Şimdi Ara

N73 ME almayı düşünenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 4 gün önce N73 music edition aldım, almayı düşününlere ilk izlenimlerimi aktarayım, çünkü bende bu sitede yazılan yorumları değerlendirerek karar verdim;

öncelikle benim aldığım model, N73 ME yani yazılımla yükseltilmiş ME değil, bunu özellikle belirteyim ki değerlendirmenizi buna göre yapın. şu anki versiyonu : V 3.0638.0.0.30 30-1-2006

-aldığım gün şarjı bitene kadar kullandım, ardından normal süresinde şarj ettim, şarjı 3 gün kadar gitti (ama çok kurcaladım malum yeni oyuncağımız..)
    -ilk kez symbian kullanıyorum, henüz antivirüs dışında program yüklemedim, ancak bu 4 günlük süre içinde hiçbir takılma vs yaşamadım (maşallah)
    menü içinde ki bazı işlemler ve komutlar yavaş yanıt verebiliyor ancak bunun normal olduğunu düşünüyorum..
    -nokia kullananlar zaten bilir, menüleri, sekmeleri, rehberi vs herşey çok kullanışlı..
    -fotografla ilgili birşey yazmaya sanırım gerek yok sadece video çekimlerinde flaşın zayıfta olsa yanması sinir bozucu..Belki opsiyonel yaparlar ilerde..Görüntü kalitesi çok iyi..
    -pc suite kullanarak mp3lerimi mp4 (47 kpbs) formatına çevirip telefona yükledim, ancak bazı şarkılarda convert işleminden kaynaklanan bozulmalar duydum,çok rahatsız edici değil, ancak mp3 olarak dinlemenizi tavsiye edebilirim, benimkisi sadece meraktı..ses kendi kulaklığında bile gayet iyi..kutusunda çıkan 2 gb card var ve bunun fiyatını düşündüğünüzde telefonun fiyatı hesaplı sayılır..Benim aldğım yerde peşin fiyatı 900 ytl.
    -normal N73'lerin rengini çok beğenmemiştim ve bu yüzden N80 düşünüyordum, ancak ME siyah kapaklı ve mat siyah renk bu telefona çok yakışmış..
    -gelelim bir insanı bu telefonu almaktan vazgeçirebilecek tek konuya: joystick :) benimkisi de her an düşebilecek gibi duruyor ama henüz sorun yok(yine maşallah) ancak bugün kristal kılıfım geliyor, sanırım dikkatli bir kullanımla bu sorunu yaşamadan atlacağız, telefonun o kadar çok artısı var ki joystick düşse bile önemsenmeyebilir..

4 günlük rapor budur.. yaşadıkça yazarım, umarım tek yazdığım iyi şeyler olur :)

bu arada forumda telefonla ilgili olumlu olumsuz fikrini yazan herkese teşekkür ederim, bu telefonu almamda ki en büyük nedenlerden birisi çok fazla insanın gerektiği zaman teknik destek ve fikir verebileceğini bilmemdir..Yani N73'ün satış sonrası desteği bence forumda kullanıcılardır..

• Öncelikle hayırlı uğurlu günlerde kullan arkadaşım, fikirlerini yazman iyi olmuş, aldığın fiyat da gayet güzel bir fiyat.

N73 konusunda da haklısın çok sıkı bir yardımlaşma ağı var forumda, ben de bu telefon sayesinde Dh bünyesine dahil olmuştum zaten bir iyiliği de o oldu :)
  • hayırlı olsnn
  • hayırlı olsn kardeş,güle güle kullan
  • hayırlı ossun kardeş
  • Nokia N73 ME'yi inceleme fırastım oldu ve açıkçası ben hiçbir yenilik görmedim atanmış müzik tuşu, siyah rengi ve 2g hafızası dışında ...

Kulaklık ile dinlemedim ancak hoparlör sesinde iyileşme yok, zaten son versiyondan sonra N73'de de kilitlenmeler olmuyordu keza bunda da öyle

Alacaklar boşuna vermesin bu farkı gitsinler N73 alıp ME versiyonu yüklesinler karlı çıkarlar

Not: Rengi için alacaklarsa 1sn bile düşünmeyin çünkü çooook güzel janjanlı olmasada çok hoş siyah rengi

• renk açısından ne yalan söyleyeyim benim se siyahda gözüm kaldı (ki bendeki de gümüş/bordo-yalan bordo düpedüz siyah)

özellikle yeşil ve turuncu temalar siyah kapağa güzel uyuyor.
  • keşke bunu N73 ile ilgili ana topiklere yazsaydın hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: over and under

Nokia N73 ME'yi inceleme fırastım oldu ve açıkçası ben hiçbir yenilik görmedim atanmış müzik tuşu, siyah rengi ve 2g hafızası dışında ...

