Şimdi Ara

NAS Server Tavsiyesi ( Synology Qnap Asustor )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
10
Favori
6.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Evde verileri depolamak, telefondan yedeklemek ve izlemek oncelikli NAS server kurmak istiyorum.
    Maliyeti cok arttirmamak icin iki diskli raid 1 konfigurasyonlu bir sistem dusundum.
    Diskleri WD red 4 tb oarak karar verdim gibi.
    Nas server icin uc secenek dusunuyorum.

EDIT : Qnap 253be ilk siraya yukseldi favorim olarak

Synology 2 bay NAS DiskStation DS218+
    veya
    ASUSTOR AS6302T, 2 Bay NAS (Diskless) Intel Celeron Dual-Core 2.0GHz Processor, 2gb DDR3L RAM

Hangisini tercih etmeliyim sizce.
    Ev kullanimi icin degerlendirirsek , basitlik , uygulama zenginligi , multimedya opsiyonlari
    on planda olabilir.
    Synology iki kamera lisansi , Asustor ve qnap 4 kamera lisansi ile geliyor ek ozellik olarak.
    Simdi kullanmasam bile ileride belki lazim olabilir IP kamera baslanti opsiyonu da.
    Uygulama marketi olarak Asustor daha zengin gibi.
    Tam bilemiyorum ve daha detayli arastirmis veya kullanan arkadaslar varsa tavsiye rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 25 Ekim 2019; 19:32:5 >

• Hocam kesinlikle synology öneririm. Synology de hangi ürünü alırsanız alın OS aynı.Kullanıcı arayüzü çok basit, karmaşıklık yok, işinizi görebileceğiniz tüm uygulamalar mevcut. 2 kamera lisansı var dediğiniz gibi ve nvr özelliği kusursuz çalışıyor. Ben synology nin özellikle OS tarafından çok ama çok memnunum. Sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum
  • Ben konuyu actigimda cok fazla detay bilmiyordum. Bu arada inceledim, live demolarini kullandim. synology en begendigim arayuz. ama qnap’i da begendim. ben nas ve media player olarak kullanmak istiyorum ve synology de hdmi cikisi yok. bu yuzden qnap’a dondum . 253be modelini dusunuyorum. qnap kullandiysaniz ona da bir yorum alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 25 Ekim 2019; 19:27:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x_falcon_x X kullanıcısına yanıt
    Merhaba 253be cihazını aldınızmı yorumlarınızı merak ediyorum.. Teşekkürler
  • Merhaba , 253be yi aldim evet . Bir haftalik daha yeni kullanmaya basladim. Ozellikleri tam olarak kavramaya calisiyorum. Ilk izlenimlerim , bekledigimden cok daha iyi diyebilirim ve tavsiye ederim.

Disk olarak da WD purple aldim iki adet 4 tb
    Aldigim cihaz 2gb ram ile geldi , 8 gb a cikardim ram.i
    Ayrica, cache hizlandirma amaciyla 256 gb M.2 ssd aldim PCIE kart ile birlikte.

Su an canavar gibi oldu. Kullandikca daha fazla detay paylasmaya calisirim.
    Sizin de sormak istediginiz baska seyler olursa cevaplamaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 4 Aralık 2019; 18:9:38 >
  • Merhaba, Synology markasını hiç kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım.
    Kullandıklarım arasında; Asustor, QNAP ve Netapp var. Arayüz basitliği ve erişebilirlik ve seçenekler arasında en mumnun olduğum QNAP'tır.
  • nitroslive kullanıcısına yanıt
    Ben almadan once demolarini kullandim web sayfalari uzerinden.
    Synology nin de arayuzu cok iyi. Ancak QNAP hdmi cikisi ile
    one geciyor. Uygulama marketi cok yeterli. Her ihtiyaci karsiliyor.
    Bir eksigini goremedim ben simdilik.
  • Bir süre önce eski Synology cihazımın işlemcisi yetersiz kaldığı için güncel bir cihaz alayım dedim ve fiyatları daha uygun diye Qnap tercih ettim. Yalnız Cloudlink ile ilgili sıkıntım var. Arada bağlantı kendi kendine kesiliyor ya da elektrik kesintisinden sonra tekrar bağlanmıyor ve ev dışından cihaza ulaşamıyorum. Ev içinden bağlanıp Cloudlink'i tekrar bağlamam gerekiyor. Synology'nin en düşük modeli ile bile yaşamamıştım böyle bir sorun ki can sıkıcı. Ha ev içi kullanımda, fiyat performans gerçekten iyi. Ev dışında üzüyor ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_falcon_x

Merhaba , 253be yi aldim evet . Bir haftalik daha yeni kullanmaya basladim. Ozellikleri tam olarak kavramaya calisiyorum. Ilk izlenimlerim , bekledigimden cok daha iyi diyebilirim ve tavsiye ederim.

