Şimdi Ara

Mymemory.co.uk Fırsatları-Rehber-Tartışma Konusu (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.948
Cevap
6
Favori
91.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tüm dünyadan gönderilen ürünler %70 oranında Ülkemize ulaşıyor aslında %90 oranında.
    Ama gümrükte ne oluyorsa artık bizim sistemimizden mi kaynaklanıyor bilinmez.
    Kayıp oluyor.. nasıl oluyorsa, benimde başıma çok geldi. Çoğunda tatlıya bağlandı ama, son seferde sağlam girdi.
    kutu açılmıştı. nasıl olduda açıldı ise 3 üründen 2 ürün kayıp usb+ürün kim tenezzül edip açarki ? kutu kendiliğinden açılmayacak çekilde...
    bizimler bi kere teslim almışlar garip bir durum oldu zarar 200TL civarında... ve telafisi yok.

Forumda örnekleri çook.
    Ptt elemeanı bakıyor kaıtsız hooop, biizm forumda eleman yakalıyor
    eleman şunu demiş kayıtsız, ebaydan dispute aç ne olcak !

çinden buraya 8 günde gelen ürün 10 günde kapıya gelemiyor.
    biizm millet dünyayı okadar bıktırmış ki...

ABD deki satıcıya yalvarıyorum resmen bana bunu ver, kayıtlı posta vs..
    yok Türkiyeye kargo yok diyor..

Geçen sene yeğene Canon SX120 aldık.
    satıcıya ödeme yaptım. sonra satıcı sunu dedi. size ürünü gönderemiyorum.
    dedim niye sizin ülkenizde ürünler çok kayboluyor +XX $ dolar daha gönderin EMS ile gönderim yaparım, yada iptal edelim.
    adama hak verdim... 5 günde geldi. 30CM çağında kutu....

Bunun bir önlemi yok, düzen eski ve çok fazla hata var..
    adamın gümrükte tanııdğı var malları sokuyor. bizim gibi garibanın 5-10 tl lik üürnü takılıyor.

adama diyorum geri gitmesin %20 vergini vereceğim olmaz. iade gitsin tek tek gönder.
    bu yüzden geçen sene çook sağlam girdi halen acısı çıkmadı... 2 kutu üürnüm geri gitti.

• Arkadaşlar şuan benim mymemoryden hiçbir şekilde ürün alma imkanım yok mu?_ Bazıları amazon falan demiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Arkadaşlar şuan benim mymemoryden hiçbir şekilde ürün alma imkanım yok mu?_ Bazıları amazon falan demiş

Amazon üzerinden mymemory satışa sunulan ürünleri...
    +2-5€ kayılı ücret ile.. lakin kutu büyükse birde gerçek değeri yazıyor gümrük riski var.
    gidip alınır takılsa bile. tatlı birşekilde anlatırsanız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi
    küçük bir misal vereyim.
    tüm dünyadan gönderilen ürünler %70 oranında Ülkemize ulaşıyor aslında %90 oranında.
    Ama gümrükte ne oluyorsa artık bizim sistemimizden mi kaynaklanıyor bilinmez.
    Kayıp oluyor.. nasıl oluyorsa, benimde başıma çok geldi. Çoğunda tatlıya bağlandı ama, son seferde sağlam girdi.
    kutu açılmıştı. nasıl olduda açıldı ise 3 üründen 2 ürün kayıp usb+ürün kim tenezzül edip açarki ? kutu kendiliğinden açılmayacak çekilde...
    bizimler bi kere teslim almışlar garip bir durum oldu zarar 200TL civarında... ve telafisi yok.

Forumda örnekleri çook.
    Ptt elemeanı bakıyor kaıtsız hooop, biizm forumda eleman yakalıyor
    eleman şunu demiş kayıtsız, ebaydan dispute aç ne olcak !

çinden buraya 8 günde gelen ürün 10 günde kapıya gelemiyor.
    biizm millet dünyayı okadar bıktırmış ki...

ABD deki satıcıya yalvarıyorum resmen bana bunu ver, kayıtlı posta vs..
    yok Türkiyeye kargo yok diyor..

Geçen sene yeğene Canon SX120 aldık.
    satıcıya ödeme yaptım. sonra satıcı sunu dedi. size ürünü gönderemiyorum.
    dedim niye sizin ülkenizde ürünler çok kayboluyor +XX $ dolar daha gönderin EMS ile gönderim yaparım, yada iptal edelim.
    adama hak verdim... 5 günde geldi. 30CM çağında kutu....

Bunun bir önlemi yok, düzen eski ve çok fazla hata var..
    adamın gümrükte tanııdğı var malları sokuyor. bizim gibi garibanın 5-10 tl lik üürnü takılıyor.

adama diyorum geri gitmesin %20 vergini vereceğim olmaz. iade gitsin tek tek gönder.
    bu yüzden geçen sene çook sağlam girdi halen acısı çıkmadı... 2 kutu üürnüm geri gitti.

Ben kayıtlı gönderdim türkiyeye ie8 oda kayıp ne bu taraftan henüz haber çıktı ne ptt den demek istediğim kayıtlı mektup postasınada çok güvenme Hırsıza denk geldimi ürünüde gözlerine kestirdilermi bir şekilde çalıyorlar.
    Allahtan korkmayan kuldanda utanmayan insanlar...
    Aralarında şerefli namuslu insanlar elbette vardır lakin onlarda azınlıktadırlar sanırım yoksa bu kadar çok çalıntı yaşanmazdı...