Kulaklık ile dinlemedim ancak hoparlör sesinde iyileşme yok, zaten son versiyondan sonra N73'de de kilitlenmeler olmuyordu keza bunda da öyle

Alacaklar boşuna vermesin bu farkı gitsinler N73 alıp ME versiyonu yüklesinler karlı çıkarlar

Not: Rengi için alacaklarsa 1sn bile düşünmeyin çünkü çooook güzel janjanlı olmasada çok hoş siyah rengi

+1 ayrıca

siyah teleon sevmedigim icin beklememiştim :S iyikide beklemeyip N73 almışım

• Hayırlı olsun. Kristal kapak alacağım demişsin acaba kapağı nerden aldın ve şu sorularımı yanıtlar mısın ?

arkadaşlarhttp://urun.gittigidiyor.com/NOKIA-N73-KRISTAL-KILIF-BONUS_W0QQidZZ3518592 bu linkteki kapaktan satın almayı düşünüyorum.

acaba alan arkadaşlar kapak hakkında yorumda bulunabilirler mi ? mesela;

1) ekrana gelen kısmı telefonun ekranına zarar veriyor mu ?
    2) ekrana gelen kısmında aldığınızda aşırı düzeyde çizikler var mı ?
    3) çeltikleri (kilit mandalları) hemen kırılabilen cinsten mi ? yada bir kaç çıkartmada çatlama sorunu var mı ?
    4) kapağı taktıktan sonra ekrana gelen kısma bir kaç saat sonra toz kaçıyor mu ?
    5) kargocu ürünü kontrol ederken sorun çıkartıyor mu ?
    6) ilk defa netten alış-veriş yapacağım için ürünü teslim alınca herhangi bir belge imzalıyor muyum ? Bana ürünü aldığa dair belge veriyorlar mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: Saydam

keşke bunu N73 ile ilgili ana topiklere yazsaydın hayırlı olsun

selam Saydam aslında haklısın, ancak biliyorum ki bu telefonu almayı düşünenler için 70-80 sayfa arasında mesajı yakalamak kolay olmayacaktır, bu yüzden ayrı bir başlık açtım
  • hayırlı olsun...
  • teşekkürler arkadaşlar..

quote:

Orjinalden alıntı: Kircshoff_Maxwell

Hayırlı olsun. Kristal kapak alacağım demişsin acaba kapağı nerden aldın ve şu sorularımı yanıtlar mısın ?

arkadaşlarhttp://urun.gittigidiyor.com/NOKIA-N73-KRISTAL-KILIF-BONUS_W0QQidZZ3518592 bu linkteki kapaktan satın almayı düşünüyorum.

acaba alan arkadaşlar kapak hakkında yorumda bulunabilirler mi ? mesela;

1) ekrana gelen kısmı telefonun ekranına zarar veriyor mu ?
    2) ekrana gelen kısmında aldığınızda aşırı düzeyde çizikler var mı ?
    3) çeltikleri (kilit mandalları) hemen kırılabilen cinsten mi ? yada bir kaç çıkartmada çatlama sorunu var mı ?
    4) kapağı taktıktan sonra ekrana gelen kısma bir kaç saat sonra toz kaçıyor mu ?
    5) kargocu ürünü kontrol ederken sorun çıkartıyor mu ?
    6) ilk defa netten alış-veriş yapacağım için ürünü teslim alınca herhangi bir belge imzalıyor muyum ? Bana ürünü aldığa dair belge veriyorlar mı ?

evet bende linkini koyduğun yerden aldım..Hem silikon hem de kristal aldım, sana yardımcı olmaya çalışayım..

1-Hayır zarar vermiyor,artı gayet koruyucu duruyor
    2-Aşırı çizik yok ama sonuçta bildiğin sert plastik yani ufak tefek çizikler var ama telefonun ekran ışığı yandığında farkedilmiyor.
    3-Açıkcası bana gelen ilk pakette bir mandalı kırılmıştı, az önce yenisi geldi.Gittigidiyorda Linkini koyduğun yer ücretsiz ve hemen yenisini gönderdi. Sanırım çok sık takıp çıkarmak için çok uygun değil, sonuçta yurtdışında 1 euroya satılan bir case bu..Yani sorunun cevabı kırılabilen cinsten..
    4-Bu kullanımla alakalı, ben de henüz olmadı ama dışarda çok bırakmıyorum.
    5-Şirkete geldiği için ben bakamadan bırakılmıştı, ama zaten öyle bir sarıp gönderiyorlar ki kuryenin yanında 2 saatte açamazsın, ama dediğim gibi zaten çok pahalı değil ve çatlak ya da kırık çıkarsa hemen aldığın anda paketin üzerinde ki firma numarasını arayıp yenisini talep edersin, ben öyle yaptım, sorun olmadı..
    6-Böyle bir belge yok ama imza atıyorsun tabiki..

SONUÇ

Ben hem kristal hem de silikon kapak aldım ama açıkcası silikon çok kullanışlı değil, zaten ekranı açık bırakıyor, tuşları kapatıyor ve telefonun bütün şıklığını götürüyor..Sadece belki ıslanmalara karşı koruyabilir.
    Kristal kapak çarpma ve düşmelerde daha koruyucu duruyor, ekrana kolay bir müdahale söz konusu değil. Görüntüyü çok bozmuyor..Tavsiyemdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim.baykara -- 14 Şubat 2007; 9:56:46 >

• hayırlı olsun bişey soracağım 900 TYL ye nereden aldın??? ben de almayı planlıyorum.
  • ???
  • evet arkadaş haklı nerden aldın bende alıcam kesin...
    quote:

Orjinalden alıntı: alemao

hayırlı olsun bişey soracağım 900 TYL ye nereden aldın??? ben de almayı planlıyorum.
  • hayırlı olsun ama normal n73 ile çok bi farkı yok ancak aldığın fiyat çok iyi
  • bende n73 me alacağım ama bir türlü piyasada bulamıyorum(net hariç)
  • siyah n73 me yi yakından gördüm, inceledim, rengin telefonla felaket kötü bi uyumda olduğunu gördüm, hiç beğenmedim hatta nefret ettim tipinden, normal N73 daha güzel + fiyatıyla daha cazip
  • Hayırlı Olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.