Şimdi Ara

Mutasyonel Falsetto (Puberfoni) konusunda uzman KBB'ci doktor arıyorum? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
15
Favori
25.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani o senin kullanmanla alakalı ben bi günde istedim şimdi hep kalın eski sesime geçemiyorum bile herkez çok beğendi bende gitsem filan dediler seansa 100tl alıyo 1 seansa düzeldi ersoy saklıca ismi bakarsınız ankarada...
  • Bu skntiyi yillarca cekmis biri olarak,kesinlikle etrafinizdaki insanlara aldiris etmeyiniz.Yeni sesinize adapte olma sürecinde muhtemelen sesinizle ilgili bircok soru duyacaksınız ve bu da gayet normal.Ben duzelteli yaklasik 8 ay falan oldu.Keske daha evvel gitseymisim,yeniden doğmuş gibi oldum.Soru sorcak arkdaslar mesaj atabilirler..

• Arkadaşlar sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok
    Maksimilyanus abimizden videoları aldım
    Izledim zaten videolarda tedaylı bir şekilde egzersizler anlatılıyor
    Bugün sabah denemeye karar verdim 1 saat içinde kalın sese ulaştım
    Arkadaşlar videoları dikkatli bir şekilde izleyip psikolojikmen karar verdiniz mi olay bitmiştir
    Size bugün Yaşadığım bir olayı anlatayım
    Sabah Kalktım felsetto sesle bir arkadaşımı Aradım ardından egzersizlere geçtim kalın sesi yakaladım ve biraz kitap okuyarak oturttum
    Ardından arkadaşımı bir daha konuşma şu şekilde
    Ben:B
    Ramazan:R
    B:selam aleyküm abi ramazan Bey'le mi görüşüyorum
    R:evet benim siz kimsiniz
    Cevap bu şekildeydi arkadaşlar
    Gün içerisinde gelip gitmeler olsada ses yerine oturuyor kimseden çekinmeyin üstüne gidin zaten inşalar 5 10 dk yadırgıyo sonra onlarda alışıyor merak etmeyin ben mutluyum inşallah sizlerdede düzelme olur
    NOT: arkadaşlar ben 3 farklı KBB doktoruna gittim ve ses tellerinde bişey yok ses terapisine gitmemi söylediler ondan emin olun sizde öyle cevap alırsanız hemen uygulayın çalışmaları dediğim gibi bende 1 saatte kalın ses çıktı

• aynen öle beyler bi üstde arkadaş sölemiş bende çok araştırdım doktorda ses terapistine gidin diyo ben gittim 1 seansda düzeldi kendinize bağlı düzeltmeniz şimdi çok iyi sesim var herkez çok beğeniyo gerçekten korkmayın çok kolay hiç bişey olmuyor alışıyosunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efkmhyfa22

quote:

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

Arkadaşlar şimdi özel mesajları okudum bazı sorular çok tekrar ediyor . Birincisi : Videolar size yardımcı olmak için düzenlendi ama videoları uygularken eger yeterli azmi göstermezseniz ya da yanlış uygularsanız düzelmez. Bu yüzden videoları uygulayıp da düzelmezse kesinlikle umutsuzlugu kapılmayın bir an önce Gayem Köprücü ye gidin ;uzman oldugu için mutlaka düzeltecektir. eger düzelmezse beni de telefondan arayabilrsiniz elimden geldiğince size yardımcı olurum .telefonumu özelden gönderirim. şimdiye kadar bir çok arakadaşla konustum . çünkü bir çok özel mesaj geliyor ;çogu arkadas da maalesef konudaki mesajalrı okumuyor. teker teker mesaj yazmak benim için zor oluyor. telefonda daha ayrıntılı da konusabiliriz

İkincisi ; kesinlikle ameliyat olmayın ; ameliyat yüzde 70 düzeltir. bunu bana bizzat doktor söyledi terapi yüzde 99 ; nerdeyse yüzde yüz. kendinize güvenin ;ben o kadar uğraştım düzelmedi ama umudumu kaybetmedim ; çok ugrastım ;isterseniz Allah ın izniyle olur. size geç mesaj yazarsam darılmayın çünkü eskisi gibi düzenli foruma giremiyorum ; ama geldiğim de cevap yazıyorum. şimdi mesaj gönderenlere videoları gönderdim gelmediyse ya da gözümden kaçan varsa haberdar edin gönderirim.

