiş birisini görmüş olmalısınız ki öyle durmadıklarını söylüyorsunuz."

o herşeyi bilir.. google var elinin altında:)

• Tastarakay kullanıcısına yanıt
    "Uzaya Gidip Gelmiş" ifadesini espri olarak döşedim, hani hesapta uzaya gidip geldiler ya. Yoksa o ifadeyi "20.yy ın en büyük rüyası" olarak değiştirip "Yüzyılın rüyasını gerçekleştirmiş 3 kişi gibi duruyorlar" da diyebiliriz.

Böyle basit kelime oyunları ile uzay hikayesini savunmaya çalışmanız komik. Sonuçta ortada Yüzyılın Rüyasını Gerçekleştirmiş 3 kişiden cok "bir an evvel bitse de şu basın toplantısı gitsek" diye stresli sıkıntılı duran 3 yalancı tip var. Ha bir de bu yalancıların hikayelerini dinleyip savunan geniş bir kalabalık :)

• quote:

Uzaya gidildiğini hiç kimse ispatlayamaz, uzay bir yalan için tasarlanmıştır. Bu arada Twitter CIA'in kontrolünde, iyi Tweet'ler.

Alıntıları Göster
    e sen ispat et gidilmediğini çin, rusya, abd, hindistan, fransa bunca ülke yıllardır uydular fırlatıyor binlerce mühendis çalışıyor bu alanda hubble tonla fotoğraf gönderiyor vs.....
  • quote:

"Uzaya Gidip Gelmiş" ifadesini espri olarak döşedim, hani hesapta uzaya gidip geldiler ya. Yoksa o ifadeyi "20.yy ın en büyük rüyası" olarak değiştirip "Yüzyılın rüyasını gerçekleştirmiş 3 kişi gibi duruyorlar" da diyebiliriz.

Böyle basit kelime oyunları ile uzay hikayesini savunmaya çalışmanız komik. Sonuçta ortada Yüzyılın Rüyasını Gerçekleştirmiş 3 kişiden cok "bir an evvel bitse de şu basın toplantısı gitsek" diye stresli sıkıntılı duran 3 yalancı tip var. Ha bir de bu yalancıların hikayelerini dinleyip savunan geniş bir kalabalık :)
    "bir an evvel bitse de şu basın toplantısı gitsek" diye stresli sıkıntılı duran 3 yalancı tip var."

Bu çıkarımı ekrandan bile yapabildiğine göre, ya çok iyi eğitim sürecinden geçirilmiş bir AJAN ya da vücut dili üzerine bilimsel makaleler yazmış, dünyaca ünlü tanınmış psikolog olman gerekiyor.

Sorum: Hayattaki uzmanlık alanın nedir? Okuduğun okullar ve yaptığın iş nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tastarakay -- 3 Ocak 2019; 16:19:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

"bir an evvel bitse de şu basın toplantısı gitsek" diye stresli sıkıntılı duran 3 yalancı tip var."

Bu çıkarımı ekrandan bile yapabildiğine göre, ya çok iyi eğitim sürecinden geçirilmiş bir AJAN ya da vücut dili üzerine bilimsel makaleler yazmış, dünyaca ünlü tanınmış psikolog olman gerekiyor.

Sorum: Hayattaki uzmanlık alanın nedir? Okuduğun okullar ve yaptığın iş nedir?

Alıntıları Göster
    Amerikan Profesör (Phd) Lillian Glass 'ın "The Body Language of Liars" 2014 ve Amerikan Profesör (PhD) Jo-Ellan Dimitrius 'un "reading people" 1999 kitaplarının tamamına yakını okudum. Bu iki profesör aynı zamanda mahkemelerde resmi rapor vererek sayısız suç ve yalanı ortaya çıkarmış kişiler.

Bir konuyu bilmek için illa ki o konuda resmi eğitim alıp makale yazmaya gerek yok. Resimdeki 3 astronotun yüzyılın rüyasını gerçekleştirmiş kişiden cok, ancak milyar insana yalan söylerken yaşanabilecek türde bir endişe ifadesi taşıdığını fark etmek için fakat ne eğitime, ne yukarda saydığım uzmanlık kitaplarına ne de homo sapiens beynine dahi ihtiyac yok; o ayrı mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

e sen ispat et gidilmediğini çin, rusya, abd, hindistan, fransa bunca ülke yıllardır uydular fırlatıyor binlerce mühendis çalışıyor bu alanda hubble tonla fotoğraf gönderiyor vs.....

Alıntıları Göster
    Uzaya gidildiğini hiç kimse ispat edemez o yüzden gidilmediğini de kimse ispatlayamaz; yani soruyu yanlış açıdan soruyorsun. Uzay yalanını rus hint çin abd frank alayı hep birlikte söylese de yalandır. Hublle tonla resim gönderiyor derken o resimler 13km de atmosferin en net görüş sağladığı yükseklikte cok stabil uçabilen SOFIA uçağında bulunan 2.5m çaplı reflektör (gökyüzünde en geri plandaki en zayıf ışıkları dahi alabilen) teleskop ile cekim, Hubble ise bu işin pazarlama amaçlı ambalajı. Bu konuya benzer sekilde, örneğin 3.havalimanı açılışı sonrası haberlerde "uzaydan görülebilen havalimanı" diye bir haber cıkmıştı, fakat gösterdiği resim uzaydan yani 10binlerce km'den değil, 10-15km yüksekten ancak yapılmış sıradan bir cekimdi. Haberler, siyasi ve bilim propagandaları, hükümetlerin ajandaları için insanları etkileyecek şekilde ambalaj gerekli, orada bahsettiğin hint çin rus abd frank topluluğu insanları etkileyecek türde bir topluluk, bir reklam bir bastırma. Hepsi bu. Uzaya gitmek bir yalan bir rüya. Her yalan ve rüyada olduğu gibi uzay da tatlı bir yalan.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.