Şimdi Ara

Müzik dinlemek için Takım Yardım!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu işte biraz acemiyim ve değerli görüşlerinizi istiyorum mümkünse;

Öncelikle almayı düşündüğüm sistemi size yazayım ve alternatif yada daha iyi bir seçimi usta olan sizler beni yönlendirin olur mu?

Almak istediğim amfi: YAMAHA RX-V 861
    Almak istediğim Kuleler : KLİPCH RF 62 veya Cerwin Vega cls 12

Müzik dinlemeyi çok severim. evimde ciddi iyi bir ses kartım var ama hoparlörlerim cacık !! Önceleri Logitec Z 5500 hoparlörlerim bağlıydı. Anladığınız üzere çok kötü bir ses alıyordum müzik olarak. Sonra onları sinema sistemine taktım ve benim dolabın içinde atmaya kıyamadığım eski sony RX 70 setimi bağladım bilgisayara ve şu anda onlarla idare ediyorum. Z5500 e göre çok daha iyi bir müzik keyfi sürsem de, doğal olarak artık adam gibi bir şeylerle, adam gibi müzik dinlemek istiyorum. Benim için çok yüksek ses önemli değil..Zaten apartman dairesinde oturuyorum.Sesi ne kadar açabilirim ki?? O yüzden kısık seste bile şöyle tok ve kaliteli bir ses duymak için böyle bir sistem kurmaya karar verdim ve biraz araştırınca yukarıdaki sistemlere aklım yattı. Kısaca derdimi anlatmaya çalıştım.. Biraz doğru bir yönlendirmeyle iyi birşeyler yapacağım gibi hissediyorum..

Şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaquda -- 22 Ağustos 2013; 17:14:12 >

• zaquda Z kullanıcısına yanıt
    müzik için bakıyorsunuz fakat 861 sinema amfisidir .
    stereo amfilere bakın
  • işte bahsetmek istediğim bu.yalnış bilgi edinmiş olabilirim.bir kaç yerde okuduğum müzik içinde gayet iyi olduğu duymuştum bir yerde bu amfinin..o yüzden bunu seçtim...
  • şimdi benim için olmazsa olmaz bir - iki kriter var..oda amfinin hem çıkışı min. kanal başı 100 - 200 W olacak..hemde optik girişi olacak. ve 8 ohm olacak.çünkü optikten bilgisayara bağlayacağım.. Stereo amfi. Hem fikirim. Marantz çok güzel bir amfi ama ondada optik girişli olanını bulamadım.. sonuçta verebileceğim max. amfi için 1000 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaquda -- 23 Ağustos 2013; 11:42:06 >
    selamlar arkadasım
    verdıgın butcede ıstedıgın ozellıklerı aynı cıhazın ustunde toplamak bıraz zorlanırsın ya 6 ohm + 100 watt veya ustu amfı tercıh edeceksın (pıonner de mevcut)
    yada 8 ohm da 60 veya 80 watlık bır amfı tercıh edeceksın
    ama su amfıyı ıncelemenı tavsıye ederım
    http://www.tamsaatinde.com/PIONEER-VSX-322-K-51-3D-Amfi,PR-1338252.html
    http://www.tamsaatinde.com/Denon-AVR-1513-Amfi,PR-819028.html
    http://www.tamsaatinde.com/Harman-Kardon-AVR-158,PR-1253633.html

bunları ıncelemende fayda var

1. kriteriniz bence önemli degil stereo amfiler için illa en az 100 watt ta ısrar etmeyin bence

2 . optik girişli stereo işte o biraz zor hangi modellerde vardır bakmak lazım varmıdır acaaba evet varmış

harman kardon hk3490 inceleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 23 Ağustos 2013; 13:28:49 >
  • Arkadaşlar.. Amfi bilginiz için teşekkür ederim.. bana 900 tl. kaybettirdiniz ama HK3490 a tav oldum :) amfimiz tamam..tam istediğim özelliklerde. Peki seçtiğim kule hoparlörler nasıl sizce? uyum sağlar mı? okudukça kafam bulanıyor çünkü..amma çok ayrıntısı varmış bu mevzuların..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.