Şimdi Ara

Muhalif olmak bu mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben internet gazetesi okurken her iki tarafında (muhalif ve iktidar yanlısı) gazetesini okurum. Buna göre yorumlarım olayları genelde. Birgün haber sitesine girdiğimde selahattin demirtaşın BirGün gazetesine mektup yazdığını ve bu mektubun Birgün tarafından yayınlandığını gördüm.

Burada iktidarı eleştiren bir çok kişinin birgün gazetesinin yaptığı haberleri Cumhuriyet sözcü gibi kaynak olarak gösterdiğini biliyoruz. Selahattin demirtaşın siyasi kimliğini ideolojisini tartışmaya gerek yok sanırım.

Sorum şudur ki muhalif olmak demek sırf muhalefet için terörün siyasi yapılanmasındaki baş adamın yazısını yayınlamak demek midir? Yok değilse bu sitenin amacı nedir? Yada buradan kaynak gösteren arkadaşlar aynı fikirdeler midir?

Cevaplarını bilen şöyle gelsin.

Siteden kaldırılmasına karşı ekran görüntüsü.
     Muhalif olmak bu mu ?

Muhalif olmak bu mu ?

İlgili haberin linki.

http://www.birgun.net/haber-detay/cezaevi-kullanma-kilavuzu-165215.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizceturkcekelime -- 17 Haziran 2017; 19:15:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben HDP'nin Türkiyelişme politikasına sempatiyle yaklaştım. Fakat kendileri bu çizgiyi sürdüremediler. Yine de Kürt sorununun Hdp olmadan çözülemeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bir kesimi(özellikle de partiyse) dışlamak, suçsuz olan vekillerini hapise atmak adaletsizlikten başka bir şey getirmez.

Bir de bir noktayı gözden kaçırmamak lazım. Türkiye'de önü birileri tarafından kesilmeye çalışılan pek çok siyasi aktör/ideoloji daha sonrasında politikaya damga vurmuştur.
  • iki ucu moklu değnek. biz buna laf edince sanıyorlar akp'liyiz, alakası yok. akp neyse bunlar da onlar. belki daha da beterleri. göz göre göre şu teröristi savunmaları çok anlamsız.
  • Hdp'li vekillerin alınması doğru.Pkk'ya sırtımıza dayıyoruz diyenlerin vekil olmaya hakkı yok.Bu fikir özgürlüğü değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

Ben HDP'nin Türkiyelişme politikasına sempatiyle yaklaştım. Fakat kendileri bu çizgiyi sürdüremediler. Yine de Kürt sorununun Hdp olmadan çözülemeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bir kesimi(özellikle de partiyse) dışlamak, suçsuz olan vekillerini hapise atmak adaletsizlikten başka bir şey getirmez.

Bir de bir noktayı gözden kaçırmamak lazım. Türkiye'de önü birileri tarafından kesilmeye çalışılan pek çok siyasi aktör/ideoloji daha sonrasında politikaya damga vurmuştur.

Suçsuz mu ? Adamlar ; biz sırtımızı Pkk'ya dayadık dedi, Pkk sizi tükürüğü ile boğar dedi, aracında Pkk'ya silah taşırken Mobese'ye yakalandı, bazı vekilleri yurtdışına kaçtı.

Daha ne yapacaklar.Yeter be güzelleme yapmaktan vazgeçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 17 Haziran 2017; 19:19:8 >

• quote:

Ben HDP'nin Türkiyelişme politikasına sempatiyle yaklaştım. Fakat kendileri bu çizgiyi sürdüremediler. Yine de Kürt sorununun Hdp olmadan çözülemeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bir kesimi(özellikle de partiyse) dışlamak, suçsuz olan vekillerini hapise atmak adaletsizlikten başka bir şey getirmez.

Ben durumun Kürt sorunundan ziyade Terörist sorunu olarak görüyorum. Zira benim yapıp da benim yaşımdaki Kürt bir gencin yapamadığı bir şey yok ülkemizde. Ülkede Kürt kökenli bakanlarımız bile varken Kürt sorunu diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum. Olay tamamen terör sorunu. Hdp ye ve türevlerine hiç bir zaman sempati ile yaklaşmadım. Acaba Kürt kökenli vatandaşların sorunları ile ilgileniyor mu hiç demedim. Hükümet bir kere düştü o hataya tekrar düşmemesi gerek. Çözüm için sert tedbirler alınmalı. Terörü destekleyen kim varsa vatandaşlıktan atılmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gohardorgohome

quote:

Suçsuz mu ? Adamlar ; biz sırtımızı Pkk'ya dayadık dedi, Pkk sizi tükürüğü ile boğar dedi, aracında Pkk'ya silah taşırken Mobese'ye yakalandı, bazı vekilleri yurtdışına kaçtı.

