Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.957
Cevap
125
Favori
983.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nemduygu

Merhaba,

Ben Hacettepe Nükleer enerji mühendisiyim. Gebzede Makina müh. yüksek yapıyorum. İş tecrüben yok. Tübitak projesinde tam burslu öğrenciyim.Solidworks ve autocad MEB onaylı belgelerim var aktif kullanıyorum programları. ingilizcem de iyi seviye denebilir.

Gebze de internetten başvurduğum 4 yıllık bir firma, pek bilinmiyor, iki gün sonra görüşmeye çağırdı. benim talebimin üstünde 2600 lira maaş + yol yemek sigorta teklif ettiler. yurt dışı ayaklarını olacağımı kanada ingiltere almanya ve fransaya harcirahla göndereceklarini söylediler ayrıca yeni bir çizim kursuna ve fransızca kursuna göndereceklerini söylediler. Benim projem var çalışmam gerek dedim. işe 8 de değil 10 da gelirsin dediler. yüksek lisans derslerim daha bir ay var dedim. bir ay part time gelirsin dediler. yani ne istesem kabul ettiler.
    Hiç tecrüben yok yeni mühendisim. ama forumda yazılanlara göre şartlar çok iyi duruyor. Bireysel görüşünüz nedir. pazartesi cevap vericem. güvenilirliğini nasıl öğrenebilirim şirketin. Dediklerine göre areva, alstom la işler yapıyorlarmış.
    Hemen cevap verirseniz çok sevinirim.

Merhaba,

Bence kabul et. Tecrübesiz bir mühendise bundan iyisi teklif edilmez. Sadece fransızca eğitimini bile karşılamaları çok güzel birşey.
    Birtek, firmanın ne olursa olsun gel diye ısrarcı olması bende soru işareti bıraktı. Ama hayırlı olsun.
    Sanırım tübitak projenden dolayı sigortasız çalışacaksın ve bu da firmanın işine geliyor.
    Nükleer enerji demişsin, utku'nun arkadaşı mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honour81 -- 8 Mayıs 2012; 9:22:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lethegrn

itü makine mezununa 800 lira teklif ediyolar. bütün üni mezunlarınında %60ı işletme mezunuymuş. açıköğretimlerde dahil

İlkokul mezunu olup porsche ye binen adamlari gorunce ne koyar be
  • bende gıda mühendisiyim. daha önce pek bir yerde çalıştığım söylenemez. 2 sene önce mezun olmuştum ve yaklaşık 2 hafta önce bir işe başladım. başlangıç olarak 1500 TL ye anlaştık. sigorta sözleşmem gereği 2500 TL üzerinden yatıyor. Kalacak yer + yemek vs her şeyi onlar karşılıyor. Gıda mühendisi olmayı düşünen arkadaşlar için yol gösterebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01cagatay23

bende gıda mühendisiyim. daha önce pek bir yerde çalıştığım söylenemez. 2 sene önce mezun olmuştum ve yaklaşık 2 hafta önce bir işe başladım. başlangıç olarak 1500 TL ye anlaştık. sigorta sözleşmem gereği 2500 TL üzerinden yatıyor. Kalacak yer + yemek vs her şeyi onlar karşılıyor. Gıda mühendisi olmayı düşünen arkadaşlar için yol gösterebilir.

Türkiye şartlarında iyi bir durumdasınız bence
  • quote:

bende gıda mühendisiyim. daha önce pek bir yerde çalıştığım söylenemez. 2 sene önce mezun olmuştum ve yaklaşık 2 hafta önce bir işe başladım. başlangıç olarak 1500 TL ye anlaştık. sigorta sözleşmem gereği 2500 TL üzerinden yatıyor. Kalacak yer + yemek vs her şeyi onlar karşılıyor. Gıda mühendisi olmayı düşünen arkadaşlar için yol gösterebilir.

Hangi şehirdesin peki? Şartlar senin açından iyi gibi duruyor.Bende Aydın'da gıda mühendisiyim.6 aylık bir tecrübem vardı.3 ay önce yeni bir işe girdim.başlangıç 850 idi.Bu ay 1000 oldu. Buranın şartları altında beni idare ediyor şu an itibari ile. Ailemle kaldığım için para direk bana kalıyor ama bilmiyorum gene de yetersiz.En azından 1500 almalı bir mühendis diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

quote:

