Şimdi Ara

Mutasyonel Falsetto (Puberfoni) konusunda uzman KBB'ci doktor arıyorum? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
181
Cevap
15
Favori
25.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/playlist?list=PLBx3PmDaCFlfMaQn_xDk4pZqPwz_Le9R2

Videoları Youtube'ye upload ettim. Yandex link isteyen var ise mesaj atsın.
  • Merhabalar aylardır sesim gittikçe değişti ve artık temelli kötü oldu. Artık hiç yüksek sesle konuşamıyorum. Yanımda kine bile sesimi duyuramıyorum. Yoklamalara cevap veremiyorum. Çok sıkıntılar yaşıyorum. 3 KBB ciye gittim endoskobi yaptılar ama birşey yok diyip gönderdiler. 4. sü mutasyonel falsetto teşhisi koydu. Araştırdığımda belirtilerinin de aynı olduğunu gördüm. Ses terapisi oluyorum ama bana doktor bir ince bir kalın birde normal sesimin olduğunu ve benim normali çıkartmam gerektiğini söylüyor. Ama ben onu çıkaramıyorum ses tellerim titriyor gibi hissediyorum ve bi ince bi kalın ve pürüzlü bir sesim oluyor. Ve bana kalın ses kullanma diyor bi nevi. Yarın bir randevum daha var. Sizin belirttiğiniz gibi ben kalın sesimi isteyince kullanabiliyorum ama kendimi kasarak ve sanki benim sesim değil gibi çıkıyor.

Ama video paylaşan abimizin dediğini yapınca sesimin o tonda biraz daha rahat çıktığını farkettim. Ama nefes almadan tekrar konuşunca o kadar kalın olmuyor biraz daha kendimi kasmam gerekiyor.

Sorum ben ne yapmalıyım? Artık gerçekten kurtulmak istiyorum. Sosyal hayat diye bir şey kalmadı artık ve rezil olmaktan bıktım.

Mevcut terapiden vazmı geçmeliyim? Çünkü 15 -20 dakika sürdü ilki ve bana sadece /a/ diye bağırmaya çalışmamı (normal ses tonunda) ve öksürmem gerektiğini söyledi.

Aklıma henüz bunlar geldi cevaplarsanız yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• videoları buldum ve 1-1.30 saat egzersizleri yaptım. biraz boğazım da bir şey var gibi oluyor ama o sorun değil. bomba derken sesim iyi arkasından söylediklerim de. hatta bazen nefesimi doldurmadan dahi bom vs. diyorum. ama kitap vs. okurken bir anda sesim pürüzlü oluyor bir anda. ve bozuluyor. her seferinde bom diyip iki üç kelime söyleyip tekrar bom diyorum.

yani artık hep kalınla konuşmam gerektiğini biliyorum ama bu şekilde dışarda hep bom diyemem ya.

ve ev boşken kendi kendime konuştum sesimi kaydettim, fena değildi yavaş yavaş artırıyordum harf sayısını ( akabinde arada bir pürüzlü oluyordu tabi ), sonra eve ailem geldi ve hemen derdimi anlatayım derken eskisi gibi konuştum.

abilerim kardeşlerim görüyosanız ne olur cevap verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moriarty1907 -- 1 Nisan 2017; 14:44:0 >
  • moriarty1907 M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim,dışarıda zaten bom demeyeceksin.O video senin kalın sesini bulman içindi.Eğer bulduysan artık hep kalın sesinle konuş.sakın ince ile konuşma.Bir müddet sonra hep kalın çıkacak ve pürüzsüz olacak.Tamamen oturacak sesin .

• Burada yazmaya çekindiğiniz söyleyemediğiniz bir şey varsa bana özelden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz gençler burda derdimize deva olmak icin yazıyoruz sık sık girip bakıcam mesaj atın bana sorunuz varsa.

Kendini zorla İlk başta zor olacak ama hep kalın konuşursan 2 hafta içerisinde sesin kalinlasacak ve artık eski sesin yok olacak.