Daha ne yapacaklar.Yeter be güzelleme yapmaktan vazgeçin.

Sanırım okuduğunu anlamıyorsun. Suçsuz ve ya tutuksuz yargılanabilecek için olanlar içindir sözüm. Yoksa o söylemleri/eylemleri yapanlar elbette cezalarını çeksinler.

Ayrıca güzellemede yapmıyorum, realist şekilde konuşuyorum. Akp'nin hatalı dış politikaları yüzünden Güneydoğumuzda kurulmasına ramak kalmış bir Kürt devleti/bölgesi bizim başımızı çok ağrıtır. Türkiye'nin bir an önce terör sorununu halletmesi ve Doğudaki pek çok Kürt vatandaşın devletle bağını güçlendirmesi lazım.

• Muhalif arkadaşlardan yorum bekledim ancak görmediler sanırım. Hala bu siteyi savunabilecek biri var mıdır merak ediyorum.

• A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 10 Ocak 2021; 12:4:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

Hdp bulent ecevıt zamanında meclıse gırmıstı

Bu neyi değiştirir ?

• Neden hala hdpyı kapatmıyorsunuz

Adamlar faal terorıst destekcısı kapatın hdp yı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 17 Haziran 2017; 19:48:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana göre en büyük kaypaklık nedir biliyomusunuz teröristle iş birliği yapıyosunuz diyince "cehape zihniyeti analar ağlasın istiyor kanla besleniyor" diyen çıkarcı anadoluluların bi kaç sene sonra cehape hdp le iç içe terörden besleniyor demeleri gerçi bu adamlar bizi kandırdılar chp neden fetöye sesini çıkarmadı demişlerdi utanma arlanma yok her yol mübah kardeş ben size uyuz oluyom diye chp ye oy verdim siz kime oy verirseniz ben karşısındaki en güçlü partiye oy vercem benim gözümde kürtlerden zaten farkınız yok ben umudumu kaybettim zaten iç anadoluyla karadenizden cacık olmaz amacın ne derseniz tamamen kıllık
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Muhalif arkadaşlardan yorum bekledim ancak görmediler sanırım. Hala bu siteyi savunabilecek biri var mıdır merak ediyorum.

önce şu anektodu paylaşayım; çözüm sürecinde değil demirtaş ın mektubu, öcalanın mektubu meydanlarda okundu, iktidardan bir kişi çıkıp ağzını açtı mı? Hatta o meydanda okunan mektup bugünki tüm yandaş haber kaynaklarında yer aldı. Bak Demirtaş değil ocalan in mektubu diyorum. hayırdır bugün neden demirtaş ın bir haber sitesinde çıkan mekubuna bu kadar laf ediliyor.
    söyleyeyim, terör destekçisi de ondan. iyi de ben direkt bu terör örgütünü kurmuş olan öcalan ın mektubundan bahsediyorum...
    açıkçası bana belli zamanlarda belli kişilere saldıranlar zerre samimi gelmiyor. O zaman neredeydin diyorum bir bakıyorum hepsi aynı taraftaymis
    aynısı fetö için de geçerli.
    ne hikmetse sürekli dönen hep aynı tayfa...

ben de pek çok haber sitesini takip ederim aydınlıktan yeni akit e yeni şafaktan birgüne.
    amacım sadece okumuş olmak ve o haberi bir şekilde görmek.
    şöyle ifade edeyim; bir yerlerde bir şeyler oluyor ve benim ondan haberim olmuyorsa rahatsız olurum.
    haberim olması için uğraşıyor ama yine de o şeyi öğrenemiyorsam daha çok rahatsız olurum.

mesela benim için bir haber sitesi aklımızla alay edercesine haber yapmasın yeterli.
    örnek dün almanya bizi kıskanıyor diye haber yapan site bugün çıkıyor almanya ile büyük ortaklık diye haber yapabiliyor.
    bunda bence o haber sitesinin suçu az. asıl suç iradesini ortaya koyamayıp sürekli dönenlerde.
    haliyle yandaşlar da kemerleri takıp dönüyorlar, onlara suç bulamıyorum.

birgüne gelirsek sadece twitter da takip ederim o da flash gelişme şeklinde haber vermiyor doğrudan ne olduysa tweette yazıyor.
    sitesine girmiyorum bile, 140 karakterde öğreniyorum haberi.
    onun dışında evet bir ideolojisi var ama yandaş medya gibi aklımızla alay etmiyor. ve benim amacım sadece haberi görmek olduğundan alacağımı alıyorum ideolojisi beni ilgilendirmiyor. o haberi yeni akit yapsın ondan öğreneyim ama yapmıyor! Mektuba gelince okumadım bile. Banane Demirtaş ne demiş. Ama çözüm sürecinde o yandaş kanalların hepsi Öcalan güzellemesi yapıyor, onlar mektuplarla vs epey ilgiliydi.

