Şimdi Ara

Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
98
Favori
253.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun zamandır sese duyarlı şerit led konuma bakamamıstım konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat çok daha basit ve kolay bir yöntemi konuya eklemek istiyorum. 2-1 ses sitemi yada 1-1 ses sistemi üzerinden bas a giden kabloları şerit led ile birleştirince basit bir şekilde sese duyarlı şeritled yapmış oluyoruz bunun için bir video çektim.

Arkadaşlar ses sisteminin içerisini açıyoruz bas a giden 2 kablo olması gerekiyor biri kırmızı biri siyah bu kabloların yanına bir er tane daha ekliyoruz hoporlerden cıkan 2 kablomuz oluyor sonra ses sitemini kapatıyoruz şerid led lerimizi bu çıkan 2 kabloya baglıyoruz sonra çalıştırıyoruz müziğe duyarlı şerit led yapmış oluyor.
    şerit led ın uzunlugu fark etmez fakat ne kadar uzun olursa okadar az ısık verir birde mümkün oldugunca parlak şerid led almaya çalışın arkadaslar.

Gerekli Malzemeler
    - Ses sistemi
    - Tornavida
    - Kablo
    - Şerit led

Fotoğraflar

Sese duyarlı şerid led yapımı sesli videolu anlatım ve çalışma videosu

quote:

Arkadaşlar Vmetre - Ses Duyarlı Neon Gibi Bir Çok Malzemeye Rakip Basit Yapımlı Bir Devre Oldugunu Sanıyorum.
    Yapımı Sizlerin 1-2 Dknizi Alabilecegini Düşünüyorum.
    Denedim Ben Calısıyor.

Ledler Farketmez İstediniz Renkte Olabilir.

Gerekli malzemeler;
    12 V luk güç kaynağı, adaptör yada pil olabilir,
    3,5 luk ses girişi, Jack
    tip31 transistör,
    4 adet led,

Led lambalarımızı zımpara ile pürüzlü hale getiriyoruz.

Devremiz aşağıdaki gibi olacak. Bu devreye göre malzemelerimizi diziyoruz.
    />

Çalışma Videosu

Not: Denedim Çalısıyor..
    Yazmamıstım. Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasileri -- 7 Ağustos 2014; 14:22:31 >

• Güzeellll....
  • Güzel bilgi olmuş.tip31 transistör nerden bulabilirim bide kendi yaptığının videosunu koyarmısın.
  • tip 31 yerine bd241 kullanabilirsiniz 2Side Calıstıracaktır
    Elektronikçilerde Büyük İhtimal Vardır Benwww.bluemavi.com Bu Adresten Almıstım.

Kendi Videomu Koyucagım. Fakat Ledlerde Yanma Oldu Serit Led Bagladım Denemek İçin :)

Onunla Ugrasıyorum.
    Teşkkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasileri -- 5 Haziran 2011; 22:08:31 >
  • Yarım Ztn sprey boya almaya çıkcaktım bunuda aradan çıkartırız
  • Bilgisayara nası bağlıcaz nası müzige göre hareket edicek onu anlamadım
  • Konuya biraz daha açıklık getirilirse çok güzel olur çalışmalarını bekliyoruz aradıgım bir konuydu çok teşekkürler..
  • mikrofon girişine takcan sanırsam cihazı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeDieM-TR- -- 6 Haziran 2011; 0:54:30 >
  • Bence sterio çoklayıcı alıp bi ucuna normal hoparlörünüzü diğer ucuna bu ledi takıcaksın mikrafon girişinden yanmaz ledler
  • sağol işime yaradı
  • Kulaklık girişnden olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bu[R]aK

Kulaklık girişnden olabilir.

Aynen. yada speakerın girişine yarım şekilde takın yada ön panele takın
  • Şerit ledler üzerinde çalışmalarını bekliyoruz olursa bende yaparım şerit led ile videoda bekliyoruz
  • Şimdi benim spekar girişinde çoklayıcıyla 2 adet kablo takılı bunu mikrofona taksam çalışırmı ?
  • Elimde tip31 varsa bende bi deniyim. Çalışırsa videosunu eklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 6 Haziran 2011; 14:08:04 >
  • teşekkür ederiz. bilmeyenlere iyi oldu [ben dahil ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: senged

Elimde tip31 varsa bende bi deniyim. Çalışırsa videosunu eklerim..

Bekliyoruz yapım aşamasındada foto eklersen herkes için açıklayıcı olur
  • Hocam alıntı yapmışsınız herhalde. Hiç değilse alıntı yaptığınız yerin linkini verseydiniz.

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=1188&isim=muzige_duyarli_led_kutusu__led_box__yapimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 6 Haziran 2011; 14:49:06 >
  • Emeğe saygı lütfen .
  • evet bu devereden yaklaşık 20 tane yaptım yarısını sattım =D ama bunu şerit ledlerde denedim yandı fakat jack girşini iyi ayarlamanız gerekiyor =D yoksa bir kolon çalışmıyor yada pc nizn arkasındaki 3 jack grişinden mavi olan yere takın ve denetim masasından ayar yapın bu şekildede ledleri yakabiliyorsunuz vede hiç bir sorun olmuyor ve ben bu devreyi hdd ledinde deneycek olan var mı ? =D ben çok denedim ama olmadı benim yaptığım bir kaç çalışmanın videosu

http://www.youtube.com/watch?v=uvHQl42NgDc bu çalışmayı arkadaşıma yaptım normal açıp kapama düğmesi var potansiyemetre var ve ses duyarlı veya normal yakmak için swich var =) rocco nun satıcısı görse beni kovar kesin =)

diğer çalışmlarımı koyacağım en kısa zamanda video bana aittir bu arada ses nedne yok derseniz sadece jackı takmıştım aceleyle :D

bu arada orada 6 led var ve kaç voltta çalşıyor :D 6 led 18 volt kullanmıyor mu seri bağlanmış yani 12 volt yeter mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçıksinoplu -- 6 Haziran 2011; 17:26:28 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.