Şimdi Ara

Mutlu Olduğumuz Anlar Paylaşmadan Çok Anlamsız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-2 haftadır yalnız kaldım bununda etkisi var ama bunu daha önceden çok iyi anladım.

Mesela PlayStation da oyun oynarken bile hep biriyle beraber oynama ihtiyacı hissediyorum. Yaşanan ilginç şeyleri, anları biriyle paylaşmadan çok anlamsız geliyor.

Önceden insanları çok yargılardım. Anlık sinirle şu okul bitince yüzüne bile bakmayacağım gibi ama öyle değil cidden. Geçmişe dönüp bakınca yaşadığım her güzel anı o eleştirdiğim insanlarla... Keşke o günlere dönsem diyorum. Lisede üşenip devamsızlık yaptığım her güne pişmanım.

Kusursuz dost imkansız arkadaşlar. Çevrenizdeki her insanın değerini bilin. Sizde kusursuz değilsiniz. Hayat yalnız kalınca işkenceye dönüyor.

Yurtdışında yaşamak isterdim hep ondan bile vazgeçtim. Sırf ailemle geçirdiğim vakit azalmasın diye. Onlarla olabildiğince yan yana olabilmek için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12E5A8814 -- 20 Eylül 2017; 1:6:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi daha bugün yerleştim bir eve. Anam babam kız kardeşim yani benim canlarımdan ayrılmak üzdü. Kız kardeşim 8. Sınıf daha yeni başladı. Ağladı kız. İşte o an düğüm oldu boğazıma bişey. Sizde böyle konular açınca içim daralıyor. Abartı gibi gözükebilir ama benim faydama, aileme faydası ble olsa bir işin, birisi üzülürse daralırım. Gözünüzü seveyim ana baba kardeş dede babanne kıymetini bilin. Benim bu yazdıklarımlada dalga geçmeyin. Süt diyebilrisiniz ama ailem benim herşeyim. Rabbim onları utandırmamayı nasip etsin. Herkese...

• quote:

Orijinalden alıntı: Redese

Abi daha bugün yerleştim bir eve. Anam babam kız kardeşim yani benim canlarımdan ayrılmak üzdü. Kız kardeşim 8. Sınıf daha yeni başladı. Ağladı kız. İşte o an düğüm oldu boğazıma bişey. Sizde böyle konular açınca içim daralıyor. Abartı gibi gözükebilir ama benim faydama, aileme faydası ble olsa bir işin, birisi üzülürse daralırım. Gözünüzü seveyim ana baba kardeş dede babanne kıymetini bilin. Benim bu yazdıklarımlada dalga geçmeyin. Süt diyebilrisiniz ama ailem benim herşeyim. Rabbim onları utandırmamayı nasip etsin. Herkese...

Hocam bende en az sizin gibiyim. Duygusal ve kafaya çok takan biriyim. Yaptığım bazı olayların pişmanlığı bile aklıma gelince bir garip oluyorum.

Benimde ablam evlenecek yakın zamanda mesela aynı evin içinde bir daha onunla olmayacağımı bilmek, o kadar yaşadığımız güzel anıların bitmesi aklıma geliyor ve zaman ne çabuk geçti diyorum...

O kadar çok seviyorum ki ailemi, her geçen gün onlardan uzaklaşmaya yaklaştığımı bildikçe daha da kötü oluyorum.

Benim Allah'tan ahiretteki tek dileğim beni onlarla bu dünyadan göçünce yeniden bir araya getirmesi. Bu ödül benim için her şeyden önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12E5A8814 -- 20 Eylül 2017; 1:30:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin gibi olmayı çok isterdim ama değilim, birşeyler eksik doğmuşum sanırsam.

• Bende geçmişteki güzel anılarımı düşündükçe boğuluyor gibi oluyorum.Sanki o insanları bidaha göremicem gibi aslında öylede oluyor %80 i ile görüşmüyorum.Eskiler mi iyiydi eskiden mi iyiydi anıları güzel yapan benim o zamanki psikolojik halim miydi yoksa o insanlar mı ? diye sürekli düşünüyorum.Her yılım bir öncekini aratmaya başladı.Ama artık 2 haftadır sadece geleceğe odaklıyım şimdi neysen osun ve geçmiş asla geri gelmeyecek.Her gün sanki hiç güzel ve kötü şeyler yaşamamış gibi uyanmaya çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Sizin gibi olmayı çok isterdim ama değilim, birşeyler eksik doğmuşum sanırsam.

Neden hocam ? Ailenizden birilerini mi kaybettiniz yada kaybetmişsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DcTheScientist

Bende geçmişteki güzel anılarımı düşündükçe boğuluyor gibi oluyorum.Sanki o insanları bidaha göremicem gibi aslında öylede oluyor %80 i ile görüşmüyorum.Eskiler mi iyiydi eskiden mi iyiydi anıları güzel yapan benim o zamanki psikolojik halim miydi yoksa o insanlar mı ? diye sürekli düşünüyorum.Her yılım bir öncekini aratmaya başladı.Ama artık 2 haftadır sadece geleceğe odaklıyım şimdi neysen osun ve geçmiş asla geri gelmeyecek.Her gün sanki hiç güzel ve kötü şeyler yaşamamış gibi uyanmaya çalışıyorum

Bende aşırı şekilde geçmiş özlemi var ve buna karşı koyamıyorum. Zaman ne ara geçti diyorum her seferinde...

