Şimdi Ara

Muhabbet kuşunun makatından kan geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
19.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuş 5 yaşına girdi, 4 senedir ne bulsa sürtünüyor. Önceden tahta tünek vardı ona sürtünüyordu, son bir kaç aydır kanlı olduğunu farkedince kafesten çıkardım tüneği. Şimdi ise nereyi bulsa oraya sürtünüyor ve kan bırakıyor. Dışkısında kan falan yok. Tüylerinde de kan yok. Sorun ne olabilir?
    Muhabbet kuşunun makatından kan geliyor Muhabbet kuşunun makatından kan geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 29 Aralık 2020; 12:39:32 >

• Up
  • Hocam ilk önce kuşunuza koooocaman bir bin kere maşallah diyeyim. Cevaba gelince dişi bir kuş alın çiftleştirin belki o zaman düzelir yada internetten konu ile ilgili araştırma yapıp tedavi aramak da olabilir diyeceklerim bu kadar.

• lethal gun kullanıcısına yanıt
    Baktım ilgili konulara da hepsinde gırgır şamata yapılıp cevap verilmemiş
  • Veterinerlik durum yoktur herhalde.

• Hocam bu arada ufaklığın bağırsaklarında sorun yok değil mi?

Belki o sebepten dolayı da olabilir bilmiyorum ama forumda kuşlardan anlayan ve bilgisi olan üstatlar size yardım edebilir. Bu arada acil şifalar dilerim bol sağlıklı günler size ve ufaklığa. Tez zamanda iyileşmesi dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lethal gun -- 29 Aralık 2020; 19:54:50 >
  • Kuşun anüsünün detaylı fotoğrafını ve temiz bir peçete yapılmış dışkısını atar mısınız?

• eski_nesil kullanıcısına yanıt
    Pek net çıkmadı sanırım kusura bakmayın Muhabbet kuşunun makatından kan geliyor Muhabbet kuşunun makatından kan geliyor

• Ayak ve bacaklarina bakin hocam eger oralarda problem yoksa tahminim tahriş olmuştur

(Maşallah çok tatlı bu arada ben temmuz ayında ne yazık ki kaybettim sizinki maşallah çakı gibi Allah nazardan korusun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivreSciisBack -- 29 Aralık 2020; 23:5:14 >
  • lethal gun kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam, bilmiyorum dışkısında bir şey gözükmüyor. Yemini yiyor, marul falan da veriyorum. Eskiden vitamin veriyordum bu sene hiç vermedim ama enerjisi falan yerinde gibi iki dakika durmuyor çenesi
  • boncuk vs benzeri bişi yutmuş

• Saolun hocam başınız saolsun , insan alışınca üzülüyor bir şey olursa :/ . Ayaklarında bir şey gözükmüyor, sürtündükten sonra kan oluyor sürtündüğü yer.
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.

Ayaklarında bir şey yoksa dedigim gibi tahriş olmuştur. Bi veterinere götürün derim. Ona verecegi krem ve ilaçlar o yarayı iyileştirir. Enfeksiyon kapma ihtimaline karşı.

Tekrardan geçmiş olsun, yaramaza da selam olsun 😂🤗

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivreSciisBack -- 29 Aralık 2020; 23:12:19 >

Üstteki dışkının renginde biraz problem var gibi(ışık yanıltıyor olabilir, üstten 1. dışkı kahverengi gibi), anüs derisini tam göremediğim için bir şey diyemiyorum. Veteriner hekim değilim fakat biraz anlıyorum. Muhabbet kuşları hassas canlılardır, bir yerinden minimum düzeyde kan gelmesi bile canlıyı zor duruma sokar. Mümkün mertebe kafesinin altına peçete koyun, dışkısını düzenli kontrol edin. Kan renginde veya kahverengi bir dışkı görürseniz problem var demektir. Kuşun ventine dikkatli bakın, kan bulaşmış mı? Erkek kuşlar tünekle erekte oluyor bazen, sürtünme kaynaklı ventten kan gelebilir.

Bu yazdıklarım ihtimal tabi ki, dışkısında kan görürseniz mutlaka bir veteriner hekime danışın. Fakültede kanatlı hayvanlardan anlayan bir hoca varsa yardımcı olabilir yoksa pet alanındaki bir hekime götürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 29 Aralık 2020; 22:14:24 >
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    Evet sanırım üstteki ve alttaki dışkılar biraz siyahımsı. Kafesin altından aldım bunları,belki o yüzden olabilir yada sebze veriyorum arada belki de ondan.

Günde çok rahat 5-10 defa sürtünüyor tüneğe. Sürtünmesin diye tüneği çıkardım ama bu seferde başka yerlere sürtünüyor. Dün elime sürtündü ama kan değil sarı bir sıvı bıraktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 30 Aralık 2020; 0:21:41 >

Önemli değil benimki yardım amaçlı işte kuşlardan pek anlamam ama yine de yardım edebildiysem sevindim.

Bu arada resime baktım da dışkılar dikkatimi çekti farklı renklerde ama kesin bir şey söyleyemem.

• Aklıma çok saçma duran ama olabilecek bir ihtimal geldi. Muhabbet kuşunuz gay olabilir mi acaba (ciddiyim)

• hocam merhaba, öncelikle şunu söyleyeyim kuşlar ve sağlıkları hakkında bilgim yok fakat bazı parazitler insan anüsünde ciddi kaşıntıya neden oluyor, acaba parazit olabilir mi? Fikir yürütmek adına böyle birsey olabilir diye yazmak istedim, bu durumda mümkünse profesyonel yardım almak gerekli, kanama bölgesinden enfeksiyon vb gelişirse bu güzel canlı daha da sıkıntıya girebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi determinant1 -- 29 Aralık 2020; 23:44:18 >
  • huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

Hocam söylediğiniz mantıklı olabilir ama belki sebebi farklıdır.

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt
    Oluyor mu öyle bir şey
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.