Şimdi Ara

Muhabbet kuşu (erkek sizlere ömür) Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bundan yaklaşık 7-8 ay önce iki muhabbet kuşu hediye edildi.

Aldığımda Kuşlardan birisi çok hastaydı ve açıkçası ölümünü bekliyordum. Bu süre zarfında yaşatmak için elimden geleni yaptım ve iyileştirdim de.

Erkek olan yaşı küçük olan bu sabah kafeste ölü buldum. Çok canım yandı. Boğazım düğümlendi. Hiç bir hastalık belirtisi yoktu.
    Hatta önceki gün, sağlıklılar diye balkona çıkardım 1-2 saatliğine (Cereyan yok) O kadar uzun zamandan sonra çevreyi ve diğer kuşlarla tanışmışlardı çok mutlu olduklarını ben bile hissettim.

Bir kere hastalanan kuş, kolay kolay sağlığına kavuşmuyormuş onu anladım bugün. Neden öldüğünü de çok merak ediyorum açıkçası. Farklı bir yem kullanmaya başladım, ek olarak farklı bir vitamin aldım. Bunlar mı sebep olmuştur acaba ?

Ölen le ölünmüyor diyorlar ya, Kafesteki diğer kuşum halen sağlıklı. Muhtemelen saatlerce ölü kuşla birlikte kaldı.

Şimdi kafesteki kuşumun rahat etmesi için neler yapmalıyım?

Yeni bir eş almalımıyım? yoksa biraz beklemelimiyim ?

Eskiden devamlı benden kaçan kuş(dişi), şimdi devamlı bana bakıyor hesap sorar gibi. Ötmeyen kuş ötmeye başladı.

Tecrubeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: StoneOfLife

Merhaba arkadaşlar,

Aldığımda Kuşlardan birisi çok hastaydı ve açıkçası ölümünü bekliyordum. Bu süre zarfında yaşatmak için elimden geleni yaptım ve iyileştirdim de.

Erkek olan yaşı küçük olan bu sabah kafeste ölü buldum. Çok canım yandı. Boğazım düğümlendi. Hiç bir hastalık belirtisi yoktu.
    Hatta önceki gün, sağlıklılar diye balkona çıkardım 1-2 saatliğine (Cereyan yok) O kadar uzun zamandan sonra çevreyi ve diğer kuşlarla tanışmışlardı çok mutlu olduklarını ben bile hissettim.

Bir kere hastalanan kuş, kolay kolay sağlığına kavuşmuyormuş onu anladım bugün. Neden öldüğünü de çok merak ediyorum açıkçası. Farklı bir yem kullanmaya başladım, ek olarak farklı bir vitamin aldım. Bunlar mı sebep olmuştur acaba ?

Ölen le ölünmüyor diyorlar ya, Kafesteki diğer kuşum halen sağlıklı. Muhtemelen saatlerce ölü kuşla birlikte kaldı.

Eskiden devamlı benden kaçan kuş(dişi), şimdi devamlı bana bakıyor hesap sorar gibi. Ötmeyen kuş ötmeye başladı.

Eş al yoksa o da ölür. Ötmesinin sebebi eşini arıyor. Aldığın erkek kuşu hemen yanına koyma dişi döverek öldürebilir yan yana koy bir birlerini görüp alışmaya çalışsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: StoneOfLife

Merhaba arkadaşlar,

hemen eş al yoksa oda ölür .Sen bu kadar etkielndisen o kafeste 7-24 birlikte olan kuş nasıl etkilenmesin onun kocası ölmüs hemen eş al yarın sabah git yoksa bu haftaya kalmaz üzüntüden ölür.

• direk güneş ışığına çıkarmayın kafesleri güneş çarpmış olabilir kusa eş almadan önce kafesini dezenfekte edip hastalıktan öldüyse diğer kusunuz ve yeni kus hasta olmasın yeni bir kus alırsanız erkek kus kusların durcagı kafeste dursun dişiyide o kafesin yanında bulundurun yeni kus ortama alısmıs olur ayrıca erkek kusta kafesin egemenligini saglamıs olur 1 hafta kadar sonra kusları birleştirisiniz bu yöntemle yeni bir kusta hastalık varsa bunu görmüş ve evdeki kusları korumus olursunuz aynı zamanda iyi forumlar dilerim.
  • Mubişler cabuk korkalar bu arada bakondaki kusun kedi karga görmesi bile korkudan kalbini durdurabilir sizin kusun güneş carpmasından etkilendigini düsnüyorum ben gecmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.