Şimdi Ara

Muhabbet kuşum kafese girmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
37.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• hava kararınca bırakın ısıgı söndürünce gözü görmez alır elinizle koyarsınız zamanla kafesini öğrerir kendi girer zaten
  • Muhabbetler kafesten çıkınca pek girmeyi sevmezler. En azindan benim beklediğim öyleydi :d. Biraz büyüdukten sonra sıkılinca uykusu gelince acikinca giriyolar. Simdilik elinizle koymaniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya da konduğu yere kafesni götürün kapisini açıp yaklaştirin bir iki zorlamala gorer kendisi

• :)) sana en güzel tavsiyem. :D hatta bunu bende arada kullanıyorum.

kuşlar yeşillikleri çok severler. (marul, maydanoz) bunları eline al ve kuşun görmesini sağla. sonra eline gelme ihtimali çok yüksek. eline gelir o şekilde biraz alıştırırsın. sonra :) bu şekilde sana daha cabuk alışır. kafese koyma işinde ise o uzakta iken yeşilliği göster sonra kafeste yeşilliği görebileceği bir yere koy. sonra kuş kafesine gidip o yeşilliği yemeyi isteyecek sende o esnada kafesi kapatırsın.

Not: yeşillik verirken aman dikkatli olun kuşlara. fazlası ishal yapar ve ölümle sonuçlanmaya kadar gidebilir.
  • Dediklerimi dikkatlice dinle Kafesin icindeki butun tunekleri cikar hicbirsey kalmasin elini isaret parmagini kafwsin icine sok bir saat yada yarim saat tv nin karsisina gec izle yarim saat bunu hergun yap 10 gun sonra elini goster geliyo bizzat kendim yaptim basarili oldu

• 18_RetkiT_18 kullanıcısına yanıt
    maydanoz muhabbet kusları ıcın olum olabılr
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakomako123

Dediklerimi dikkatlice dinle Kafesin icindeki butun tunekleri cikar hicbirsey kalmasin elini isaret parmagini kafwsin icine sok bir saat yada yarim saat tv nin karsisina gec izle yarim saat bunu hergun yap 10 gun sonra elini goster geliyo bizzat kendim yaptim basarili oldu

bu arkadaşın dediğini uygula
  • Yeni aldıysanız kafese bir süre alıştırılmalı hemen dışarı çıkartılmamalı o süre zarfında kuşunuzu kendinize parmağınıza çeşitli yöntemler ile alıştırabilir.Size güven duymasını sağlarsanız.Dışarı çıkarttığınızda artık sizden ürkmeyen ve peşinden koşturmayan bir muhabbetiniz olur parmağınızın üstünde kendiniz içeri koyabilirisiniz.Size alışmadan ürkütürseniz sürekli peşinden koşarsanız avuç içine alırsanız size hiçbir zaman güven duymayacak tehlikeli algılayacak.Biraz ilgi ve sevgiyle başta onu kendinize alıştırın daha sonra kafesten çıkarın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.