Şimdi Ara

Mühendisin 35-40 yasından sonra akıbeti ne oluyor? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
29
Favori
28.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam merhaba halen ingilterede devam ediyorum sirketi degistirdim daha buyuk bir sirkete gectim. 2 katli bir ev aldim vs. Hayat gayet yolunda hocam. Muhendisligin onu her zaman acik. Su anda dizayna mi gecsem scm ye karar verme asamasindayim. Makine muh olarak da belli bir konuda uzmanlasmani tavsiye ederim. Marketi iyice arastir ve bir konuda cok iyi olmaya calis

Mesela su anda elektrikli araclar cok revacta ve oyle olucak. Ama e aracta uzman olamazsin onun bir parcasini secmen lazim. Ornegin drivetrain. Hatta onda bile bir konu secip onda uzmanlasman lazim. Drivetrainle elektrikli motor arasindaki guc transferi mesela. O konuyu herkesten iyi bilecek ve makale yazacak kadar iyi olursan tesla ford bmw arasindan sirket secersin

• 40 yaşından sonra hayatımı vida olarak idame etmeyi düşünüyorum.

• ben elektrik mühendisiyim yaş 35-40 arasında. 800bin dolar cash var şuan işten yazıyorum. atsalar umrumda olmaz atsa bana 70bin dolar tazminat vercek zaten. dh forumda goygoy yapıyorum. tam ne soruldu bilmiyorum konuyu kim niye hortlattı ona da bakmadım. karamsar olmaya gerek yok. he tr de ister uzay mühendisi ol ister tıpçı ol tr zor biryer. mesleğinin çok bi önemi yok. yükselen dövizle türkiyenin durumunu 1995 civarında ruslar türkiyeye gelmişti pazarlara. onlara benzetiyorum türkiyenin durumunu. o zaman pazarcılık yapan kadınların kimi öğretmen kimi polismiş, pazarda musluk kültablası bardak falan satıyorlardı.

• Insanno8693 I kullanıcısına yanıt

abd'de kıdem tazminatı yok diye biliyorum

• kızgın boğa K kullanıcısına yanıt

abd de değilim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saveyourself S kullanıcısına yanıt

6 sene sonra edit yapiyim mesaja.

Ilk ise girdigimde 2-3 bine calisirim vs demisim. 5kya girmistim arkadaslar. 1 sene sonra da ingiltereye aldi sirketim.

Su anda ingilterede yasiyorum evim arabam var. Uniden sonra toplam net worthum 4000 lira falandi. Su anda ev vs hepsini hesaba katinca £90.000 kadar net worthum var.

Sizin tipcilar anca mezun olup tusa girdi var mi ceplerinde 2 milyon lira bir sorun bakiyim :D

• Henüz yeni işe başlamış junior bir mühendisim ama gözlemlediğim kadarıyla yaşlı mühendisler yönetici pozisyonuna geçiyor

• henüz 40 olmamış ama 35i sollamış bir mühendisim 900bin dolar para yaptım yurtdışında.musluk akıyorken kapatmıyım diye yurtdışında çalışmaya devam ediyorum. ingiltere irlanda gibi biryere çocukları taşıyıp ordan ev falan alıp kira yiyerek yaşamayı düşünüyorum. mühendislik aşırı geniş bir alan.türkiyede mühendislik değil hiçbiriş yapılmaz çünkü malesef alımgücü düşük vergiler yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.