Şimdi Ara

Muhabbet kusu beyaz dışkı Acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
81.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Veterinere gittim baytril verdi 2 gündür onu kullanıyorum.
    Fazlada ilgilenmiyorlar desem yeridir.
    Şuan sadece kalın ve beyazımsı olarak dışkı yapıyor. Bazen kabarık duruyor sıklıkla yem ve su tuketıyor. kuşum dişi bu arada iki adet dişi kuşum var. Kuscu zamanında erkek diye verdi meğer oda dişi imiş.
    Bu kuşu nasıl düzeltebilirim arkadaşlar YARDIM BEKLIYORUM SİZLERDEN

• baytril ne amaçlı verdi ? bir sorunu var diyemi teşhişi koydumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

baytril ne amaçlı verdi ? bir sorunu var diyemi teşhişi koydumu ?

Bu dışkı normal mı hocam
    iç parazitten vs şuphelendım
    sindirim sisteminde sorun olabılır.
    çok fazla yem ve su tuketıyor kabarık duruyor
    bu dışkı hakkında ne soyleyebılırsınz
  • OTTOMAN_67 kullanıcısına yanıt
    kalitesiz bayat açık yem. soğukta kalma rüzgar akımı özellikle havalarda soğuk yine üşütmüş olabilir.
  • quote:

kalitesiz bayat açık yem. soğukta kalma rüzgar akımı özellikle havalarda soğuk yine üşütmüş olabilir.

yem olarak maviboncuk kullanıyorum açık yem almıyorum
    yem olarak ne önerirsinz
  • yem olarak verselega en kaliteli ve sağlıklı yem onu alın. yine kuşun ihtiyaçları olan her şey varmı ? gaga taşı, mineral blok, kum bloğu, kum taşı, mürekkep balığı taşı bunların hepsi farklı görevleri var
  • quote:

yem olarak verselega en kaliteli ve sağlıklı yem onu alın. yine kuşun ihtiyaçları olan her şey varmı ? gaga taşı, mineral blok, kum bloğu, kum taşı, mürekkep balığı taşı bunların hepsi farklı görevleri var

hepsi mevcut
    yarın dediğiniz yemdende alayım
  • Soğukta tutmayın kuşu. sebze meyve verin düzelir. ialçta zararlı bağışıklı kazanmasın 3 günden sonrası
  • quote:

Soğukta tutmayın kuşu. sebze meyve verin düzelir. ialçta zararlı bağışıklı kazanmasın 3 günden sonrası

ilacı hergun vermıyorum
    sıcak olmasına dıkkat edıyorum inşAllah atlatır
  • quote:

Soğukta tutmayın kuşu. sebze meyve verin düzelir. ialçta zararlı bağışıklı kazanmasın 3 günden sonrası

Kusu kaybettik hocam azönce elimde öldü
    Megabakteri varmıs (halk dilinde kuruma ) veterinere götürdük acımasız veteriner 360tl aldı 1 hafta önce.
    İlaç antibiyotık vs derken son 3 gundur kotuydu azoncede elimde öldü.
    Bu dışkılara fazla önem verin. dışkı değişikliği 2-3 günde normala dönmediyse çaresine bakın.
    Kim beslerse beslesin elinize kusu alın ağırlıgını göğsunu vs herdaim kontrol edin.
    Bu benım kusun dıskısını kaç foruma yazdım ama kımse yardımcı olmadı. Bilenler mutlaka vardı ve cevap vermedi belkıde.
    Üreticiler maddiyat kaybından korkuyor galiba
  • Allah rahmet eylesin bilirim o acıyı
  • İki muhabbet kuşum var.4 -5 gündür dışkısı bembeyaz katı ve çok fazla.bunun sebebini bilen var mı acaba kuşlar da halsizlik falan yok yem yiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki muhabbet kuşum var.4 -5 gündür dışkısı bembeyaz katı ve çok fazla.bunun sebebini bilen var mı acaba kuşlar da halsizlik falan yok yem yiyorlar

• İki muhabbet kuşum var.4-5 gündür dışkıları bembeyaz katı ve çok fazla.bunun sebebini bilen var mı kuşlarda herhangi bir halsizlik yok.yemlerini yiyorlar.

• Cerenceren96 C kullanıcısına yanıt
    resim veya video atın lütfen. hastalıklarda ilk 3 gün içerisinde teşhis koymak çok öenmlidir sonrası acı kayıplar yaşanır geç kalmadan video ve resim atın lütfen
  •  Muhabbet kusu beyaz dışkı Acil yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerenceren96

İyi bir veterinere gidin
    Ölen kuşun kakasida aynen bu şekilde idi
    Bir virüs hastalığı adını unuttum

• Veteriner yemlerini değiştirdiğimden yemlerin ağır geldiğini bu yüzden susuz kalmış olabilildiğini söyledi.daha önce verdiğim yemleri verince düzelme oldu gibi.dışkının rengi yeşile döndü.inşAllah dediğiniz hastalıktan değildir.

• Hocam ateş düşürücü şurup vermeniz gerekiyordu fakat yetişemedim sanırım.
    Aynısı başıma geldi ateş düşürücü çocuk şurubu ile düzeliyor.
  • Benim kuşumda da aynı problem var 2 gündür. Tatildeyken bi yakınımıza bırakmıştık. Aldığımızda bi baktım hep beyaz dışkılamış. Lütfen yardım edin. Yorumları okudum, bir şey olacak diye çok korkuyorum
     Muhabbet kusu beyaz dışkı Acil yardım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.