merhabalar bende geldim sesim böle 7. sınıftan filan heralde tam hatırlamıyorum ama rahat 4 5 senedir ince ve bağıramıyorum bağırırsam kalın bağırmak zorunda kullanıyorum ve hiç yapmadım böle bişey hani herkez diyor sesin ne kadar ince travesti gibi kız gibi filan psikolojimide bozuyolar hani konuşasım gelmiyo okulda zor konuşuyorunm böle normal herkez bağırıyo benim sesim çıkmıyo onlar gibi filan ne bilim yani napıcam bilemiyorum annemgil filan bişey demiyor ama herkez diyor geriye kalan ankaradayım bu arada 17 yaşındayım.

normal falsetto belirtileri .erken yaşta fark ettiğin için şanslısın .yalnız önceki mesajlarımı okuduysan ;çok terapist dolaştım kaldı ki bunların arasında İstanbul da ünlü bir terapistte vardı.hatta bazı tv kanallarına çıkmıştı.ama adam benim sesimi düzeltemedi ve açıkçası çok da iyi değildi.sadece reklamını iyi yapıyor. Aslında Gayem hanımdan önce 4-5 terapist dolaşmıştım . Yapamıyorlar ,bilmiyorlar ;ama tabi bunu söylemiyorlar. . Bu yüzden düzelmezse sorunun senden çok terapistte oldugunu unutma ... tabi türkiyedeki tüm terapistler böledir demiyorum.ama zaten 200-300 tane var . yüzde 80 ine de hiç de iyi olmayan bir eğitimle terapist olmuş.mesela edebiyat bölümü bitirip anadolu üniversitesinde 2 yıl master yaparak .Oysa terapist 4 yıllık FTR okur , tıp bilgisi olmalı ayrıca en az 3 yıl iyi bir yerde master yapmış olmalı ;uygulamalı. Açıkçası ben kendim yurtdısında eğitim görmüş kişiler dısında çok güvenmiyorum.Çünkü ses terapistliği türkiyede çok yeni ve üniversite3lerde hiç hoca yok ...

• falsetto F kullanıcısına yanıt
    gönderdim gelmediyese haberdar edin. Bu arada videoları youtube yüklemek istiyorum .bölece herkes kolayca ulaşabilir.ama pc bilgim iyi olmadıgından videoları uygun boyuta getirmeyi bilmiyorum. her bir video çok büyük 750 mb . nasıl yapıldıgını bilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimilyanus -- 6 Mart 2016; 16:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

gönderdim gelmediyese haberdar edin. Bu arada videoları youtube yüklemek istiyorum .bölece herkes kolayca ulaşabilir.ama pc bilgim iyi olmadıgından videoları uygun boyuta getirmeyi bilmiyorum. her bir video çok büyük 750 mb . nasıl yapıldıgını bilen var mı ?

Bu aralar oldukca yoğunum ama ilk bos vaktimde ben ilgilenecegim maksimilyanus videolar elimde mevcut burayada linki paylasiriz herkes faydasini hemen gorsun geciktirmenin hic bir anlami yok bu dertten muzdarip olan herkes birbirini anlar psikolojik sosyal ve daha bircok baskisini ne kadar cok kisiye yardimci olabilirsek ne mutlu bize.

• Merhaba arkadaşlar.

Mutasyonel falsetto bir veya bir kaç seans egzersizle düzeltilebilen bir hastalıktır.

Medient KBB tıp merkezinde çalışan KBB uzmanıyım ve ses hastalıkları ile ilgileniyorum. Bu forumdan bir hastam bahsetti ve buraya yazmamı istedi.

4445220'den randevu alıp benimle görüşebilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle

Op.Dr. Elad Azizli
  • özel mesaj gönderenlere videoları gönderdim. atladıgım varsa haberdar edersiniz.
  • maksimilyanus M kullanıcısına yanıt
    @maksimilyanus Selamun aleykum ben Şanlıurfa da yasiyorum 20 yasindayim ayni sorun bendede var cok kotu bi durum urfada ses terapi uzmani falan yok bide ben ilcede kaliyorum bir tane var oda 130 km fln uzak bana durumumuz da yok rica etsem bana videolari yollayabilirmisin gmailim izzetalpfidan1286@gmail.com

• Arkadaşlar lütfen banada yollarmısınız videoyu acilll ne olursunuz maddi durumum kötü ne yapacağımı bilmiyorum yaklaşık 17 senedir bozuk sesim psikoliji denen bişey kalmadı bende
  • maksimilyanus M kullanıcısına yanıt
    Drive' a yükleyip herkese açık link olarak paylaşabilirsiniz. Özellikle yandex bu konuda daha güvenilir ve paylaşımı kolay. Videoları benimle de paylaşırsanız cok sevinirim. Size mesaj atmıştım zaten mail adresim; maryjanexex@gmail.com . yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Youtube da puberphonia diye yazarsanız ilgili birçok videoda "before-after" görebilirsiniz. ( hintli videoları dolu ) . SLP Sanjay Kumar adlı kullanıcı

Ayrıca ameliyatla çözülenlerin ameliyat görüntüleri de var.

