Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim. Olmaz tabi ama kendisi yapar zaten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selam dostlar. Bu kafesi nasıl dekore etmeyelim sizce ? Deneme amaçlı birkaç tünek taktım, elimde 2. resimdeki tünekler de mevcut. Kafesin uzunluğu 56 cm, yemlikler aşağıda, salıncak yukarıda , kuşun rahatlıkla aşağıdan yukarı geçiş yapabileceği bir düzende kurmak istiyorum tünekleri. Sol üst tarafa da çeşitli oyuncuklar asmak istiyorum. Tavsiyeniz varsa bekliyorum

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

• ekostros kullanıcısına yanıt
    İlk resimdeki düzen gayet iyi. Hoşunuza giderse bir adet uyku çadırı alabilirsiniz kuş için. Onun dışında salıncakları hayli seviyorlar. Kafes çok ferah. Bence mutlu olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

İlk resimdeki düzen gayet iyi. Hoşunuza giderse bir adet uyku çadırı alabilirsiniz kuş için. Onun dışında salıncakları hayli seviyorlar. Kafes çok ferah. Bence mutlu olacaktır.

Şöyle nasıl oldu sence ? 10 cm lık 3 tünek ile yukarı rahat çıkabilmesi için basamak yapmak istedim. Sol yukarıyada dal tünek koydum hem farklı açıda bir tünekte durmak ister hem de zille oynar düşüncesi ile. Kafesi ben ananemin kuşu için aldım çok iyi bir uçucu değil ama kendi ufak kafesinde sağ sola hep tırmanarak çıkıp iniyor o nedenle tırmanışları rahat yapsın diye böyle bir düzen kurmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekostros kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi duruyor. Bir hafta gözetleyin kuşu. Sorun olmuyorsa bu düzenle devam edin.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Dişiyle kavga ediyor arada da daha ciddi bişi yoktur umarım foto tam gelmediği için sildim de burnunun üstü de kızarık çünkü Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

• Esin2 E kullanıcısına yanıt
    Dişi ile bir süre ayırıp durumunu kontrol edebilirsiniz.

• Yeni sahiplendigimiz kuşumuz ishal. Eve geleli iki gün olacak ancak geçmedi. Evde tekte değil. Eski kuşumuzun yanına aldık. Yem yemiyor azıcık haslanmış yumurta yedi.

Dışkını yaptığı yerim çevresinde pek tüy yok. Bu durumda ne yapılmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limoncukkuşu L kullanıcısına yanıt
    Çevrede kuş bakabilen bir veteriner varsa acilen gidin. Daha ileri boyutta bir enfeksiyon vb olabilir.

• Limoncukkuşu L kullanıcısına yanıt
    Veteriner ilk şart her zaman tabiki.
    Veteriner harici Aspur ve kizil dal darı da verebilirsiniz. Suyuna probiyotik veya sera diopur da katabilirsiniz.

Suyu içmiyorsa sera diopur darıya da damltabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba bende bir muhabbet kuşu sahiplenmek istiyorum da direkt gidio petshopdan mı alınır napılır bilmiyorum pek ve kaç liraya satıyorlar petshoplar bilginiz var mı (öğrenci olduğum için soruyorum

• Merhaba. Benim dişi kuş sürekli yumurtluyor. Önce 3 tane yumurtladı arka arkaya yanındaki diğer kuş kırdı attı yuvadan.

Arkasından yanındaki kuşu değiştirdim. Şuan 5 tane yumurtası var.

Lakin şöyle bir şey var yumurtalar kutunun içinde her biri başka bir köşede. Yumurtaları bir plastik sopa yardımıyla toparlıyorum ortaya ertesi gün gene dağınık. Dişi kuş çok ender yuvadan çıkıyor.

Sorum şu şekilde bu yumurtaların dağınık olması kuş mu kenarlara atıyor acaba yumurtaların bozuk veya boş olması gibi bir duruma karşılık.

• quote:

Orijinalden alıntı: suqat

Merhaba. Benim dişi kuş sürekli yumurtluyor. Önce 3 tane yumurtladı arka arkaya yanındaki diğer kuş kırdı attı yuvadan.

Arkasından yanındaki kuşu değiştirdim. Şuan 5 tane yumurtası var.

Lakin şöyle bir şey var yumurtalar kutunun içinde her biri başka bir köşede. Yumurtaları bir plastik sopa yardımıyla toparlıyorum ortaya ertesi gün gene dağınık. Dişi kuş çok ender yuvadan çıkıyor.

Sorum şu şekilde bu yumurtaların dağınık olması kuş mu kenarlara atıyor acaba yumurtaların bozuk veya boş olması gibi bir duruma karşılık.

kuş sürekli yumurtluyor. ilk 3 ünü diğer kuş kırmıştı hiç kesmeden 6 tane daha yumurtladı. yeni kuşla çiftleştiklerinden bile emin değilim. hayvan güçsüz düşüp hastalanmasın.

• suqat S kullanıcısına yanıt
    O zaman dişiyi farklı bir kafese alın ve yuvalık asmayın. Bu süreçte kalamar kemiği ve haşlanmış yumurta ile kuşunuzu takviye edin.

• Merhabalar,

Kusum kızgınlık yumurtasi yapmisti bu sefer karni farkli sisti yaglanma mi yumurta sıkısmasımıdır eşi yok kolay yoruluyor ucmuyor kafes dısinda biraz dolaniyor tüylerini kabartip durmuyor yeme icmesi normal yaklasik 5 gundur bu sekilde ortalama 2 hafta icinde boyle oldu oncesinde zeminde yattigi icin rahatsiz etmedim sonradan fark ettim ne yapabilirim

• PlusEx kullanıcısına yanıt
    Acilen bir veteriner görsün hocam.

Neyi var sizce

Emin değilim ama ur olabilir ya da yumurta sıkışmış olabilir. Her şekilde tedavi edilebilir. İçiniz rahat olsun ama mutlaka uzmana görünsün.

Vetenirer operasyon olursa 1000 tl gibi rakamdan bahsetti oyuzden goturmekten vazgectik

Farklı bir veteriner ya da tecrübeli bir kuş üreticisi de bakabilirsiniz. Muhabbetkuşu Forum'a da bir sorabilirsiniz. Orada uzman kuş üreticileri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 8 Eylül 2021; 21:28:14 >
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.