Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Batuist

google maps ve diğer ücretli uygulamalara erişebilmek için market enabler yada market access programını kurmalısınız.. benim tavsiyem market access'den yana.. şu an markete sınırlı erişiyorsunuz.. Çünkü google Türkiyede yasaklı!!!!

google yasağı ile alakası yok olayın. yasaklı olduğunu biz de biliyoruz. kullandığımız romlar Türkiye için hazırlanmış romlar olsa sıkıntı yaşanması yasağa bağlanabilir ama böyle bir durum da söz konusu değil malum. o yüzden market erişimimizin sorunsuz olması lazım. xda'da bazı kullanıcılar market ile ilgili sıkıntıyı yaşıyor, bazıları yaşamıyor belirttiklerine göre. başka bir sorun var sanırsam. yükleme esnasında olan bir şey olabilir. şansa bağlı sanki.
  • @ankaferd : sd karta romu image dosyası olarak alıp yeniden başlatılırken sd karttan windows mobile kurabilirsiniz. Bunun içinde yüklemek istediğiniz rom dosyasını indirip arşivden çıkan "RUU_signed.nbh" isimli dosyanın adını LEOIMG.nbh olarak değiştirip sd karta atıcaksınız. telefonu açarken volume down tuşuna basılı tutarak bootloaderdan açarsanız kendisi otomatik başlatıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fugeetive
    quote:

Orijinalden alıntı: ankaferd

çok teşekkür ederim hemen proğramı indiriyorum. ama bir sorum daha olacaktı onuda yeni fark ettim telefonum kablo ile windows mobile aygıt merkezine bağlanamıyor geriye dönüş yapmak istesem windowsa geri dönemeyecekmiyim. cevabın için ayrıca teşekkürler windows7 kullanıyorum

@ankaferd : sd karta romu image dosyası olarak alıp yeniden başlatılırken sd karttan windows mobile kurabilirsiniz. Bunun içinde yüklemek istediğiniz rom dosyasını indirip arşivden çıkan "RUU_signed.nbh" isimli dosyanın adını LEOIMG.nbh olarak değiştirip sd karta atıcaksınız. telefonu açarken volume down tuşuna basılı tutarak bootloaderdan açarsanız kendisi otomatik başlatıyor .

Bu adımı uygulamadan önce task29 ile cihaz hafızasını temizleyin. SPL versiyonumuzu kontrol edip, tekrar Bootloader ekranına (3 renkli ekran) girelim sonra HSPL yi çalıştırıp SPL i X.X.0000 a alın. Geri dönüşte Orjinal ROM yüklemeden önce SPL i 1.66.0000 almayı unutmayın. Bu anlattığım 512LEO için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 3 Ocak 2011; 14:57:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

google yasağı ile alakası yok olayın. yasaklı olduğunu biz de biliyoruz. kullandığımız romlar Türkiye için hazırlanmış romlar olsa sıkıntı yaşanması yasağa bağlanabilir ama böyle bir durum da söz konusu değil malum. o yüzden market erişimimizin sorunsuz olması lazım. xda'da bazı kullanıcılar market ile ilgili sıkıntıyı yaşıyor, bazıları yaşamıyor belirttiklerine göre. başka bir sorun var sanırsam. yükleme esnasında olan bir şey olabilir. şansa bağlı sanki.

Buna katılıyorum, zaten durumu anlamak için Türkiye de satışa çıkan HTC Desire, Samsung Galaxy Tab gibi makinalarda markete bakmanız yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

google maps ve diğer ücretli uygulamalara erişebilmek için market enabler yada market access programını kurmalısınız.. benim tavsiyem market access'den yana.. şu an markete sınırlı erişiyorsunuz.. Çünkü google Türkiyede yasaklı!!!!

hayır yanılıyorsun.. market erişimin sen Türkiye sınırları içinde olduğun sürece sorun olacaktır. nasılki google mapsi açtığında sana bulunduğun yeri 100mlik bir pay ile sana gösterebiliyorsa (ki gps kapalı olduğu halde) google sunucuları senin nereden markete eriştiğini dünya üzerinde 100m'lik bir hata payı ile biliyor.. hatta o kadar bile olmuyor.. böylesi senin yerini nokta atışı bilen bir servis nasıl olurda nereden markete eriştiğini bilemez? sonuç olarak çoğu uygulamayı sana kapatıyor.. boşuna mı market enabler kullanıyoruz.. yani senin mantığına göre bu programı kullanmadan tüm google uygulamalarına erişmeliyiz öyle mi?? bence biraz daha bilgi edin derim sana yok öyle bir dünya...

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaferd

yaşasın dün kurdum ve muhteşem ama teli şarzdan çekince şarz ledi halen yanıp duruyor ancak pili çıkarıp takınca normalleşiyor . arkadaşlar birde android rpoğramlarını nasıl kapatacağız hep geri tuşu ile çıkış yapıyorum onlarda arka planda çalışıyor windowstaki tman gibi proğramları tam kapatma proğramı varmı ilginize şimdiden teşekkür ederim.

bunun için birçok program olsada herhangi bir uygulama yüklemeden de uygulamaları kapatabilirsin..Bunun için Ayarlar-uygulamalar-uygulamaları yönet dedikten sonra istediğin uygulamayı seçerek uygulamayı kapatıp bellekteki verileri silebilirsin.. hatta uygulamayı sd karta taşıyabilirsin.