Birgün deki adamlar çözüm sürecinde de demirtaş haberi yapıyorlardı bugün de yapıyorlar.
    ama yandaş medyadan çözüm sürecinde Demirtaş ve Öcalan güzellemesi yapanlar bugün neredeler?

herkes olduğu yerde dururken sürekli taraf değiştirenlerin sürekli birilerine terör destekçisi demesi hiç inandırıcı gelmiyor.
    neden mi? çünkü yarın da bulundukları yeri terkedebilirler.

demirtaş a gelince herkes hdp parti olarak girip yeni anayasada akp ile ortak hareket edecek dedi. bunu en başta da mhp liler dedi.
    demirtaş eğer o denileni yapsaydı bugün bahçeli güzellemesi yapan yandaş yazarlar bugün demirtaş güzellemeleri yapıyordu.
    yalansa çık yalan de.

bugün birgünde yayınlanan demirtaş mektubuna çıkan sesler demirtaşın yargılandığı suçlar için değil, demirtaş ın bahçeli gibi başkanlıkta destek çıkmaması yüzünden çıkıyor.
    kimse kendini kandırmasın!

bahçeli de başkanlıkta destek çıkmasaydı ona da aynı demirtaş a yapılanlar yapılacaktı.
    bak bugün ülkenin c.başkanı olduğunu iddia eden kişi çıkıyor 15 milyon oy almış ana muhalefet partisinin başkanına sırf yürüyüş yapıyor diye SENİ DE ALIRLAR HAAA diyor.

demirtaş başkanlığa destek vermedi terörist oldu,
    kılıçdaroğlu destek vermedi o da yakında fetöcü ilan edilecek
    bahçeli nin lakabı bay hayır idi birden döndü evet dedi şimdi rahat

olay bundan ibaret arkadaşlar
    demirtaş dün de pkk ya yakındı bugün de
    burada asıl görmeniz gereken SÜREKLİ CEPHE DEĞİŞTİRENLER
    kılıçdaroğlu demirtaş yıllarıdr aynı tarafta, aynı tarafta derken geçmişleri belli yani neyi savundukları belli
    ama savundukları şeyler uğruna başlarına neler geldi?
    asıl görmeniz gerekenler sürekli bulunduğu yeri değiştirip bir şekilde bu işlerden yırtanlar.
    örnek geçmişte bay hayır olan bahçelinin bugün başkancı olup muhalifleri kovup koltuğunun keyfini sürmesi
    örnek 2 geçmişte cemaatçi olup bugün herkesi fetöcü diye içeri alanların hala çıkıp sıra gelebilir haa diye tehditler savurması.

şunu da söyleyeyim, bu kadar hızlı dönebilenler yarın demirtaşı alıp barış elçisi yaparlarsa şaşırmayın.

Ergenekon kumpasında kozmik odalara girilirken de, çözülme sürecinde şehirlere silahlar depolanirken de biz hep aynı şeyleri savunduk. Kumpasın karşında durduk diye darbeci olduk, çözülme sürecinde karşı çıktık diye faşist olduk, bugün de vatan haini terörist oluyoruz. Hani sormuşsun ya bu mu muhalif olmak diye. İşte Türkiye de muhalif olmak böyle bir şey.
    Peki soruyorum iktidar yanlısı nasıl olunuyor? Bir gün o tarafta diğer gün öbür tarafta yer almak mı iktidar olmak?
    Yere batsın öyle duruş. Bildiğin omurgasızlık. Dün gezide Fethullah in p..leri diye bağıran muhalifleri aldılar bugün terörist ilan ediyorlar. Muhalifler dün de bugün de Fethullahın p...leri dedi ama ama o polislere emri verenler dışarıda emri uygulayan polisler içeride. Ama gerçekleri haykıran muhalifler bak bugün de aynı gerçekleri söylüyor diye terörist ilan ediliyor. Birileri o gün polise emir veriyordu bugün yargıya emir veriyor. Sorgulamanız gereken yer işte tam burası. Muhalifler dün olduğu yerde ama emir verenler sürekli cephe değiştirerek bir şeylerden yırtmaya çalışıyor. Siz de bunları görmek yerine abuk subuk mektuplarla uğraşıyorsunuz. Ormana bakıyorsunuz da ağaca odaklanıyorsunuz. Biraz geniş bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 17 Haziran 2017; 21:23:22 >

• Akpyi desteklemiyorum ama hdpyi desteklemek benim gozumde affedilemeyecek bir hareket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yiyin birbirinizi et pahalı çünkü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.