Hangi şehirdesin peki? Şartlar senin açından iyi gibi duruyor.Bende Aydın'da gıda mühendisiyim.6 aylık bir tecrübem vardı.3 ay önce yeni bir işe girdim.başlangıç 850 idi.Bu ay 1000 oldu. Buranın şartları altında beni idare ediyor şu an itibari ile. Ailemle kaldığım için para direk bana kalıyor ama bilmiyorum gene de yetersiz.En azından 1500 almalı bir mühendis diye düşünüyorum

adana'dayım ben. Adana şartlarına göre gerçekten iyi bir maaş alıyorum. Başlangıç olarak 750 teklif eden bile olmuştu. Bundan önceki işimde haftada 3 gün çalışıyordum 850 TL alıyordum. Kpss ye gireceğim için böyle bir yol izlemiştim. Ancak bu iş tam zamanlı. Bulunduğum yerde 1 TL bile harcama şansım yok. Paranın tamamı bana kalacak inşallah. sigara alkol vs kullanmıyorum. Kalacak yeri vs onlar karşıladığı için para biriktirme açısından çok uygun bir yer. Olur da işten çıkmaya karar verirsem gurbeti sorun etmezsen haber verebilirim sana :)

• quote:

quote:

quote:

adana'dayım ben. Adana şartlarına göre gerçekten iyi bir maaş alıyorum. Başlangıç olarak 750 teklif eden bile olmuştu. Bundan önceki işimde haftada 3 gün çalışıyordum 850 TL alıyordum. Kpss ye gireceğim için böyle bir yol izlemiştim. Ancak bu iş tam zamanlı. Bulunduğum yerde 1 TL bile harcama şansım yok. Paranın tamamı bana kalacak inşallah. sigara alkol vs kullanmıyorum. Kalacak yeri vs onlar karşıladığı için para biriktirme açısından çok uygun bir yer. Olur da işten çıkmaya karar verirsem gurbeti sorun etmezsen haber verebilirim sana :)

Yoook Adana mı kalsın eyw
    Nere mezunusun ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nere mezunusun ?

:) ah şu haberler yok mu. Adanamızı ne hale getirdiler. Neyse iki saat adana şöyle böyle diye anlatmayacağım. Bilen zaten biliyor :) Bu arada Çukurova mezunuyum. sen ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nere mezunusun ?

:) ah şu haberler yok mu. Adanamızı ne hale getirdiler. Neyse iki saat adana şöyle böyle diye anlatmayacağım. Bilen zaten biliyor :) Bu arada Çukurova mezunuyum. sen ?

Celal Bayar - Manisa - 2010

• Acaba teknoloji fakültesi mühendisleri için iş imkanları değişebilirmi ? (ne bileyim maaş,iş bulma falan)
    Tabiki diğerlerine göre biraz uygulamaya yönelik çalışacak bu kolaylıkmı sağlar zorluk mu ? Cevaplarınızı bekliyorum.
  • Metaluruji ve malzeme mühendisliğini bende merak ediyorum.Lys'ye hazırlanıyorum,makine mühendisliği istiyorum fakat bir yandan da metalurji aklımın bir köşesinde hep meşgul ediyor beni.Makine mühendisliğine göre verdiği mezun sayısı daha az,dolayısıyla rahat iş bulunabilir diye düşünüyorum.Ama mezun olmuş,çalışan forumdaşların da tavsiyelerini merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALEXİST

Metaluruji ve malzeme mühendisliğini bende merak ediyorum.Lys'ye hazırlanıyorum,makine mühendisliği istiyorum fakat bir yandan da metalurji aklımın bir köşesinde hep meşgul ediyor beni.Makine mühendisliğine göre verdiği mezun sayısı daha az,dolayısıyla rahat iş bulunabilir diye düşünüyorum.Ama mezun olmuş,çalışan forumdaşların da tavsiyelerini merak ediyorum.

makinenin is imkani metalurjiye cok genis, is bulma bakimindan makine her zaman ondedir hatta en ondeki muhendisliktir, bu yuzden dusuncen yanlis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

quote:

Orijinalden alıntı: ALEXİST

Metaluruji ve malzeme mühendisliğini bende merak ediyorum.Lys'ye hazırlanıyorum,makine mühendisliği istiyorum fakat bir yandan da metalurji aklımın bir köşesinde hep meşgul ediyor beni.Makine mühendisliğine göre verdiği mezun sayısı daha az,dolayısıyla rahat iş bulunabilir diye düşünüyorum.Ama mezun olmuş,çalışan forumdaşların da tavsiyelerini merak ediyorum.

makinenin is imkani metalurjiye cok genis, is bulma bakimindan makine her zaman ondedir hatta en ondeki muhendisliktir, bu yuzden dusuncen yanlis.

Tam olarak öyle demek istemememiştim aslında.Makine mühendisliğinin çok geniş bir çalışma sahası olduğu biliyorum,metalurji onun yanında daha dar bi çalışma alanına sahip.Fakat demek istediğim makine mühendisliği bölümünden bi senede mezun olan öğrenci sayısı metalurjiye göre daha fazla.Bu nedenle ikisinin çalışma alanlarını gözardı ederek öyle birşey dedim.Yani kısacası iş bulmak için yarıştığın kişi sayısı az demek istedim.Yoksa makine elbette daha iyidir,gönlümden geçende o zaten.Ama eğer ki olmazsa diye B planı olarak metalurji var kafamda.

