Şimdi Ara

NAS Server Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evinde UHD ya da HD filmlerini arşivlemek/tv den izlemek, fotoğraflarını arşivlemek ve torrentler için nas kullanan var mı ? ds218+ almayı düşünüyorum. önerir misiniz ?

• Synlogy tarafında da gayet yetenekli nas cihazları var. Esasında çok ürün var, Asustor, Zyxel, Wd, Qnap Snylogy gibi. Youtube üzerinden veya simulasyonları varsa netten arayüzlerine bakabilirsiniz veya kullanmadığınız veya düşük donanımlı bir pcyi de direkt olarak nas imaji ile kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Scofield -- 30 Ocak 2018; 17:28:3 >
  • Qnap ve synology ara yüzleri kolay nas cihazları fazla sorun çıkarmazlar içine alacağın disklerde önemli tabi 7/24 çalışan disklerden seçersen hiç bir sıkıntı olmaz.
  • q-nap kullanıcısıyım 2 adet cıhazım var ve gayet memnunum esasen 7/24 dısklere ıhtıyac soz konusu degıl cunku cıhazlarım kullanılmadıgında dıskı kapatıyor ıhtıyac halınde acıyorlar
  • Bence o kadar para verme :) xpenoboot veya freenas araştır derim ben sana tavsiye olarak xpenoboot yoğunlaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

Bence o kadar para verme :) xpenoboot veya freenas araştır derim ben sana tavsiye olarak xpenoboot yoğunlaş.

freenas'ı duymuştum. Elimde emekliye ayırmak istediğim bir laptop var aslında. Alırsam yurt dışından alacaktım bu ürünü. Evde düzen içinde yürüsün istiyordum medya paylaşım, depolama ıvır zıvır işleri ama duygusal tarafı böyle düşünmeye de itmiyor değil :)
  • ds218+ amazonda 298$ ben sana aşşagıda bir sistem tavsiyesinde bulunayım xpenoboot için

Anakart-1 Gigabyte GA-78LMT-USB3 79$
    Anakart-2 ASRock N68-GS4 FX R2.0 49$
    İşlemci AMD FX-6300 83$
    Ram = 4Gb 31$
    Power = 300Watt 10$
    Toplam = Anakart-1 ( 203$ ) Anakart-2 ( 173$ )

2 anakartta sata cıkışı 4 adet vardır ileride hdd eklemekte sıkıntı cekebilirsin.

bu sistemin tek dezavantajı ds218+ 60watt enerji harcaken bu sistem ortalam 157W harcıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

ds218+ amazonda 298$ ben sana aşşagıda bir sistem tavsiyesinde bulunayım xpenoboot için

Anakart-1 Gigabyte GA-78LMT-USB3 79$
    Anakart-2 ASRock N68-GS4 FX R2.0 49$
    İşlemci AMD FX-6300 83$
    Ram = 4Gb 31$
    Power = 300Watt 10$
    Toplam = Anakart-1 ( 203$ ) Anakart-2 ( 173$ )

2 anakartta sata cıkışı 4 adet vardır ileride hdd eklemekte sıkıntı cekebilirsin.

bu sistemin tek dezavantajı ds218+ 60watt enerji harcaken bu sistem ortalam 157W harcıyor.
    7/24 calisacak bir sistem icin , hazir sistem almak daha uygun galiba enerji tuketimi acisindan.
    Hesabinizdaki aradaki saatte 100 watt tuketim farki , 0,75 kurus kw fiyati ile ,
    yilda 657 tl daha fazla elektrik tuketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_falcon_x -- 6 Ekim 2019; 11:58:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.