Benim 2 türlü sesim var. Normalde kullandığım ses kısık ve çok sık yutkunup gırtlağımı temizlemeye çalışıyorum ve boğazım sürekli ağrıyor çok konuşunca.

2. sesim çok yüksek sesli mekanlarda açığa çıkıyor. Bunu yüksek sesli mekanlarda ve askerdeyken çok sık yaşıyordum. Sanki başka bir insan konuşuyormuş gibi oluyordu. Kimse inanamıyor. Ben de günlük hayatımda bu sesi çıkaramıyorum çünkü sesi normal seviyeye getirince bozuluyor ve oturmuyor.

arkadaşlar ilgili videoları ben de almak istiyorum.Eğer pratik yapmak içinse yok faydalı olur. Falsetto için doktora gideceğim . Ankara'da doktora gidebilirim ama en iyisi kim ise Türkiye'de onla görüşmek istiyorum. Çünkü bu sorunu 15-16 senedir yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• aynen konu hakkında ve videolar hakkında yardımcı olcak biri varsa lütfen ulaşsın bize
  • Videolari isteyen bana g mail hesabını atabilir ben de öyleydim ve kurtuldum

• Ayni sorun bende de var. Bundan adim gibi eminim. İsterseniz ozelden mesaj atarim. İsterseniz de bana bu e mail den ulasabilirsiniz. btthnyllcn@hotmail.com veya btthnyllcn@gmail.com

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda Emre

Drive' a yükleyip herkese açık link olarak paylaşabilirsiniz. Özellikle yandex bu konuda daha güvenilir ve paylaşımı kolay. Videoları benimle de paylaşırsanız cok sevinirim. Size mesaj atmıştım zaten mail adresim; maryjanexex@gmail.com . yardımcı olursanız çok sevinirim.

daha ayrıntılı anlatabilir misin nasıl yapacağımı ?

bu arada videoları isteyenlere gönderdim.
    türkiyede bu alanda en iyisi ; Gayem Köprücü dür

Hintlilerin terapi yöntemleri amerikalılar kadar başarılı değil ..
  • Memleketime gidiyorum. Videolar için teşekkürler. Videoları görünce 30 dk çalıştım. Ve ilk sesimle çok fark ediyor. Ancak dediğiniz gibi sürekli yapıldığı taktirde ses düzelicektir. Allah razı olsun. İyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 17 yaşındayım yaklaşık 3-4 senedir bu rahatsızlığı çekiyorum.Birçok araştırma yaptım,yabancı siteler de dahil,hiçbir yerde faydalı bir şey bulamadım(Herkes çıkarcı olmuş maalesef).Ama bu sitedeki arkadaşlara teşekkür ediyorum,çok faydasını gördüm.
    Arkadaşlar bana göre bu rahatsızlık tamamen psikolojik.Ben çevrenin tepkilerinden çekindiğim için senelerdir bu rahatsızlığı çektim.Ama bu yaz tatilinde kendimi toparlayıp bu rahatsızlıktan kurtulmaya çalışacağım.
    Kalın sesi yakalayabildim.Bazen tek kaldığımda alıştırmalar yapmaya çalışıyorum.Artık kalın sesi rahatlıkla çıkarabiliyorum.Çok kolay oldu.Keşke daha önceki senelerde yapsaymışım,dedim.Kendime güvendiğim zaman artık kalın sesle konuşacağım İnşallah.
    Arkadaşlar işin psikolojik kısmını atlattıktan sonra gerisi çok ama çok kolay.Çevredeki insanlara aldırmayın,kendinize güvenin.Yoksa benim gibi pişman olursunuz.Bu yaz tatili sizin için fırsat olsun.Ben de kalın sesi bulacağım İnşallah.Yakın zamanda ses kaydı da atarım arkadaşlar.
    İlk defa bir yerde yazı yazdım,biraz uzun olmuş olabilir.Hatam olduysa mazur görün.Arada bir yazmayı düşünüyorum Sorunuz olursa sorabilirsiniz.Hoşçakalın

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.