Şimdi Ara

Mutant Year Zero: Road to Eden | Rehber ilk sayfada (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
4
Favori
4.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tek tek ilerletme kısmı pozisyon almak için avantaj sağlıyor. Her bir karakteri pusu kurduğunuz adama net vuruş yapacak yerlere konumlandırıyorsunuz. Diğer türlü 3 kişi birden gezince biri görülüp ambush olayına girince tuzak kurma işi olmuyor.

Bir de başlarda kadın karakterin bir sarmaşık yeteneği vardı sanki onunla rakibi 1 tur tutabiliyorsunuz onu kullanabilirsiniz.

Haritayı da didik didik edin derim. Gözden kaçan sandıklar ve hurda parçaları olabiliyor. Sandıklardan çıkan elbiseler baya iş görüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada ben oyunu xbox ta oynamıştım ve oradaki forum maalesef ölü olduğu için sorum biraz güme gitmişti. Bu oyun benzeri anlatımı ve oynanışı sade olan önerebileceğiniz oyun var mıdır?
    Xcom u duydum ama sanki biraz daha karışık geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: TheUnderTaker-

Bu arada ben oyunu xbox ta oynamıştım ve oradaki forum maalesef ölü olduğu için sorum biraz güme gitmişti. Bu oyun benzeri anlatımı ve oynanışı sade olan önerebileceğiniz oyun var mıdır?
    eyvallah Wasteland seriside var onlarıda deneyceğim ben
  • quote:

Bu arada ben oyunu xbox ta oynamıştım ve oradaki forum maalesef ölü olduğu için sorum biraz güme gitmişti. Bu oyun benzeri anlatımı ve oynanışı sade olan önerebileceğiniz oyun var mıdır?
    Konsolda yok sanırım ama PC imkanın varsa Hard West, Troubleshooter, Expeditions: Viking deneyebilirsin. XCOM, Mutant'ın uzaylı versiyonu gibi bir şey çok benziyorlar. Eğer zor olsun, uğraşırım, kafa patlatırım dersen Divinity ve Banner Saga serilerini de öneririm. Özellikle klasik sıra tabanlı sistem söz konusuysa Divinity gibi bir oyun bulmak pek mümkün değil ama o da müthiş detaylı bir oyun.

Bu arada Mutant'a 20 Temmuz'da dlc geliyor. Bu dlc ile beraber hikaye devam ediyor, ayrıca yeni ve büyük bir harita, yeni oynanabilir karakter, yeni düşmanlar ve yeni silah ve mutasyonlar da ekleniyor.

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Pc şansım yok maalesef. Az önce store u biraz karıştırdım da Achtung! Cthulhu tactics diye bir oyun gördüm buna benzer. Tabi detay seviyesi ne durumdadır bilmiyorum.

Dlc çıkacağını duymuştum ama bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum. En iyisi bildiğim yerden gidip dlc yi alayım. Sonrasında hevesim geçmezse yeni oyunlara sararım. Teşekkürler bilgilendirme için

• evohan kullanıcısına yanıt
    Wasteland ı gördüm o da game pass te varmış. Indirir denerim teşekkürler

• Büyük savaşa girmeden çevredekileri sessizce temizlemek baya avantaj sağlıyor gerçekten öbür türlü oyun çok zor gerçekten

Bu arada sis ve ışık bombalarını tam olarak hangi anlarda kullanmak lazım faydalarını pek hissedemedim sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 1 Ağustos 2019; 11:30:20 >
    Eğer sahip olduğun AP saldırma ya da saklanmaya yetmiyorsa, rakibin görüş alanını kapatmak için kullanabilirsin.

Bu arada Seed of Evil genişleme paketine başladım, oyun tam olarak kaldığı yerden devam ediyor. Eden'de olan biteni öğrendikten sonra haritanın sol tarafındaki çorak araziye yol alıyor ekip ve orada neler olup bittiğini görüyoruz. Ortam, mekan yine şahane, bittiğinde tadı damağımda kalmıştı açıkçası özlemişim, büyük bir keyif ile oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Eğer sahip olduğun AP saldırma ya da saklanmaya yetmiyorsa, rakibin görüş alanını kapatmak için kullanabilirsin.

Bu arada Seed of Evil genişleme paketine başladım, oyun tam olarak kaldığı yerden devam ediyor. Eden'de olan biteni öğrendikten sonra haritanın sol tarafındaki çorak araziye yol alıyor ekip ve orada neler olup bittiğini görüyoruz. Ortam, mekan yine şahane, bittiğinde tadı damağımda kalmıştı açıkçası özlemişim, büyük bir keyif ile oynuyorum.
    Sis atınca oldukları yerden ateş edemiyolar sanırım hareket etmeleri lazım, ışık atıncada o bölgedeki vuruş şansı artıyor sanırım

Sis bombası ve diğer fişeği ben de hiç kullanmadım. Sis 1 kez kullandım ama ne olduğunu tam anlayamadım. Molotof, el bombası ve emp bombası baya işimi görmüştü.

Oyunda karşımıza gelen ilk 3 karakterle devam edip bitirmiştim. Sanırım domuz karakterinde susturucu özelliği olan silah yoktu. Daha sonra ona da marketten crossbow almıştım. Bu şekilde 3 susturuculu silahla düşmanların birbirine yakın olduğu yerlerde bile, rakibe atış izni vermeden öldürüp adam eksiltiyordum.