Disk olarak da WD purple aldim iki adet 4 tb
    Aldigim cihaz 2gb ram ile geldi , 8 gb a cikardim ram.i
    Ayrica, cache hizlandirma amaciyla 256 gb M.2 ssd aldim PCIE kart ile birlikte.

Su an canavar gibi oldu. Kullandikca daha fazla detay paylasmaya calisirim.
    Sizin de sormak istediginiz baska seyler olursa cevaplamaya calisirim.
    Anlattıklarınızdan sonra amazondan 453be modelini sipariş verdim. Sizinkisinin 4 diskli olanı haftaya elimde muhtemelen. İlk etapta ramı 16 gb çıkartacağım daha sonraki zamanlarda sizinde belirtiğiniz gibi pcıe kart alarak m.2 ssd takmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Bir süre önce eski Synology cihazımın işlemcisi yetersiz kaldığı için güncel bir cihaz alayım dedim ve fiyatları daha uygun diye Qnap tercih ettim. Yalnız Cloudlink ile ilgili sıkıntım var. Arada bağlantı kendi kendine kesiliyor ya da elektrik kesintisinden sonra tekrar bağlanmıyor ve ev dışından cihaza ulaşamıyorum. Ev içinden bağlanıp Cloudlink'i tekrar bağlamam gerekiyor. Synology'nin en düşük modeli ile bile yaşamamıştım böyle bir sorun ki can sıkıcı. Ha ev içi kullanımda, fiyat performans gerçekten iyi. Ev dışında üzüyor ama...
    **https://qlink.to/naskullaniciadi**
    Bu adres satırı ile mi erişim deniyorsunuz ?
    Benim şimdiye kadar hiç bağlantı sorunum olmadı.

Veyawww.myqnapcloud.com adresinden login olup ,
    hizmetler -> özel hizmetler sekmesinden de QTS erişimi sağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 3 Şubat 2020; 19:45:55 >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Cihaz çok iyi , dediğiniz yükseltmeler şart.
    Alacağınız parçalar için , isterseniz benim aldığım marka modelleri yazarım ,
    uyum sorunu yaşamadan çalıştırdığım ekipmanı.
    Çok teşekkürler. Sizden ricam yazarsanız bende yanlış şeyler almamış olurum.
    Çok nadir bağlanıyor. Şuan bağlanıyor mesela. Ama geçen hafta evde değildim ve birkaç sefer hariç hiç düzgün bağlanıp verimli kullanamadım. Neyse ki cep telefonu uygulamaları çalıştı sorunsuz. Bazen onlar da çalışmıyor ve evde bağlanıp Cloudlink bağlantısını tekrar bağlamam gerekiyor. Tam stabil bir hizmet alamıyorum hani.
    Çok yaşa çok teşekkürler. Bende alayım bunlardan sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Correct Data

Bu mesaj silindi.
    Ben konu başlığında adı geçen bilindik markalar dışında bir NAS cihazı tavsiye etmem.
    Alacağınız ürün aliexpress'te varsa ve fiyatı daha uyguna geliyorsa, alabilirsiniz tabi.
    Nas cihazı değil ama onlarca sorunsuz alışverişim oldu aliexpress'ten.
    Ayrıca virüs gelmez dense de , önlem amaçlı bir süre çin siparişi vermemekte bana göre fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 4 Şubat 2020; 13:49:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Çok nadir bağlanıyor. Şuan bağlanıyor mesela. Ama geçen hafta evde değildim ve birkaç sefer hariç hiç düzgün bağlanıp verimli kullanamadım. Neyse ki cep telefonu uygulamaları çalıştı sorunsuz. Bazen onlar da çalışmıyor ve evde bağlanıp Cloudlink bağlantısını tekrar bağlamam gerekiyor. Tam stabil bir hizmet alamıyorum hani.
    Çok ilginç, benim her defasında sorunsuz bağlanıyor.
    Bir kez bile kesinti yaşamadım.
    QNAP tan online destek almayı deneyebilirsiniz belki ,
    bir sorun varsa çözerler uzaktan bağlantı yaparak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Çok yaşa çok teşekkürler. Bende alayım bunlardan sağol.
    Yalnız şimdi bakıyorum , fiyatlar çok artmış iki ayda ,
    aynı ürünler daha ucuza farklı yerlerde de varsa bakın bence.

Ben pci kartı 40 tl , ssd 307 tl , ram de 184 tl ye almıştım bu linkini
    verdiğim satıcılardan.

Ram tek 8 gb ekleseniz yeter toplam 10 gb olacak üzerindeki 2 gb ile birlikte.
    Ram.in 1.35 volt (PC3L) olması lazım. En önemli nokta o.

SSD de 256 yerine 128 gb da iş görür.
    Depo amaçlı değil , cache olarak kullanılacağı için yeter.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.