DOSTUM İLK ÖNCE BİR SAĞLAM K.B.B DOKTORUNA GİT BAŞKA BİR DURUM OLABİLİR BENİM DOĞUŞTAN SES TELERİMDE ÇÖKÜNTÜ ÇIKTI. O YÜZDEN SESİM OTURMUYOR TAM OLARAK BU PAZARTESİ AMELİYAT. OLUCAM İNŞALLAH DÜZELİCEK. SES KALINLAŞTIRMA AMELİYATI
  • Benim de bu konuda sorunum var o videolardan banada gönderebilir misiniz

Mbudak642@gmail.com adresim bub

• maksimilyanus M kullanıcısına yanıt
    kardeşim bak ben de bu sıkıntıyı yaşadım3 sene ve yaşıyorum cimbom1411@gmail.com bana burdan ulaşa bilirmisin acil yardıma ihtiyacım var bıktım artık
    @maksimilyanus
  • Bana da videoları gönderin lütfen... Gmail adresim : orxanpasivanli@gmail.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir hastalık var değişik birşey, (14-15 yıl önceydi, kbb doktorlarına bende gittim teşhisi koyamamışlardı 19-20 yaşlarımda artık iyice rahatsız etmişti bu durum beni, kendimce araştırmalar yaparak bu hastalığın ismini bulmuştum, bir üniversitede tıp fakültesi kbb doktorlarına durumu anlattım onlarda hastalık ismi doğru demişlerdi.) Bu hastalık ergenlikten sonra ortaya çıkar yani ses değişiminin olduğu dönemde , bu dönemde kişi 2 farklı sese sahiptir, erkeklik sesini kullanmaktan kaçar çocukluk döneminde kullandığı sesini tercih eder ve bu durumda ses kız sesi gibi çıkar fakat kişi bu durumun farkına tam varamaz ona normalmiş gibi gelir ( ancak kendi sesini kaydederse durumu anlar) bunun tedavisi kalın olan sesini kullanmasıdır , fakat bazı durumlarda bu sesi kişi hiç kullanmamış ise ya da uzun süre kullanmaz ise unutuyor , tedavi sürecinde ise bu ses kişiye hatırlatılmaya çalışılıyor , kişi bu sesi çıkarmaya başladığı anda artık bu erkeklik sesini kullanacak ve alışacak, diğer ses kullanılmadığı için zamanla kaybolacak, farkında olmadan artık o kalın olan sesi yani ergenlikten sonra olması gereken sesi kullanıyorsun. ( ben bir tedavi görmedim, o dönemde kalın olan sesi çıkarabiliyordum ama tuhaf geliyordu, o yüzden bundan sonra bu sesi kullanacaksın demişlerdi, öyle de yaptım ve bu illetten kurtuldum) Malesef bu hastalığın en zor tarafı çevrendeki insanların alaycı tavırları.

• quote:

Orijinalden alıntı: moriarty1907

Merhabalar aylardır sesim gittikçe değişti ve artık temelli kötü oldu. Artık hiç yüksek sesle konuşamıyorum. Yanımda kine bile sesimi duyuramıyorum. Yoklamalara cevap veremiyorum. Çok sıkıntılar yaşıyorum. 3 KBB ciye gittim endoskobi yaptılar ama birşey yok diyip gönderdiler. 4. sü mutasyonel falsetto teşhisi koydu. Araştırdığımda belirtilerinin de aynı olduğunu gördüm. Ses terapisi oluyorum ama bana doktor bir ince bir kalın birde normal sesimin olduğunu ve benim normali çıkartmam gerektiğini söylüyor. Ama ben onu çıkaramıyorum ses tellerim titriyor gibi hissediyorum ve bi ince bi kalın ve pürüzlü bir sesim oluyor. Ve bana kalın ses kullanma diyor bi nevi. Yarın bir randevum daha var. Sizin belirttiğiniz gibi ben kalın sesimi isteyince kullanabiliyorum ama kendimi kasarak ve sanki benim sesim değil gibi çıkıyor.

