Şimdi Ara

Nakit avans ile kart borcu ödeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar selam herkese. Taşınacağım için birazcık masrafım olacak ondan dolayı paraya ihtiyacım var. 10.000 TL limitli bir kart ile 9 bin Tl nakit avans çekip(taksitsiz nakit avans dolayısıyla faiz yok) ödeme günü geldiğinde kalan bin tl limiti kullanıp(bin TL nakit avans çekerek) borcumun bin TL'sini ödersem ve bunu 8 kere daha yaparsam(bin Tl borcu ödeyince yine kullanılabilir bin tl limitim olacak sanırım) dönem borcumu sıfırlayabilir miyim ? Amacım elime para geçene kadar 3-4 ay bu şekilde ödeme tarihini ileri atmak.
 • Teşekkür ederim cevabınız için. Öğrenci kartı olduğu için nakit avans işlemlerinden ücret kesintisi olmuyor. Benim merak ettiğim şey sistemin işleyip işlemeyeceği. Tekrardan teşekkür ederim.

 • Teşekkür ederim, sorunu çözdüm. Yardımcı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim

 • Six Days S kullanıcısına yanıt
  Bizide bilgilendirir misin ? Belki işimize yarayabilir
 • Mexxwelll kullanıcısına yanıt

  Tabi ki. Karışık gibi dursa da basit bir mantığı var. 10 Bin lira limitli bir kart düşünün 9 bin lira da nakit avans çektiniz böylece bin tl limitiniz kaldı. Ödeme günü geldiğinde bin lira nakit avans çekiyorsunuz ve toplam borcunuz 10 bin lira oluyor ancak bin lirasını gelecek ay 9 bin lirasını bu ay ödemek zorundasınız. Çektiğiniz bin lira ile bu ay ödemeniz gereken borcun bin lirasını kapatıyorsunuz bu sayede 8 bin lira bu ay ödemeniz gereken bin lira da gelecek ay ödemeniz gereken borcunuz oluyor yani toplamda 9 bin lira borcunuz var yine. 10 bin lira limtiniz olduğu için bin liralık limit açılacak yine hesabınızda. Tekrardan bin lira nakit avans çekip kalan 8 bin lira borcun bin lirasını ödüyorsunuz ve bu ay ödemeniz gereken borcunuz 7 bin liraya düşüyor. Gelecek ödemeniz gereken ise 2 bin liraya çıkıyor ve yine bin liralık limit açılıyor. Bunu bu ay borcunuz tamamen kapanana kadar yapıyorsunuz böylece toplamda 9 bin lira olan borcunuzun tamamını gelecek aya ötelemiş olacaksınız. Gelecek ay da aynı sistemi uygulayarak elinize para geçene kadar bu şekilde devam ettirebilirsiniz.

 • Six Days S kullanıcısına yanıt
  BSMV ile KKDF vergileri öğrenci kartlarından çekilen nakit avanslarda yok sanırım
 • Mexxwelll kullanıcısına yanıt

  Vergiler olmak zorunda. Banka kendisi ödeyebilir (faizden düşebilir), o ayrı...

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.