Şimdi Ara

Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
98
Favori
253.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada diğerbir çalışmam 9 led li at nalı şeklinde =) çekim kötü ama idare edin =)http://www.youtube.com/watch?v=_-8m61f5Vqk
  • quote:

Orijinalden alıntı: senged

Hocam alıntı yapmışsınız herhalde. Hiç değilse alıntı yaptığınız yerin linkini verseydiniz.

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=1188&isim=muzige_duyarli_led_kutusu__led_box__yapimi

Hocam Evet Alıntı Fakat Ben Belirttigimi Sanıyorum" Videoyu ben Çekmedim Arkadaşlar.
    Not: Denedim Çalısıyor.. "
    Sözümden Yola Cıkarak Devrenin Alıntı Oldugu Anlasılıyor. Kusura Bakmayın Acık Acık Yazmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

evet bu devereden yaklaşık 20 tane yaptım yarısını sattım =D ama bunu şerit ledlerde denedim yandı fakat jack girşini iyi ayarlamanız gerekiyor =D yoksa bir kolon çalışmıyor yada pc nizn arkasındaki 3 jack grişinden mavi olan yere takın ve denetim masasından ayar yapın bu şekildede ledleri yakabiliyorsunuz vede hiç bir sorun olmuyor ve ben bu devreyi hdd ledinde deneycek olan var mı ? =D ben çok denedim ama olmadı benim yaptığım bir kaç çalışmanın videosu

http://www.youtube.com/watch?v=uvHQl42NgDc bu çalışmayı arkadaşıma yaptım normal açıp kapama düğmesi var potansiyemetre var ve ses duyarlı veya normal yakmak için swich var =) rocco nun satıcısı görse beni kovar kesin =)

diğer çalışmlarımı koyacağım en kısa zamanda video bana aittir bu arada ses nedne yok derseniz sadece jackı takmıştım aceleyle :D

bu arada orada 6 led var ve kaç voltta çalşıyor :D 6 led 18 volt kullanmıyor mu seri bağlanmış yani 12 volt yeter mi ?

Şerit ledlerde sese duyarlı olarak yanıyormu ve kaç mtrede denediniz acaba şimdi ben böyle birşeyi 5 metre şerit lede uygulasam 5 metrede aynı şekılde yanarmı sese duyarlı olarak ?

• metresini hatırlamıorum 1,5 metre filandı sanırsam ama tıp 31 entegresi ısınabilir 5 m de :D siz yinede azar azar deneyin =)
  • Sizinle bi irtibat kuralım
  • pm attım bu arada benim denediğim şerit ledler biraz dandik di :D
  • sese duyarlı ledi klavyeye döşenirse daha güzel olur bence düşünürken aklıma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: istBülent

sese duyarlı ledi klavyeye döşenirse daha güzel olur bence düşünürken aklıma geldi

Winamp ın öyle bir eklentisi war adıda keybvis alpha numloc capslock ve scroll lock tuşları ritim tutuyor şarkıya göre bn yaptım çokta güzel oldu
    http://www.senoyna.com/forumlar/k8162/klavyeniz-winampta-calan-sarkiya-isiklariyla-ritm-tutsun-yok-boyle-bisi-keybvis/ buda link kesinlikle bakmalısın.

• güzel çalışma birde bağlantı konusuna gelince kulaklık çoklayıcıyla halledilir gibime gliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesin09

quote:

sese duyarlı ledi klavyeye döşenirse daha güzel olur bence düşünürken aklıma geldi

Winamp ın öyle bir eklentisi war adıda keybvis alpha numloc capslock ve scroll lock tuşları ritim tutuyor şarkıya göre bn yaptım çokta güzel oldu
    http://www.senoyna.com/forumlar/k8162/klavyeniz-winampta-calan-sarkiya-isiklariyla-ritm-tutsun-yok-boyle-bisi-keybvis/ buda link kesinlikle bakmalısın.

ben eski geçen sene eski bir kalvyenin o ledlerini parlak ledlerde değiştirdim ve 3 lede 3 tane daha paralel led bağladım klavyenin hem sağında hemde solunda vardı o program sağolsun =D ya bu arada normal neonlara bu devreyi kursak çalışır mı ? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçıksinoplu -- 7 Haziran 2011; 15:00:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

quote:

Orijinalden alıntı: kesin09

quote:

ben eski geçen sene eski bir kalvyenin o ledlerini parlak ledlerde değiştirdim ve 3 lede 3 tane daha paralel led bağladım klavyenin hem sağında hemde solunda vardı o program sağolsun =D ya bu arada normal neonlara bu devreyi kursak çalışır mı ? :D

Neon İle şöyle olabilir büyük ihtimal şimdi ledlere giden akım 1.5 v ölçtüm oraya serid'i Seri baglarsak devreye birde ledlere ayrı bir adaptörle 10 v verirsek toplam ledlere 11.5v gider ve ledler destekler. tahminimce.

• arkadaşım zaten voltun pek fazla bir önemi yok ki ama siz yinede 24 volt geçmeyin :D 25 volt verdim yandı benim tıp 31
  • eyw kardeş sagolasın denedim çalşıyor resim çekip koayacaktı ama elimde lehim olamadıgından lehimlemedim sadece test amaçlı yapmıştım 6 led 2 tane devre vardı seri ledti artı gücüde pc powerdan aldım elimde adaptör yoktu güzel bi çalışma hoşumada gitti nasıl bi yere monelerim diye düşüncelerim var resimler yakında koyarım :D
  • nasıl 2 devre vardı ?
  • bu tip31 40 cm şerit ledi kaldırır mı
  • bilmem kaldırır herhalde.
  • hocam bunu direk ledlere bağlamayın bence direk 12v girsin o sese duyarlı kısımdan geçirip lede gitmesi gereken yeri 12v çıkış verin daha sonra o 12v kısıma şerit led bağlayın 3-5 led le uğraşmayın uzunca kasanın içine döşeyin sonra oturup izleyin birde başka çalışan bir devrede gördüm elektronikten anlamam ama şekli aynı tip31 den vardı fakat devrede 4 adet vardı bundan adam 4 adet de çıkış vermiş her çıkış farklı işlevi vardı biri basa göre biri sese biri tize 12 v alıp 12 v çıkış vermiş arkadaşda 2-3 mt serit led bağladı gayet güzel çalışıyordu
  • evt ses sistemlerinde olur fakat ses sisteminde ne kadar açarsan o kadar ses duyarlılığı azalır. yani düz yanmaya başlar
  • Emek vermişsin güzel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.