Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
23
Favori
221.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sıcak tutup, vitamin desteği vermek.

• Merhaba kuşumun ırkını anlayamadım yardım edebilirmisiniz
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

• 00aperion10 0 kullanıcısına yanıt

ingilziler iri olur. çekolar uzun kuyruklu olur. ondan çeko göazüküyor

• 3 aylık muhabbet kuşum var. Bugüne kadar yavrular için olan yemden veriyordum. Büyük yetişkinler için olan yeme ne zaman başlamalıyım acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet572

3 aylık muhabbet kuşum var. Bugüne kadar yavrular için olan yemden veriyordum. Büyük yetişkinler için olan yeme ne zaman başlamalıyım acaba

ayrı kapta ver kırıyorsa yemi başlat.

• Bugün fark ettim muhabbet kuşumun göğüs kısmının hafif altında delik var!

Tüyleri kaldırıp bakmak istediğimde elimden uçuyor ama oradaki birkaç tüyle koyu, sanki kurumuş kan rengi gördüm. Çok az ama var. Kuşta başka anormallik yok. Canlı, ötüyor, oradan oraya uçuyor, yemini yiyor, dışkısı normal. Yalnız bir haftadır falan böyle yunus sesleri gibi içinden ses çıkarıyor. Tam ötmek değil guruldamak gibi. Daha önce başına gelen var mı?

Edit: Şimdilik sıkıntı yok. Delik değil de kabuk bağlamış yara sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp!deR -- 20 Mart 2021; 19:19:36 >
  • Merhabalar. Muhabbet Kuşu cinsleri ile ilgili okuduğum ve gerçekten iyi olduğunu düşündüğüm bir yazıyı sizinlede paylaşmak istedim:

https://muhabbetkusudunyasi.medium.com/muhabbet-ku%C5%9Fu-cinsleri-d55dedcb8698

• Kuşum şöyle ses çıkarıyor. İnternette budgie sounds meaning diye arattığımda benzer bir ses göremedim. Endişelenmeli miyim?

https://mp3.fastupload.co/files/1616256757

• Merhabalar son birkaç aydır 5 yaşındaki muhabbet kuşumun gagası hançer gibi uzadı. Kafesinde mineral blok olmasına rağmen durum değişmiyor. Ne yapabilirim?

• blck_krtl B kullanıcısına yanıt

gaga taşı var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

Kuşum şöyle ses çıkarıyor. İnternette budgie sounds meaning diye arattığımda benzer bir ses göremedim. Endişelenmeli miyim?

https://mp3.fastupload.co/files/1616256757

bu acı sesi. acı çekince vs. ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: ShibLeg

gaga taşı var mı

var kemiriyor bazen ama sadece kenarlardan inceliyor gagası

• blck_krtl B kullanıcısına yanıt

başka yolu yok. gaga taşı varsa beyaz olan, varmış, zaten kendisi yapar törpü. ihtiyaçı yok demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 25 Mart 2021; 18:13:42 >
  • Merhaba
    Bu gün oğlum için bir muhabbet kuşu aldım ama sabahtan beri hiçbir şey yemedi sürekli duruyor. Normal mi ?
  • balkadam B kullanıcısına yanıt

ilk gün yemezler

• Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

MERHABA arkadaslar bu muhabbet kusumuzu 2gün oldu alalı. Yavru dedi ama sanirım değil sizce kac ayliktir ufak duruyor ele geldi kafeste daha bugun ötmeye başladı sanırım yeni olduğu için ama kuşcu alışmazsa getirirsin dedi aradığımda. Uysal mi hasta mı anlamadım birde türü yerli mi hollanda.dedi ama sizin bilginiz vardır yardımcı olursanız sevinirim ❤

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• %90 erkek. ilk sayfada kuşun uzun ömürlü olması için detaylı ilk mesajı da göz atın.

• Çok teşekkürler size zahmet aylığı ile ilgili fikriniz nedir çok sakin ötüs sesi açınca ötüyor yoksa ötmüyor butun sayfaları okudum vitaminde vermeye basĺadim konuşmasi alışması için almıstik inşallah o da sever bizi 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar oğlumun sağ kanadı titriyor, tüyü de yolunmuş ve alttan pembe eti görünüyor.

çok büyük ihtimal bir yere takıldı, uçması biraz zoraki ama gideceği yere gidiyor. Tadı tuzu kalmadı hayvancağızın, nadir ötüyor, parmağımla - minnoşla (civciv şeklinde oyuncağı) sevişmiyor, boyuna uyuşuk modda, kafese zorla soktuğumuz hayvan şimdi çıkmak istemiyor :(

yemesi içmesi yerinde onlarda problem yok.

bir de aksi gibi tüy dökümüne girdi, vitaminli şeyler yedirip, suyuna da ekstra avivasol multi koyuyorum.

çok uçurtmamaya çalışıyoruz, acaba teramiycin sürsem mi kanadına ama işte tüy dökümüne girdiği için kanadına da gagasını götürüyor arada :(

başına gelen olduysa lütfen destek rica ediyorum.

veteriner demeyin, hiçbir b*k bildikleri yok (en azından burdakilerin ve kuşlar için diyeyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 14 Nisan 2021; 12:30:11 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.