Bir de tavsiyem silâhlarınıza emp etkisi yapacak eklentiler takın. En azından bir karakterinizin silahında %50 emp etkisi yapacak eklenti bulundurun. İlerleyen bölümlerde baya can kurtarıcı bir durum oluyor bu.

• quote:

Sis bombası ve diğer fişeği ben de hiç kullanmadım. Sis 1 kez kullandım ama ne olduğunu tam anlayamadım. Molotof, el bombası ve emp bombası baya işimi görmüştü.

Oyunda karşımıza gelen ilk 3 karakterle devam edip bitirmiştim. Sanırım domuz karakterinde susturucu özelliği olan silah yoktu. Daha sonra ona da marketten crossbow almıştım. Bu şekilde 3 susturuculu silahla düşmanların birbirine yakın olduğu yerlerde bile, rakibe atış izni vermeden öldürüp adam eksiltiyordum.

Bir de tavsiyem silâhlarınıza emp etkisi yapacak eklentiler takın. En azından bir karakterinizin silahında %50 emp etkisi yapacak eklenti bulundurun. İlerleyen bölümlerde baya can kurtarıcı bir durum oluyor bu.
    Eyvallah hocam aynen susturucu silahları geliştirmeye çalışıyorum bende, emp etkisi olan silahımda var ama yüzdesini hatırlayamadım 18 lvl oldum ama emp etkisi veren tek bir metaryal buldum şimdilik

Işık sanırım dediğim gibi ışıklı bölgede düşman vuruş şansı artıyor ama sisi anlamadım bende, düşmana atınca onlara sisin içinde hedef alamıyoz acaba kendimizemi atmak lazım saklanmak için ☺️

Sisi kendimize atmak mantıklı olabilir. Siper arkasındayken pin komutu vardı rakibin atağından az hasar almak için ama açıkta kalırsanız sis sizi koruyabilir.

Girdiğiniz mapleri de en kıyısından, köşesinden iyice tarayın. Baya gizlenmiş hurda, artifact ve gerek elbise gerek silah eklentisi var.

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Hocam dlc bitince süresi için bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de dlc ye en son kalan save dosyamızla mı devam ediyoruz ? Silahlar ve skiller aynı şekilde kalıyor mu ?

Bu arada oynamadıysanız tam bu tarz olmasa da for the king oyununu tavsiye ederim. Geçen gün bir üstünkörü denedim baya bir hoşuma gitti.

• Rehber için çok teşekkürler. Xcom tarzı oyunlar hoşuma gidiyor. Bunada en yakın zamanda bakacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheUnderTaker- kullanıcısına yanıt
    Sis atmayı birde öyle deneyeceğim aynen bakalım sis içinden biz ateş edebilcekmiyiz ☺️

Oyun gerçekten çok harika 25 30 yıllık sıkı bir video oyuncusu olarak en yabancı olduğum turn based tarzını severek oynatıyor bana, ortam çok harika, harıl gürül bir çatışma ve karmaşa düzeni yok, ne yaptığımızı bilerek gerçekçi şekilde ilerleme iyi strateji geliştirmek tamda aradığım şeyler, bakalım bitirince tadı damağımızda kalacakmı bizimde

• Vallahi bence en etkili yöntemlerden biri Bormin in Hogh Rush özelliği, tekte yakaladığım ve bir turda öldüremeyeceğim düşmanları başkalarının duymayacağı mesafede kıstırıp Hogh Rush ile deviriyorum fazladan bir tur kazanıyorum birde üstüne yerdeyken sarmaşık atınca tur dahada uzuyor eleman yerden kalkamadan fatality yapıyorum :) 19 lvl deyken 25 lvl birliğe saldırdım tek tek böyle indiriyorum çoğunu :)
  • TheUnderTaker- kullanıcısına yanıt
    Evet oyunu bitirdiğiniz son kayıt dosyası üzerinden dlc bölgesine giriş yapıyorsunuz ve her şey son bıraktığınız şekilde devam ediyor.
    Kafa atıp devirme işi rakibi bug a sokuyor resmen. Yalnız karşınıza da size kafa atacak rakipler çıkıyor ilerde. Ancak dikenli bir elbise vardı sanırım, onu bulursanız domuza giydirin. Bu elbiseyi kullanan karaktere ,rakibin çarpma yeteneği işlemiyordu.

• quote:

Kafa atıp devirme işi rakibi bug a sokuyor resmen. Yalnız karşınıza da size kafa atacak rakipler çıkıyor ilerde. Ancak dikenli bir elbise vardı sanırım, onu bulursanız domuza giydirin. Bu elbiseyi kullanan karaktere ,rakibin çarpma yeteneği işlemiyordu.
    gerçekten öyle dostum tank lar çok fena deviriyor valla yerden kalkmak zor oluyor onlardan genelde uzak çatışıyorum yada bacak sakatlama sarmaşık gibi yeteneklerle oldukları yerde tutuyorum Dediğin elbisede güzelmiş rastlarım yakında umarım...

Bu arada sis atmayı kendi üstümde denedim gizliyor bizi gerçekten ama onun içinden bizde kimseye ateş edemiyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 3 Ağustos 2019; 19:56:15 >
  • Yanlız oyunda iki major veya minor yeteneği aynı anda çatışmada kullanamamak kötü olmuş, bunu açan bir özellik varmı acaba ben göremedim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.