Şimdi Ara

Müzik için eve ses sistemi (Edifier R1280T içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev icin ufak yollu bir ses sistemi dusunuyorum muzik dinliyorum çoğunlukla cok nadir film izler ve oyun oynarım.

Vatana baktim logitech ve creative en iyisi aralarında bunlari da istemiyorum halbuki çoğunlukla Pop,Edm,Rap dinlerim ama yinede istemiyorum. kardesimde logitech var bangır bangır kafa ütülüyor cok dinleyince, creative de bass ve tiz daha dengeli ama bir değişim zamanı geldi.(a320 baya eski)

Edifier R1280T düşünüyorum, sizin de önerilerinize açığım DH AHALİSİ.( DH'ye sormadan iş yapılmaz)
    Yardımcı olan herkese tesekkur ederim şimdiden.

link:https://www.amazon.com/Edifier-R1280T-Powered-Bookshelf-Speakers/dp/B016P9HJIA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boyzonline -- 1 Ekim 2017; 0:27:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Edifier R1280T yada muadili Microlab B77 yi rahatlıkla tercih edebilirsiniz B77 yi tıpkı siz gibi evde müzik dinlemek amaçlı kullanıyorum son derece memnunum. Asla creative yada logitech ile kıyas dahi edilmeyecek ses deneyimi sunuyor...

https://www.youtube.com/watch?v=bmaOe7ed5Nk

Sağolsun bu arkadaş bu segmentte ki bir çok ürünün kıyaslama videosu çekiyor.
  • Bir üst model olan 1700 BT kullandım ve parasını kuruşuna kadar kadar hak eden bir modeldi. Butçeni biraz daha zorlayabilirsen 1700 BT bak

• mtayfur83 kullanıcısına yanıt
    hocam peki böyle bir sistem aldığımda ses kartı da almam gerekyor değil mi?
    aklımda şu ürün varhttps://www.amazon.com/Creative-Blaster-Performance-Headphone-Desktop/dp/B009XDWUCQ
    ayrıca yüksek empedans sağlıyormuş ki ben kulaklıkla film felan izlerken genelde sesi kısık gelir bu dertten muzdaribim yüksek empedansa sahip ses kartına sahip olursam iphone kulaklığımla istediğim seviyeye ulaşabilirim diye düşünüyorum.(kulaklıktan gelen ses yüksekliği konusunda)
  • veleciraptor kullanıcısına yanıt
    kesinlikle haklısınız yukarıdaki arkadaş saolsun o elemanın linkini atmış.
    ikisinide dinledim bariz

1700BT > R1280T

150 doları hayli hayli hakediyor.

siz nereden almıştınız bu arada amazondan getirmeyi düşünüyorum ben
  • Boyzonline kullanıcısına yanıt
    Akraba aracılığıyla amazon.de üzerinden. Şimdi seti kardeşime verdim ve daha üst düzey bir set arayaşı içinde bocalayıp duruyorum

• veleciraptor kullanıcısına yanıt
    peki woofer eksikliği yaşadınız mı hiç çünkü bunlar normal 2 artı1 hoparlörlere pek benzemiyor ilk tecrübem olucak.
    Elbette ses kartı ve kullandığınız kaynak (MP3 FLAC WAV CD Plak vs) sonuca etki edecektir.

Bass sizin için önemli ise Edifier S330DB yada S530DB modellerine yönelin...
    Ben bas ses düşkünü olmadığından yaşamadım. Ama biraz daha bas ses duşkunuysen seni tatmin etmez bu set onu söyleyeyim. Kulak zevki meselesi sonuçta.

• Selamlar.Aldınmı cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: mtayfur83

Edifier R1280T yada muadili Microlab B77 yi rahatlıkla tercih edebilirsiniz B77 yi tıpkı siz gibi evde müzik dinlemek amaçlı kullanıyorum son derece memnunum. Asla creative yada logitech ile kıyas dahi edilmeyecek ses deneyimi sunuyor...

https://www.youtube.com/watch?v=bmaOe7ed5Nk

Sağolsun bu arkadaş bu segmentte ki bir çok ürünün kıyaslama videosu çekiyor.

Bu cihazlar icin ayriyetten amfi gerekiyor mu hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Her ikisinde de dahili anfi mevcut...
    Peki hocam b77 ile solo 6c yi kiyaslarken mid ve tiz kalitesi acisindan hangisi onde?

Normal bir dinleyici farkı anlayamaz ama dikkatli bir dinleyici için elbet Solo 6C B77 ye nazaran Mid Tiz bakımından biraz daha iyi Ayrıca Solo6 daki 6,5" bass sürücüsü düşük frekanslarda gayet başarılı ayrıca bir Subwoofer ihtiyacı gerektirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtayfur83

Normal bir dinleyici farkı anlayamaz ama dikkatli bir dinleyici için elbet Solo 6C B77 ye nazaran Mid Tiz bakımından biraz daha iyi Ayrıca Solo6 daki 6,5" bass sürücüsü düşük frekanslarda gayet başarılı ayrıca bir Subwoofer ihtiyacı gerektirmiyor.

Anladim hocam peki ikinci elde temiz 6c icin kac para odemeliyim sizce?

Amazondan 650,00 TL ye sıfırını alabildiğinizi düşünürsek temizini 450,00 TL civarında alabilirsiniz. İşin kötü yanı şu ki bu tip sistemleri zamanında almış olanlar satmak konusunda biraz isteksiz oluyorlar. Malum ülkemizde malesef bu tip sistemlerin satışı yok. Buda ayrı bir dezavantaj....
    Türkiyede sıfırını 725 liraya buldum hocam bu paralara alınır mı sizce? Bana biraz fazla gibi geldi. Türkiye ya da amazonda bu paralara daha kaliteli sistem yok sanırım?

Artık PUL olan Türk Liramız ile esasında 200 Liralık sisteme 700 lira ödemek zorundayız. Ülke olarak gidişat hayra alamet değil Allah sonumuzu hayr eylesin...

Bu paraya alınabilecek en iyi sistem diyebilirim...
  • belirttiginiz modelin tasarımıda güzelmiş :D
  • Bu modele 1280t modeline bluetooth cihaz baglanip kullanilabilir mi oyle bir cikisi var mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.