Ama video paylaşan abimizin dediğini yapınca sesimin o tonda biraz daha rahat çıktığını farkettim. Ama nefes almadan tekrar konuşunca o kadar kalın olmuyor biraz daha kendimi kasmam gerekiyor.

Sorum ben ne yapmalıyım? Artık gerçekten kurtulmak istiyorum. Sosyal hayat diye bir şey kalmadı artık ve rezil olmaktan bıktım.

Mevcut terapiden vazmı geçmeliyim? Çünkü 15 -20 dakika sürdü ilki ve bana sadece /a/ diye bağırmaya çalışmamı (normal ses tonunda) ve öksürmem gerektiğini söyledi.

Aklıma henüz bunlar geldi cevaplarsanız yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

çözüldü mü sorununuz

• Merhaba bu durum beni de çok rahatsız ediyor , üniversiteye bu yıl başlayacağım ve değiştirmem gerek diye düşünüyorum..
    Tam olarak tanımlamak gerekirse : Sesim bazen normal bazense çok ince çıkıyor ve konuşurkende cızırtılı gibi, ne zaman ince cıkacağını tahmin edemediğim için utanıyorum . 19 yaşındayım ve sosyal hayatımı da etkiliyor. Yukarıda paylaşılan videoları deneyeceğim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ichmagdich -- 9 Haziran 2018; 17:48:11 >
    Bankada yardım edebilir misin bunun için üye oldum mutasyonel falsetto tanısı konuldu ve ses terapisine randevu aldım ama çok uzun tarihe alabildim yogunluktan dolayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorun yaşayan var mı hala çözelim

• Selam aleykum arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba .Bazı sorunlardan dolayı giremiyordum .Sesi büyük bir sorun olarak görürdüm meğerse ne büyük zor hastalıklar varmış . 4 yıl olmuş videoları çekeli :)
    Arkadaşlardan biri sağolsun youtube a yüklemiş ordan ulaşabilirsiniz :

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBx3PmDaCFlfMaQn_xDk4pZqPwz_Le9R2

Sorularınız için yine burdayım.
  • prosnostix P kullanıcısına yanıt
    ben varım hocam. 18 yaşındayım her şey normal sakallarım falan 1 gün kesmesem uzuyor fakat sesim çok ince... Ne yapmalıyım?
  • Yapılacak tek şey bir kitap alıp kalın sesle 1 saat aralıksız yüksek sesle okuma yapmak

Sonra o sese alışacaksın ve bir daha ince sesi kullanmayacaksin ben bu hastalığı 3.5 yıl cektim ve cok zordu bana yardim eden birileri de yoktu

Selamün aleyküm Maksimilyanus kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Bende mutansyonel falseto hastalığı var çatal boğuk bir ses ince ve beni piskolijik etkiliyor herkes alay ediyor taklit ediyor sesimi ve bu beni rahatsız ediyor tüm tedavi tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. İşlerimin yoğunluğundan ve maddi durumdan dolayı dolayı şu an için Gayem hanıma tedavi olmaya gidebilecek durumda değilim bahsettiğin videoları bana yollar isen çok memnun olurum. 20 yasindayim Askerliğimi bir kaç ay kaldı ve biraz tedirginim bana yardımcı olursan sevinirim Allah razı olsun Sana mail atıyorum egezekeriyaegeege@gmail.com

• Selamün aleyküm Maksimilyanus kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Bende mutansyonel falseto hastalığı var çatal boğuk bir ses ince ve beni piskolijik etkiliyor herkes alay ediyor taklit ediyor sesimi ve bu beni rahatsız ediyor tüm tedavi tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. İşlerimin yoğunluğundan ve maddi durumdan dolayı dolayı şu an için Gayem hanıma tedavi olmaya gidebilecek durumda değilim bahsettiğin videoları bana yollar isen çok memnun olurum. 20 yasindayim Askerliğimi bir kaç ay kaldı ve biraz tedirginim bana yardımcı olursan sevinirim Allah razı olsun Sana mail atıyorum egezekeriyaegeege@gmail.com

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.