• Peki amazon üzerinden alırsak yine çalınırsa ürün bize gemezse geri ödeme alabiliyormuyuz?
  • Ben yukarıda bahsetmiştim, Amazon üzerinden Mymemory ve başka bir satıcıdan kayıtsız olarak aldım 2 ürün aldım(kayıtlı seçeneği yoktu) ve ikisi de gelmedi. Para iadesi talep edebiliyorsunuz ancak Royal Mail adınız ve adresinize kaç kez kayıp bildirimi bulunulduğunun kaydını tutuyor. Haklı bile olsanız nasıl olsa parayı geri alabilirim mantığıyla çalınma riski olan alışverişler yapmamakta fayda var.
  • adamlar kayıtlı ürünün kutusunu açıp almışlar.
    ilk defa başıma geldi... paypalda yardım etmiyor satıcı beni oyaladı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

adamlar kayıtlı ürünün kutusunu açıp almışlar.
    ilk defa başıma geldi... paypalda yardım etmiyor satıcı beni oyaladı....

Geçmiş olsun öncelikle..

Bu kadarına da yuh diyorum artık..
    Kayıtlı gönderiye de güvenemeyeceksek vay halimize..

Satıcının iyi niyetine güveniyor olsanız bile 45 dolmadan mutlaka itiraz dosyası açmanız gerekiyor, yoksa bir daha hak talep etme imkanınız olmuyor..

PTT ne diyor bu duruma? Zararınızın tazminini istediniz mi?
  • Arkadaşlar konu ilk sayfadan bu yana epey değişikliğe uğramış. Son durumla ilgili 1-2 soruya cevap verebilirseniz iyi olur.

Amazon üzerinden alınan cihazların kargo masrafı nedir? Önceden kargo parası verilmiyormuş malum.

Hangi ürünler kargoya takılabilir, hangileri takılmaz, hangileri çalınabilir, hangileri çalınmaz ?

Birde sitedeki ürünlerin orjinalliğinden kesinlikle eminiz değil mi?
  • Geçen sene yediğim kazıklar sonucunda çok tecrübe edindim...

Gümrük:
    3-5 kelime ile özetlersek, şans işidir, gün gelir 50$ küçük kutu takılır
    gün gelir 1 KG lık koli geçer. takıldıktan sonra gidip 2TL depo ücreti ilede alabilirsiniz
    yada benim gibi %20 vergi ödeyip surat bir karış eve gelirsiniz
    benim bir koli takıldı, iade oldu aynı ürün tekrar geldi takılmadı. 2-2.5 ay sürdü yuvarlak.

Satıcı beni oyaladı 45 günü geçti sistem otomatiktan attı :( zarar vs tık yok.
    ptt ye sordum almasaysınız dedi, iade bile olsa adama geri gitcek eksik olarak eee
    satıcı benim malımı çaldın diyecek al başına tantana en az 2 ay sürer sonuçlanması vs...

gelen paket kolay kolay açılacak paket değildi ! artık ahirete sevk ettim....

Forumda Gümrük ve netten satış adı altında konu açılmalı. abartıya kaçmadan adabı ile......
    teklifte bulunun.. tek kişi ile olmaz.

• takip
  • artık amazon üzerinden de alınamıyor sanırım üye oldum ama adres united states olarak görünüyor ve değiştiremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earth. -- 11 Temmuz 2011; 17:34:28 >
  • 28 Haziranda Bi Senheiser aldım amazon.co.uk 6 günde geldi tıkır tıkır işliyo site valla :D
  • Arkadaşlar bu konuyla pek ilgisi yok ama 21 Haziranda zavviden bir ürün aldım ve hala gelmed,. Bildiğiniz üzere zavvi takipli olarakta göndermiyor. Şimdi ben pttye gitsem şu adrese şu kişiye gelicekti desem bana yardımcı olabilirlermi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Arkadaşlar bu konuyla pek ilgisi yok ama 21 Haziranda zavviden bir ürün aldım ve hala gelmed,. Bildiğiniz üzere zavvi takipli olarakta göndermiyor. Şimdi ben pttye gitsem şu adrese şu kişiye gelicekti desem bana yardımcı olabilirlermi ?

Kardeş bulunduğun yerin posta dağıtımını bir ara derim. Benimde gelmeyen paketlerim oluyordu. Arıyorum kartal ptt dağıtımı. böle böle adında bi paket varmı diyorum. Varsa var diyolar yoksa yok diyolar.Ama bi sor derim adresinide söyle. Belki oralardadır paket.
  • Siteden alışverişte sıkıntı mı var ? Checkout dedikten sonra kargo kısmına sadece 1 kere gelebildim, onda da yanlışlık browser kapattım. O ekran gelmiyor tekrar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xprofessorx -- 24 Temmuz 2011; 23:14:47 >
  • telefon uzerınden gırebıldım duzgunce ancak bu seferde kredı kartı lımıt sorunu yasadım. Paypalda beklemede olarak gozukuyor, mymemoryde ıse sıparıslerımde gozukmuyor. Ben sımdı lımıtı arttırsam otomatık olarak tamamlanır mı alısverıs? Veya bunu paypalda ıptal etme sansım var mı?
  • @uAburak89 mymemory.co.uk üzerinden mi alışveriş yapmaya çalışıyorsun, yoksa amazon üzerinden mi?
  • @erginco06 mymemory uzerınden dostum, amazon ıle ısım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uAburak89

@erginco06 mymemory uzerınden dostum, amazon ıle ısım olmadı.

konunun son bir senesini cope atmissin:) Mymemory Turkiye'ye gonderim yapmiyor artik, amazon.co.uk uzerinden alabilirsin ancak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.