İzleyen belki biliyordur komik gelecek ama Undertaker emekli oldu. O bile garip geldi. Küçükken WWE izlerken o beni korkutan ama çok sevdiğim adam... Nereden nereye yani.

İlkokul öncesi, ilkokul, lise her türlü anı aklıma geliyor. O güzel günler aklımdan çıkmıyor.

• quote:

quote:

Hayır onunla alakası yok.

Saydığın duygular bende yok.

Varsada çok az.

Ailen derken akrabalarınıda mı olayın içine katıyorsun. Pek akrabamız yok belkide ondandır o duygular bende gelişmedi.

• quote:

quote:

quote:

Hayır onunla alakası yok.

Saydığın duygular bende yok.

Varsada çok az.

Ailen derken akrabalarınıda mı olayın içine katıyorsun. Pek akrabamız yok belkide ondandır o duygular bende gelişmedi.

Duygular gelişmez, duyular gelişir. Senin eksikliğin kendini yenememen. Herkesin duyguları vardır. İçinde olan, sana duyguların yok diyen elemanı ezmen lazım. Senin duygukarın var ama kullanmıyorsun. Dışarı çık kedi sev, köpek sev. Rahatlarsın yoksa bu şekilde giderse sıkıntı olur. Varsa kardeşin git öp yanağından. Anneni öp, babanı öp. Ama duygularını kullanmayan insan, çabuk ölür.

• Belkide mutlu anlarımıza ve o onlarda yanımızdaki kişilere olan özlemimizden bu durumdayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcTheScientist -- 20 Eylül 2017; 1:45:56 >
  • quote:

Belkide mutlu anlarımıza ve o onlarda yanımızdaki kişilere olan özlemimizden bu durumdayız

Yaklaşık 3 ay önce falan geceleyin uyandım ve kafamda sürekli sorgulama, şüphe kaygısı yerleşti. Psikolojik olarak cidden etkiledi beni. O günden beri garip hislerle yaşıyorum.

Son zamanlarda o seviyede mutluluk nadir yaşadım. Dediğiniz gibi özlem var. Keşke sadece geleceğe odaklanabilsem ama olmuyor işte.

• Barney'den bir alıntı yapayım.

• Ben kusursuzum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NOX97

Barney'den bir alıntı yapayım.

• in to the wild filmini izlemişsin bazı şeylerin farkına varmışsın tamam ama bunun playstation oynamakla ne alakası var

yalnızlığın kötü olduğunu herkes biliyor zaten ama bunu boyutları var herkes herkese katlanamıyor katlanabildiklerin arkadaşların oluyor herkesin seviyesi hayattan beklentisi farklı
  • quote:

Bende geçmişteki güzel anılarımı düşündükçe boğuluyor gibi oluyorum.Sanki o insanları bidaha göremicem gibi aslında öylede oluyor %80 i ile görüşmüyorum.Eskiler mi iyiydi eskiden mi iyiydi anıları güzel yapan benim o zamanki psikolojik halim miydi yoksa o insanlar mı ? diye sürekli düşünüyorum.Her yılım bir öncekini aratmaya başladı.Ama artık 2 haftadır sadece geleceğe odaklıyım şimdi neysen osun ve geçmiş asla geri gelmeyecek.Her gün sanki hiç güzel ve kötü şeyler yaşamamış gibi uyanmaya çalışıyorum

Al benden de o kadar. Geçmişe takılı kalmaktan hayatımı mahvettim. Çok ağır durumların yaşanmasına sebebiyet verdim. Zaman ilerliyor ama biz geriye gidiyoruz.

• Kendi kendine de mutlu olmayı bilmek gerek bazen. Daha önceden yalnız kaldıysan ve içine kapanıksan zaten bunu yapıyorsun ama daha sonradan yapmak zor olabilir.

Sana ve diğer üniversiteye yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem; ailem yok diye husursuz ve mutsuz olmayın. Onlar olmadan da yaşamanız gerektiğinin farkına varın. Maksimum 1 ay sonra alışacaksınız zaten.

• Dostluk diye bir şey mi var abi hiç mi zor zaman görmediniz de insanların ne olduğunu anlamadınız?

Ailem hariç akrabalarimda dahil kimse umrumda degil desem yeridir takma kafaya hayatina bak emin ol boyle dusundugun insanlarin yuzde 99unun umrunda bile degilsin hepsi coktan baska arkadaslara yol almistir bile eskiden eski bir arkadasimi gorunce samimi davrandigim anda bana duvara bakar gibi bakmasindan öğrendim ben bunu.

Bu arada undertaker'ın wm'da 2 kez yenilmesi bir de emekli olmasi ondan çok bana koydu yav o yenilmez dedigimiz kahraman gibi gordugumuz koca yurekli delikanli adam 2 tane serserinin elinde madara oldu zaman boyle iste 10 yil once olsa yine 4unu 5ini tek doverdi aaah aaah ozellikle zamanin cok hizli aktigini anliyorum boyle sevdigim sporcular showmanler vs emekli olunca yenilince...

• Yanı başımdaki monopoly'i aylardır belki yıllardır oynayamıyorum. Neden!? Çünkü yalnızlık zor. Üniversiteye geçince o liseyi öyle bir özlüyorsunuz ki...
  • Bu başlık bir filmi aklıma getirdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.