Şimdi Ara

Muhabbet kuşum sürekli yatıyor (HASTALIK DEĞİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 aydır bu sorun için her türlü önerileri/tavsiyeleri denedim fakat hiç bir şekilde olumlu bir sonuç alamadım.
    Muhabbet kuşum 1.5 yaşlarında, yaklaşık 2-2.5 ay önce yumurtlamaya (boş) başladı. Bazen haftada 1-2 bazen 2-3. Okuduğum ve aldığım sağlam bilgilere göre yumurtayı altında bırakmak pek iyi değilmiş. Zaten boş yumurta olduğundan gerekli. Bu güne kadar hepsini topluyorum 20' ye yaklaşık yumurta oldu. Bu bir sorun değil biliyorum asıl ciddi sorunum, muhabbet kuşum yumurtlamaya başladığından beri kafesinden çıkmaz oldu. Normalde kafesten çıkmak için kendini parçalayan, çıkıncada ondan mutlusu yokmuş gibi güzel bir biçimde öterek oradan oraya uçan kuş şimdi zorla çıkarsam bile tekrar içeri girip kuluçkaya yatıyor. Altında yumurtada yok. Göğüs kısmında ki tüylerin neredeyse hepsini kopardı ve kuluçkaya yatması yüzünden yem ve su ihtiyaçlarını çok az yapar oldu. Çok aşırı zayıfladı ve gün geçtikçe dahada zayıflıyor. Üstelik dışkısını sadece yem/su ihtiyacını karşılamaya gittiğinde yapıyor. Yaparken çok zorlanıyor ve dışkısı çok büyük oluyor.
    Çok uzun bir yazı oldu, bunu 1-2 cümlede de anlatabilirdim fakat muhabbet kuşuma çok önem veriyorum gerekirse sabaha kadar yazarım, yeter ki bu durumdan kurtulsun. Eski kuşumu geri istiyorum sürekli omzuma konup benimle konuşan kuşumu. Lütfen en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.