• Konuyla alakasız çoğunluğu iyi sallamış,özellikle erler
  • Sizce yazılım mühendisliği nasıl?
  • abi herkes sıkmış hele bi tanesi 6500*16 yapmış bu nedir anlamadım herkes düzgün düzgün yazsada bilgilensek
  • Birsey sormak istiyorum. Ben 27 yasinda mezun oluyorum bolumumden , %100 ingilizce elektrik elektronik okuyorum... Fakat mezun oldugumda yasim buyuk oluyor bu konuda dusunmeden edemiyorum, o yasta tecrubem bile olmayacak. Bu sıkıntı yaratirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bbai

Birsey sormak istiyorum. Ben 27 yasinda mezun oluyorum bolumumden , %100 ingilizce elektrik elektronik okuyorum... Fakat mezun oldugumda yasim buyuk oluyor bu konuda dusunmeden edemiyorum, o yasta tecrubem bile olmayacak. Bu sıkıntı yaratirmi?

Bana göre bir miktar sorun yaratacaktır...Özellikle askerliğini yapmadıysan...Her görüşmende bu konuda açıklama isteyeceklerdir...3-4 yıl iş tecrübesi edindikten sonra dezavantajlırını daha az yaşarsın diye düşünüyorum...

Ben de 26 yaşında bilgisayar mühendisiyim, 4 yıl tecrübem var, arkadaşlarımın yaşadıklarından biliyorum...Geç iş hayatına atılanlar daha çok sorun yaşadılar, beklentilerine karşılık bulamadılar genellikle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

quote:

Birsey sormak istiyorum. Ben 27 yasinda mezun oluyorum bolumumden , %100 ingilizce elektrik elektronik okuyorum... Fakat mezun oldugumda yasim buyuk oluyor bu konuda dusunmeden edemiyorum, o yasta tecrubem bile olmayacak. Bu sıkıntı yaratirmi?

Bana göre bir miktar sorun yaratacaktır...Özellikle askerliğini yapmadıysan...Her görüşmende bu konuda açıklama isteyeceklerdir...3-4 yıl iş tecrübesi edindikten sonra dezavantajlırını daha az yaşarsın diye düşünüyorum...

Ben de 26 yaşında bilgisayar mühendisiyim, 4 yıl tecrübem var, arkadaşlarımın yaşadıklarından biliyorum...Geç iş hayatına atılanlar daha çok sorun yaşadılar, beklentilerine karşılık bulamadılar genellikle...

Askerligide yapinca 27yide geciyor issizler ordusu yolu gorundu bu durumun dezavantajini ortadan kaldirmam icin ne yapmam gerekiyor? Son siniftayken bi yerde calissam ve stajlarimi iyi bir yerde yapsam bir yarari olurmuki? Aslindan cok fazla sene kaybimda yok sadece 2 sene, tabi birde bolumun ingilizce olmasindan kaynakli 1 sene hazirlik ama o mecburi yapcak bisey yok. Offff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

quote:

Askerligide yapinca 27yide geciyor issizler ordusu yolu gorundu bu durumun dezavantajini ortadan kaldirmam icin ne yapmam gerekiyor? Son siniftayken bi yerde calissam ve stajlarimi iyi bir yerde yapsam bir yarari olurmuki? Aslindan cok fazla sene kaybimda yok sadece 2 sene, tabi birde bolumun ingilizce olmasindan kaynakli 1 sene hazirlik ama o mecburi yapcak bisey yok. Offff

Tamam dezavantajlı ama o kadar ümitsiz olma bence...Sanırım 22 yaşında üniversiteye başladın...Özenle hazırlanmış, o kaybettiğin yıllarda neler yaptığını açıklayan bir CV gerekiyor...CV'ni hazırlarken insan kaynakları çalışanının ilgisini çekecek bir takım konuları belirtmen işini kolaylaştıracaktır...

Ayrıca ilgi noktalarını belirlemen ve kararlı olman gerek...İş görüşmesine çağırılman işin en püf noktası...Oraya kadar gidersen, kendini bir şekilde açıklarsın diye düşünüyorum...Ancak bazı yerler, maalesef iş ve yaş kriterinden görüşme yapmadan eleyeceklerdir bence...

Staj, mümkünse uzun dönemli bir staj, işe yarayacaktır...

Kişisel gelişimin, görüşmeye çağırıldığın yerlerde kendini ifade edebilmen, konsantrasyonun ve hevesin en kritik noktalar...

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.