Şimdi Ara

Nargile sisesini led ile nasil aydinlatirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nargile sisesinin alt kismina disaridan led aydinlatma yapmak istiyorum. Led suya vuracak ve suya istedigim ambiyansi vermek istiyorum. Yalniz tek renk degil ayarlanabilir renkli olmasini istiyorum. Bu aydinlatmanin ozellikle uv de icermesini istiyorum. Hatta uv rgb varsa daha muhtesem bir goruntu olablir diye dusunuyorum. Nargilenin alti uak oldugu icin az sayida led kullanmam gerekiyor sanirim ama kac tane? Pille calistirma imkanim olabilir mi mesela.

Bilgisi olan biri varsa yardim etsin lutfen

Duzenegi linkini verdigim nargilenin sisesinin gectigi yere alttan gizleyerek yapmak istiyorum

http://www.thetobaccostop.com/product_images/q/222/HookahPOD__24842_zoom.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemci54 -- 6 Eylül 2011; 15:58:58 >
  • Aboo. Bunu o siteden mi aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Aboo. Bunu o siteden mi aldın?

tipi çok hoş. Annem görse vazo niyetine koyar eve
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Aboo. Bunu o siteden mi aldın?

hayir kendi sitesinden aldim.

www.fumodesign.com

yok mu bu led olayini cozecek babayigit :)
  • normal led bozar orjinalliğini.dibini silikona batırıp kalıbını almak lazım sonra silikon içine smd led döşenir kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci54

Arkadaslar benim ufak bir sorum var

Nargile sisesinin alt kismina disaridan led aydinlatma yapmak istiyorum. Led suya vuracak ve suya istedigim ambiyansi vermek istiyorum. Yalniz tek renk degil ayarlanabilir renkli olmasini istiyorum. Bu aydinlatmanin ozellikle uv de icermesini istiyorum. Hatta uv rgb varsa daha muhtesem bir goruntu olablir diye dusunuyorum. Nargilenin alti uak oldugu icin az sayida led kullanmam gerekiyor sanirim ama kac tane? Pille calistirma imkanim olabilir mi mesela.

Bilgisi olan biri varsa yardim etsin lutfen

Duzenegi linkini verdigim nargilenin sisesinin gectigi yere alttan gizleyerek yapmak istiyorum

http://www.thetobaccostop.com/product_images/q/222/HookahPOD__24842_zoom.png

valla nargile şaşırttı böyle nargile görmemiştim hiç şimdi sen ledleri nargilenin neresine yerleştirmek istiyosun eğer içine ise o biraz zor
    gibime geliyo + birsürü kablo falan nargileni kötü gösterecektir
  • Nargilenin icine degil arkadaslar. Nargilenin ayak kismi yok mu , o ayakla camin birlestigi noktaya daire seklinde serit led yapmak istiyorum. Yeni nereye yapacagim e estetigini bozmayacagimi biliyorum ama bilmedigim konu bu ledleri pil ile calistirabilir miyim? Suyu guzel gostermek icin uv mi kullanmaliyim yoksa rgb mi? Rgb nin de kalitelileri adileri oluyor mu? Kalitelisi hangisi oluyor?
  • quote:

Nargilenin icine degil arkadaslar. Nargilenin ayak kismi yok mu , o ayakla camin birlestigi noktaya daire seklinde serit led yapmak istiyorum. Yeni nereye yapacagim e estetigini bozmayacagimi biliyorum ama bilmedigim konu bu ledleri pil ile calistirabilir miyim? Suyu guzel gostermek icin uv mi kullanmaliyim yoksa rgb mi? Rgb nin de kalitelileri adileri oluyor mu? Kalitelisi hangisi oluyor?

Ledleri pille çalıştırırsın ama estetiği bozmadan yapmak zor gibi
  • Bu 12v kalem piller var. Onlar yakar mi bu ledleri? Araya gittigidiyorda buldugum kumandali rgb controller i almayi dusunuyorum sizce isimi gorur mu? Pili falan altina gizlemicem uzun bir kablosu olacak oraya koymayi dusunuyorum. Eger sistemi hazirlarsam sizle paylasirim
  • quote:

Bu 12v kalem piller var. Onlar yakar mi bu ledleri?

Bahsetigin pillerin voltajı yüksek/ akımları düşüktür (23Ga modeli- 50mA///27A- 20mA ) kullanacagın led sayısına göre çokta uzun ömürlü olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 8 Eylül 2011; 9:18:21 >
  • Nargile sisesinin etrafini saracak kadar led kullanicam. Sanirim 6 adet falan yeter. Ama arada rgb adaptoru olacak. Uzerinde 3x 2a yaziyor bu adaptorun. Bahsettiimiz kalem pille calisirabilr miyim
  • quote:

Ama arada rgb adaptoru olacak. Uzerinde 3x 2a yaziyor bu adaptorun. Bahsettiimiz kalem pille calisirabilr miyim

3x2 A kullanacagın led modülatörün verecegi max akım çıkışıdır( toplamda 6 A led sürebilirsin/yani metresi 400mA akım çeken ledlerden 15m )
    Uygulayacagın ledlerin özelliklerine göre devrenin güç sarfiyatı degişecektir.

*pille çalışır ama kaç dk bilemem rgb mod. beslemesi için adaptör daha kararlı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 8 Eylül 2011; 13:26:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

quote:

Ama arada rgb adaptoru olacak. Uzerinde 3x 2a yaziyor bu adaptorun. Bahsettiimiz kalem pille calisirabilr miyim

3x2 A kullanacagın led modülatörün verecegi max akım çıkışıdır( toplamda 6 A led sürebilirsin/yani metresi 400mA akım çeken ledlerden 15m )
    Uygulayacagın ledlerin özelliklerine göre devrenin güç sarfiyatı degişecektir.

*pille çalışır ama kaç dk bilemem rgb mod. beslemesi için adaptör daha kararlı olacaktır.

Boyle birsey dusunuyorum altindan gececek sisenin, ust kisimda gorunmeyecek sekilde duracak.

• http://www.youtube.com/watch?v=YYZelB3VpxM&feature=related bu videoya goz atin. Cemberi goreceksiniz ledlerin oldugu, oyle bir cember yapmak istiyorum sadece dediginiz gibi adaptor kullanicam ama araya pil soketi yapayim diyorum, balkonda falan pille idare etmek icin
  • quote:

Boyle birsey dusunuyorum altindan gececek sisenin, ust kisimda gorunmeyecek sekilde duracak.

Bunlar led degil neon lambadır, piyadsada tabela yapımında veya modifiye araçların alt kısmında kullanılır

Şerit ledden çember olarak baglar görüntü oluşumuna göre karar verirsin, o 12v piller ile ancak dk bazında idare edecektir,seyyar düşünüyorsan akü kullan
  • Su geçirmeyen led şeritler var. İçine döşesen nasıl olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.respect
    İçine döşesen nasıl olur

o nasıl olacak ki
  • @alemci54
    aydınlandımı bu şişe
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.