Şimdi Ara

muhabbet kuşum sürekli kusuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu öğlenden beri sürekli kusuyor. Surekli derken kusuyor 1 2 parça salya falan çıkıyor biraz zaman heçince tekrar aynı şey. Kafasına tüyüne falan da bulaştırmış. Tüy döküyor bu aralar. Dışkısı normal. Hareketleri aynı. Yavaşlama falan yok. Kusuyor sonra gidip yem yiyor. Anlamıyorum neden yapıyor bir yardım edin. Zorluyor kendini bazen 3 4 yuvarlak yem çıkıyor. Nasıl durur bu. Uyku girmiyor gözüme. Cereyanda da kalmadı. Kafesi falan odamdan temiz tutuyorum sürekli ince bir hapşırık sesi falan geliyor. Çok yediği için mi hasta mı ? Cevaplarınızı acil bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: otostopçu

Bu öğlenden beri sürekli kusuyor. Surekli derken kusuyor 1 2 parça salya falan çıkıyor biraz zaman heçince tekrar aynı şey. Kafasına tüyüne falan da bulaştırmış. Tüy döküyor bu aralar. Dışkısı normal. Hareketleri aynı. Yavaşlama falan yok. Kusuyor sonra gidip yem yiyor. Anlamıyorum neden yapıyor bir yardım edin. Zorluyor kendini bazen 3 4 yuvarlak yem çıkıyor. Nasıl durur bu. Uyku girmiyor gözüme. Cereyanda da kalmadı. Kafesi falan odamdan temiz tutuyorum sürekli ince bir hapşırık sesi falan geliyor. Çok yediği için mi hasta mı ? Cevaplarınızı acil bekliyorum

Öncelikle kuş erkekmi ve yetişkin mi? Eğer öyleyse eş istiyor demektir. 2. Sorum kusmuğu kokuyormu?

• quote:

Bu öğlenden beri sürekli kusuyor. Surekli derken kusuyor 1 2 parça salya falan çıkıyor biraz zaman heçince tekrar aynı şey. Kafasına tüyüne falan da bulaştırmış. Tüy döküyor bu aralar. Dışkısı normal. Hareketleri aynı. Yavaşlama falan yok. Kusuyor sonra gidip yem yiyor. Anlamıyorum neden yapıyor bir yardım edin. Zorluyor kendini bazen 3 4 yuvarlak yem çıkıyor. Nasıl durur bu. Uyku girmiyor gözüme. Cereyanda da kalmadı. Kafesi falan odamdan temiz tutuyorum sürekli ince bir hapşırık sesi falan geliyor. Çok yediği için mi hasta mı ? Cevaplarınızı acil bekliyorum

Yada şu siteyi bi oku. Avrasya veteriner kliniği kuslarda kusma. Burda yeterli bilgi mevcut ama tabi kötü bi durum olup olmadığını anlayıp ona göre tedavi uygulanmalı. Bunun içinde veternere götürmelisin. Kusmuğu kokuyormu dedim ama başka sebeblerdende kaynaklanabilir. Ben en kötü ihtimali düşündüm. Umarım kuşun erkektir ve sadece eş istiyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mubişim

quote:

Öncelikle kuş erkekmi ve yetişkin mi? Eğer öyleyse eş istiyor demektir. 2. Sorum kusmuğu kokuyormu?

Kuş erkek ve kokmuyor kusmuğu. Bugün daha rastlamadım kustuğuna ama dün çok kötüydü tüm kafa tüyleri kusmukluydu. Banyo falan yaptırdım biraz önce.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mubişim

quote:

Kuş erkek ve kokmuyor kusmuğu. Bugün daha rastlamadım kustuğuna ama dün çok kötüydü tüm kafa tüyleri kusmukluydu. Banyo falan yaptırdım biraz önce.

1 yaşında yada geçikse eş istiyor olabilir.

• Dostum kuşuna ne oldu? Hastalığı iyileşmiş miydi

• Hocam benim de kuşum öldü bu şekilde. Acilen veterinere götür. Kursak iltihabıydı benim ki. Yemleri biraz nemlenince küfleniyor ondan oluyor. Senin ki belki başka bişeydendir. Ama kusuyorsa durum acildir hemen götür veterinere.
  • Benim kuşum bizle 2 yıldır beraber bu gün kusmuş

Sayyalı her tarafı kusmuk olmuş keyfi aynı yeni bir kuşta aldık ona geçicek diye korkuyorum kuşum günden güne kusuyor keyfi aynı ne yapmalıyım lütfen yardım edin nasıl kusmukları temizler ı'm tüyünden nütfen🙏 yardım edin bir gün kusuyor bir gün kusmuyor bazende günden her gün kusuyor banyo yaptırmaya korkuyorum ne yapmalıyım acil

Yardım lazım nütfen 🙏

• Dombaklarım D kullanıcısına yanıt

kursak mantarı

• Dombaklarım D kullanıcısına yanıt
    Bir uzmana danışın, kuşlarla ilgilenen forumlara yazın bu durumu. İlaçla tedavisi var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.