• evet bende root programı ve market access ile USA T-mobile den bağlanıyo taklidi yaparak markete girdiğimde maps,youtube ve paralı uygulamaları gördüm bizzat :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 3 Ocak 2011; 15:53:36 >
  • Paralı uygulama nasıl satın alacaz bunda ??
  • 3 gün yılbaşı nedeniyle yoktum onlarca nand android gelmiş

stock romu indirip kurdum, bu başlığı görmediğim için 5 dk kadar cebelleştim. stock rom çok yavaş arkadaşlar. 1300 küsür quadrant sonucu aldı desire hd2 romu 2500 civarında quadrant sonucu veriyordu.

Mdj nin desire hd romlarından birini indirdim. Şimdi onu deneyeceğim. Gingerbread 2.3 romlarına ise hiç dokunmayın, sd kartlara kurduklarımızın aynısı sadece nand hafızada. Hala video kayıt gps. vb. öcellikler çalışmıyor. Son olarak stock rom haricindekiler 576 mb ram destekliyor mu? Cihazımızda 128 mb daha ram var kullanamadık hiç bir android sürümünde bunlarda kullanalım bari doyasıya

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dragon_

evet bende root programı ve market access ile USA T-mobile den bağlanıyo taklidi yaparak markete girdiğimde maps,youtube ve paralı uygulamaları gördüm bizzat :D

MarketAccess'in kullanımına dair bilgi verebilir misin?

SuperUser'dan gerekli yetkiyi verdim, provider kısmından bir provider seçip mi işlem yapıyoruz?
  • @ineversmoke : evet provider dan mesela tmobile us war en başta ona basınca loading yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressambdrm

Son olarak stock rom haricindekiler 576 mb ram destekliyor mu? Cihazımızda 128 mb daha ram var kullanamadık hiç bir android sürümünde bunlarda kullanalım bari doyasıya

Radio ROM un 2.08 sürümünden yukarı ise 576MB Ram desteği zaten açık oluyor. 128MB bölümü grafik için ayırtılıyor.
    bende diyorum ressambdrm nerde başına bi iş mi geldi nand hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fugeetive

@ineversmoke : evet provider dan mesela tmobile us war en başta ona basınca loading yapıyor.

Eyvallah dostum.

Bak aylardır android kullanıyorum da şu işin farkına varmamışım.

Vesile olan @Batuist arkadaşıma teşekkür ederim.

gauner1986'nın romunda google voice search olmadığı için kaldırmıştım, şimdi tekrar kurdum ve ilgili kütüphaneyi marketten indirdim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke
    Bak aylardır android kullanıyorum da şu işin farkına varmamışım.

Teşekkürler.

O kadar çok gelişme yaşanıyor ki...
    Uygulama sayısı, android cihaz sayısı inanılmaz artış gösteriyor.
    Hergün yeni birşeyin farkına varıyoruz.
    Birde dipnot düşelim HD2 sahipleride bu olayların suyunu çıkarmış durumda.
  • Jaws MIUI Romunu denemek için bi kurayım dedim. Elimnden düşüremedim.

Hem İPhone hem HTC kulanma hissi veriyor insana. Ve Süper Stabil 4 saatte %50 pil yedi WİFİ sürekli açıktı ve telefonu sürekli kurcaladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerVu

Jaws MIUI Romunu denemek için bi kurayım dedim. Elimnden düşüremedim.

Hem İPhone hem HTC kulanma hissi veriyor insana. Ve Süper Stabil 4 saatte %50 pil yedi WİFİ sürekli açıktı ve telefonu sürekli kurcaladım.

link verebilirmisin acaca ben indirdim aynı romu ama ilk açılma ekranında 2 saat mıuı android yanıp sönüp duruyor ama açılmıyor:(
  • GPSi çalışan nand sürümü mevcut mu? bende android dünyasına geçmeyi düşünüyorum ama hangi sürümü kuracağıma karar veremedim sizce en stabil çalışan ve en çok özelliklere sahip nand hangi sürüm
    iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

O kadar çok gelişme yaşanıyor ki...
    Uygulama sayısı, android cihaz sayısı inanılmaz artış gösteriyor.
    Hergün yeni birşeyin farkına varıyoruz.
    Birde dipnot düşelim HD2 sahipleride bu olayların suyunu çıkarmış durumda.

Aynen dostum :)

quote:

Bende bu romla ilgili 1-2 soru sorabilir miyim?

1-Htc sync ile bağlantı sorunu var mı?
    2-Locations var mı?

• Selam Arkadaşlar,

Cotullanın yayınladığı Stock rom 'u kurdum ama baya yavaş ve pil tüketimi açısından vasat. Şu anda yayınlanan Romlardan en stabil ve en az pil harcayan rom hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliba

quote:

link verebilirmisin acaca ben indirdim aynı romu ama ilk açılma ekranında 2 saat mıuı android yanıp sönüp duruyor ama açılmıyor:(

both güncellemesi yapmak gerekiyormuş yaptım oldu ama morlocale ile tükçe seçeneği gelmedi bir de bi çok yerinde çince yazılar var???
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.