Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.958
Cevap
125
Favori
983.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar muhendisligi icin Polonya Lodz a gidiyorum. Egitimim lehce dilinde olacak. Is bulma sansim artarmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skllmyh

Bilgisayar muhendisligi icin Polonya Lodz a gidiyorum. Egitimim lehce dilinde olacak. Is bulma sansim artarmi

bilgisayar muhendisliginin dili ingilizce dir.lehce bilmenin pek bir artisi olmaz gibime geliyor.
  • quote:

Bilgisayar muhendisligi icin Polonya Lodz a gidiyorum. Egitimim lehce dilinde olacak. Is bulma sansim artarmi

herkesin fikri ayrı ama bence boşa para dökersin+lehçe orada kalmayacaksan hiçbir işine yaramaz.kim ne yapsın lehçeyi.

• endüstri muhendisliginin durumu nedir arkadaslar? degerlendirebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

herkesin fikri ayrı ama bence boşa para dökersin+lehçe orada kalmayacaksan hiçbir işine yaramaz.kim ne yapsın lehçeyi.

Tabi bende oyle dusundum fakat ingilizce egitim icin ingiltereden baskasi yalan. Yani her ulkenin kendi dilinde egtm gormek gerek. Univ. Mezunu olursam orada yasamayi dusunuyorum. Lehcede turkce gibi degersiz bir dil

• quote:

quote:

quote:

Tabi bende oyle dusundum fakat ingilizce egitim icin ingiltereden baskasi yalan. Yani her ulkenin kendi dilinde egtm gormek gerek. Univ. Mezunu olursam orada yasamayi dusunuyorum. Lehcede turkce gibi degersiz bir dil

Türkçe değersiz bir dil değil

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: dalio

quote:

Orijinalden alıntı: snowZi*

Babam elektrik-elektronik mühendisi yaklaşık 5.500 tl'den fazla maaşı var

bordrosunu gördün mü? görmediysen ve size o kadar aldığını söylüyorsa en az 7000 alıyordur

Peder bey Jeofizik muhendisi net 9800 civariymis ama bordroyu gormedimde ben daha fazla saniyordum :))

dostum baban tpao da mı calışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

quote:

quote:

quote:

Türkçe değersiz bir dil değil

Hocam demek istedigim gittiniz ingiltereye fransaya italyaya. Çalışacaksınız diyelim. Sadece Türkce bilen birini kim ise alır ?

Polonyada yasamayi dusundugum icin lehce sectim. Gidip bulgaristanda veya polonyada ingilizce görmek çok mantıksız. İngiltereye bütçe/not yetmiyor.

• Türkçeyi biraz daha düzgün kullansaydın sorun cıkmazdı iyi günler , Anladım .
  • devlet eğer bir bakanlıkta çalışıyorsanız. 2100 ile başlarsınız. tcdd mke gibi yerlerde 2400 ile başlar 6 ay sonra %8 maaş farkı alırsınız.
  • Yukarida soylenenlerin tamami dogru savunma sanayi icin. Zamaninda staj yaptigim siralarda ODTU mezunu olmadigim icin basarima bile bakilmayip direk ret edilmistim. Bugun ise dunyanin en buyuk sirketlerinden birinin Amerika genel mudurlugunde is teklifini kabul ettim. Iyi ki ret edilmisim de oraya zamaninda sabitlenmemisim. Ankara'da ortalama bir ozel universite bitirip, dunya siralamasi ilk 10'da olan bir universitede yuksek lisans yaptim. Baslangic maaslari yillik 110-120bin dolar civarinda. Arti performans bonusu, kar bonusu veriliyor. Ev kurma yardimi yapiliyor, ilk yil icin de teklif edilenin %10u kadar daha pesin ikramiye veriliyor. Bu dedigim bilgisayar muhendisligi icin gecerli. Yani yillik 130-140 bin dolar civarinda baslangic 0 tecrube maasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 26 Nisan 2012; 21:02:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

Yukarida soylenenlerin tamami dogru savunma sanayi icin. Zamaninda staj yaptigim siralarda ODTU mezunu olmadigim icin basarima bile bakilmayip direk ret edilmistim. Bugun ise dunyanin en buyuk sirketlerinden birinin Amerika genel mudurlugunde is teklifini kabul ettim. Iyi ki ret edilmisim de oraya zamaninda sabitlenmemisim. Ankara'da ortalama bir ozel universite bitirip, dunya siralamasi ilk 10'da olan bir universitede yuksek lisans yaptim. Baslangic maaslari yillik 110-120bin dolar civarinda. Arti performans bonusu, kar bonusu veriliyor. Ev kurma yardimi yapiliyor, ilk yil icin de teklif edilenin %10u kadar daha pesin ikramiye veriliyor. Bu dedigim bilgisayar muhendisligi icin gecerli. Yani yillik 130-140 bin dolar civarinda baslangic 0 tecrube maasi.

Hocam sana PM atmıştım ya okumuşsun ama bi geri dönüş yaparsan sevinirim msn falan yok oldu senin.

