Şimdi Ara

Muhabbet Kuşum Vefat Etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sabah kalkinca sessizlik farkettim. Kuş yüzüstü vefat etmisti. 2 hafta once de ucamayip pencereye vurmuştu kendini. Her hafta sıcak diye yıkıyordum kusu ve peceteyle kuruluyordum.Bunun bi etkisi olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Basin sağ olsun.Eceli gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: sidar2000

Basin sağ olsun.Eceli gelmiş

Teşekkür ederim hocam

• Muhabbet kuşları yıkanmaz aklında bulunsun bunuda besleyen çevrende birileri varsa söyle.Küçük sığabilecekleri bir kaba su bırak o zaten kendi kendini gagasıyla kanatlarıyla yıkar.Üzülürerek söylemek isterim ki bende 7 yıl baktığım kuşumu yiğenimin işte olduğum gün yıkamasıyla kaybettim muhabbet kuşlarının ciğerleri çok hassastır üşüttüklerinde yapılabilecek hiçbirşey yok muhtemelen o yüzden ölmüştür.Başın sağolsun

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperBlack

Muhabbet kuşları yıkanmaz aklında bulunsun bunuda besleyen çevrende birileri varsa söyle.Küçük sığabilecekleri bir kaba su bırak o zaten kendi kendini gagasıyla kanatlarıyla yıkar.Üzülürerek söylemek isterim ki bende 7 yıl baktığım kuşumu yiğenimin işte olduğum gün yıkamasıyla kaybettim muhabbet kuşlarının ciğerleri çok hassastır üşüttüklerinde yapılabilecek hiçbirşey yok muhtemelen o yüzden ölmüştür.Başın sağolsun

Teşekkür ederim de hocam baktim kanatlari acik duruyor hep ve yaniyor kus dedim yikayayim kanatlarının altini ve peceteyle kuruladim.Pencereleri vs kapattim icerisi sıcak oldu sonra yere koydum yerde kendisi saga sola kosusturdu.

• SuperBlack S kullanıcısına yanıt
    20 senedir bakarım ara ara bebe şampuanıyla yıkarım ve bu nedenle hiç kuş kaybetmedim önemli olan dikkat etmek ve kurulanacağı ortam sıcaklığı

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

20 senedir bakarım ara ara bebe şampuanıyla yıkarım ve bu nedenle hiç kuş kaybetmedim önemli olan dikkat etmek ve kurulanacağı ortam sıcaklığı

20 sene nasıl bakıyon anlamadım max 7-8 yıl yaşar bir muhabbet kuşu ayrıca ben yıkanmaz demedim yıkamamaya gayret gösterilmeli dedim ayrıca illa yıkamak istiyosanız bi kaba ılık su koyunuz o kendini yıkar dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperBlack -- 31 Temmuz 2017; 7:52:6 >
  • SuperBlack S kullanıcısına yanıt
    tek bir kuştan bahsetmedim 20 sene derken bir tanesi 10 yıl yaşadı diğerleri o kadar değil şuandada 4 kuşum var
  • Şampuanla kuş yıkamak nedir arkadaş, ya banyoluk alırsın kendi yıkanır, ya da üstten üstten yağmur tanesi gibi çiselersin. Şampuan yerine ise kaşıntısı varsa, bit spreyi sıkarsın olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞANAP CEHABETTİN

Şampuanla kuş yıkamak nedir arkadaş, ya banyoluk alırsın kendi yıkanır, ya da üstten üstten yağmur tanesi gibi çiselersin. Şampuan yerine ise kaşıntısı varsa, bit spreyi sıkarsın olur biter.

Bizim gozumuze girincd sampuan acitiyor kizariyor suya tutuyoruz. Ancak kus icin boyle birsey soz konusu degil bilemez o.Ben hep suyla yikar sonra iyice peceteyle kurular yere birakirdim camlari kapilari kapatir icerisi sicak olurdu(eve gunes vuruyor hep)

• bebe şampuanı ile yıkıyorum acıtmıyor biliyorsunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.