Şimdi Ara

MVC için Asp.net gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • C# dilini biliyorum ama web tabanlı olarak çalışmak istiyorum artık. MVC için Asp.NET bilmem gerekli mi?

• sorun yanlış olmuş asp.net için mvc bilmem gerekli mi şeklinde olmalıydı.

soruya gelirsek bence öncelikkle asp.net kavramını araştır. daha sonrada web form uygulamaları ve mvc uygulamaları nedir konusuna bir bak.sorunun cevabını büyük anlamda bulmuş olacaksın.

Burada evet gerekli yada gereksiz denmesinin sana bir katkısı olmayacaktır. buna sen gerekli bilgileri edindikten sonra karar vereceksin.
  • Hakan5434 H kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim cevabınız için
    Sorusu gayet doğru olmuş. Bu kadar düz kalıp bakılırdı. MVC ye bakarsak zaten asp.net le alakası yok. c# ı bilipte webe yönelmek isteyenler sadece html css js öğrenip iş yapabilirler.
  • Slifer45 kullanıcısına yanıt
    Mvc ön yüz tasarımı için değildir kardeşim. evet webe yönelmek isteyenler sadece html css js öğrenip iş yapabilirler. o zmn. text editörüde yeterli olur. mvc Design Patterns dir. işin kodlama kısmını ifade eder. tasarımı değil.
    iyide bahsetmeye çalıştığım ön yüz muhabbetini söylediklerimi öğrenerek tamamlayabilir ancak webformda kullanılan repeater gridview mantığı mvc de yok. o nedenle ön yüz kısmına asp.net i öğrenmeden girebilir.
  • Slifer45 kullanıcısına yanıt
    hocam biz neyi tartışıyoruz anlamadım. arkadaşın sorusunu tekrar oku. bide benim cevabımı. ben arkdaşa şöyle böyle yap diye bişey önermemişim. terimleri araştır bak dedim.çünki ne olduklarını bilmiyor. neler olduklarını öğrenince sen karar verirsin demişim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.