• bende gecen sene bilgisayar muhendisliği bolumunu bitirdim ve açikçasi mesleki bilgime gucenmediğim için iş aramadim şuanda kpss hazirlaniyorum, ama staj yaptiğim yerlerde gorduğum yoneticileri hepsinin benden bir fazlasi yoktu yani kişilk olarak kendime guvenirim karakter sahibiym hatta stajda teknikerle surtuşmeler oluyordu mudure yalakalik yapiyor diye çildiriyordum.

iş ilanlarindaki aranan nitelikleri gorunce pek içim açilmiyor doğrusu ve iş goruşmelerinde utanıp sıkılmakta istemiyorum. bu yuzden şimdilik kpss dusunuyorum. ama içimde hep ozel sektor benim yerim diyorum, yonetici olabileceğimi dusunuyorum, onceleri benim durumda olan abiler varsa bana bi akil verebilirlermi, tavsiyeleriniz varsa soylerseniz sevinirim
  • quote:

quote:

quote:

Bilgisayar mühendisliği zamanında çok abartıldı. Bence popülaritesi sürekli düştü.

Ben mühendislik olarak bu ülkede aşağıdakilerini öneririm. Makine mühendisim.

-Makine mühendisliği
    -Metalurji mühendisliği -şartları zor oluyor genelde-
    -İnşaat mühendisliği
    -Severim diyen varsa elektrik elektronik

Endüstri mühendisliğini hiç anlayamadım. Bence biraz ondan biraz bundan diyerek oluşturulmuş zorlama bir bölüm.

• 4,5 yıllık bilgisayar mühendisiyim özel bir bankada çalışıyorum. 6500 TL net + 200 yemek + servis+ sigorta + özel sağlık sigortası + hayat sigortası. Bilgisayar mühendisi arkadaşlara bankaları tavsiye ederim. pozisyonunuz yükseldikçe maaşlar ciddi oranda artıyor. Müdür olduğunuzda 20.000 civarı para alırsınız aylık. altınıza da son model araba tahsis edilir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bilgisayar mühendisliği zamanında çok abartıldı. Bence popülaritesi sürekli düştü.

-Makine mühendisliği
    -İnşaat mühendisliği

Endüstri mühendisliğini hiç anlayamadım. Bence biraz ondan biraz bundan diyerek oluşturulmuş zorlama bir bölüm.

Kendi bölümüm olan metalurji malzemeyi o bölümler arasında görmeyi hiç beklemiyordum açıkcası görünce şaşırdım.Henüz birinci sınıfım geleceğim hakkında hiçbir planım yok şimdilik neye dayanarak yazdınız acaba o listeye bu bölümü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

quote:

quote:

quote:

quote:

-Makine mühendisliği
    -İnşaat mühendisliği

Kendi bölümüm olan metalurji malzemeyi o bölümler arasında görmeyi hiç beklemiyordum açıkcası görünce şaşırdım.Henüz birinci sınıfım geleceğim hakkında hiçbir planım yok şimdilik neye dayanarak yazdınız acaba o listeye bu bölümü?

Demir çelik sektöründeki bilgime göre yazdım. Fakat çalışma şartları zor tabi. Ben daha az maaşı kabul edip başka sektöre yöneldim mesela.

• Ben de 3.sınıf metalurji öğrencisiyim sanıldığı kadar ağır değildir sartlar sonucta bir mühendis ne yaparsa sen de onu yaparsın . Ama evet biraz sıcaktır çelikhane ve dökümhaneler herkes dökümhane de çalısacak değil ya o kadar cok alan mevcut ki bizim bölümler alakalı öğrensen sasarsın biraz arastır ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

Ben de 3.sınıf metalurji öğrencisiyim sanıldığı kadar ağır değildir sartlar sonucta bir mühendis ne yaparsa sen de onu yaparsın . Ama evet biraz sıcaktır çelikhane ve dökümhaneler herkes dökümhane de çalısacak değil ya o kadar cok alan mevcut ki bizim bölümler alakalı öğrensen sasarsın biraz arastır ...

Eğer bana diyorsan metalurji okuyan öğrencilerin çoğundan daha çok bilgim vardır. Ben ne bilgisiz yeni mezunum ne de öğrenciyim. En öne çıkan çalışma alanınız da demir çelik sektörü. Onun şartları da ağırdır. Artı bu fabrikalar genelde şehirdışında olduğundan ulaşım sıkıntısı vardır. Artı çalışma şartları daha sağlıksızdır. Türkiye'nin en büyük demir çelik fabrikalarında staj yaptım, çalışırken o ortamda bulundun. Bırakın da biz de bilelim biraz.

• Merhaba,

Ben Hacettepe Nükleer enerji mühendisiyim. Gebzede Makina müh. yüksek yapıyorum. İş tecrüben yok. Tübitak projesinde tam burslu öğrenciyim.Solidworks ve autocad MEB onaylı belgelerim var aktif kullanıyorum programları. ingilizcem de iyi seviye denebilir.

Gebze de internetten başvurduğum 4 yıllık bir firma, pek bilinmiyor, iki gün sonra görüşmeye çağırdı. benim talebimin üstünde 2600 lira maaş + yol yemek sigorta teklif ettiler. yurt dışı ayaklarını olacağımı kanada ingiltere almanya ve fransaya harcirahla göndereceklarini söylediler ayrıca yeni bir çizim kursuna ve fransızca kursuna göndereceklerini söylediler. Benim projem var çalışmam gerek dedim. işe 8 de değil 10 da gelirsin dediler. yüksek lisans derslerim daha bir ay var dedim. bir ay part time gelirsin dediler. yani ne istesem kabul ettiler.
    Hiç tecrüben yok yeni mühendisim. ama forumda yazılanlara göre şartlar çok iyi duruyor. Bireysel görüşünüz nedir. pazartesi cevap vericem. güvenilirliğini nasıl öğrenebilirim şirketin. Dediklerine göre areva, alstom la işler yapıyorlarmış.
    Hemen cevap verirseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.