Şimdi Ara

Muhabbet Kusu Alsammi Bilemedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen gun petshopa gittim baliklarim icin yem almaya.Muhabbet kuslarini gordum cok guzeller duruslari filan.
    ama alipta ölsün istemiyorum.buyuk bir yukun altina girermiyim bilmiyorum.sorumlulukta isteyen bisey.bir okadarda guzel ve sevimli hayvanlar olduklarindan almak istiyorum.
    evde de annem tuyleri hava da ucusur insanin akcigerlerinde pihti yapar yemeklere filan duser dedi.
    Ne yapsam bilemedim ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Al sadece odanda dursun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 senedir muhabbet kuşu besliyorum çok ama çok alıştım ona. Elbet bir gün ölecek ve o zaman çok üzüleceğim. Tek kötü tarafı bu işte bağlanıyorsun sonra elinden birşey gelmeden ölüp gidiyor kahroluyorsun..
  • Evcil hayvan iyidir,ama ölünce insan cidden üzülüyor
    zavallı hamsterım

• Alma

• Ölecek diye annen çocuk da yapmasın zaten bu zihniyetle bir yere gidilmez sen hayvana iyi baktığın sürece uzun ömürlü olur
  • Al kardesim benim evde var eve gittimmi omuzuma cikiyor nereye gidersem pesime geliyor stress atiyorsun bi nevi oda ayri bi nese

• quote:

Orijinalden alıntı: FURY.

10 senedir muhabbet kuşu besliyorum çok ama çok alıştım ona. Elbet bir gün ölecek ve o zaman çok üzüleceğim. Tek kötü tarafı bu işte bağlanıyorsun sonra elinden birşey gelmeden ölüp gidiyor kahroluyorsun..

Hocam evi filan pisletiyormu
    yada pisletmemesi icin sen ne yapiyorsun
    Bide tugunden filan zarar gelmesin? Saglik acisindan

• Tüyünden zarar gelmez. Evet pisletiyor bi zaman sonra epey tüy dökmeye başlıyolar etrafı hep tüy yapıyor. Kafesini düzenli temizlersen pekte sıkıntı çıkarmaz. Ama evde küçük çocuk varsa alma derim. Hem kuşa yazık hem de tüylerden çocuk rahatsız olabilir.
  • Alma daha bugun kacti 4 5 yillik vardi uzulduk

• quote:

Orijinalden alıntı: FURY.

Tüyünden zarar gelmez. Evet pisletiyor bi zaman sonra epey tüy dökmeye başlıyolar etrafı hep tüy yapıyor. Kafesini düzenli temizlersen pekte sıkıntı çıkarmaz. Ama evde küçük çocuk varsa alma derim. Hem kuşa yazık hem de tüylerden çocuk rahatsız olabilir.

Evde herkes yetiskin hocam
    galiba alicam bir tane
    disi mi alsam erkekmi
    yavrumu alsam yetiskinmi

Ben 1 tane alip onu yetistirmek ve mesela kafesinin kapisini acinca direk omzuma gelmesini saglamak
    bide isirmazsa iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anodora -- 20 Temmuz 2015; 21:30:00 >
  • Bence alma hocam, cereyandan çok çabuk etkileniyorlar, hastalanıp ölüyorlar, eğer ki üzülmem diyorsan al.
  • Yavru al daha kolay alışır.
  • Almayı dusuneyrum ama bilemeyrum boyle kacmasa surekli evdeyken omzumda felan takilsa iyide guvenemiyorum

• Hocam biraz gamsız olman lazım çünkü hareketli hayvan bunlar kaç sene bakarsan bak bi açık yer görsünler pırrr arkalarına bile bakmazlar. Vakit geçirmek için çok iyi bende vardı bi tane 1 sene kadar baktım, şerefsiz çok güzel konuşuyordu ama annem kaçırmış yemlerini değiştirirken.

• Alma

• Bende de var. Erkek, 45 günlükken almıştım şimdi 11 aylık ve baya konuşuyor kerata. Tüylerinden bir zarar gelmez diğer arkadaşlar da söylemiş zaten. Sadece tüy döküm dönemlerinde fazlalaşıyor tüy dökmesi. Bir de dikkatli olmak gerek her şeyi kemirmeye çalışıyor ve meraklı hayvanlar. Kafesin ortamı iyi seçilmeli. Pet shop'lardan alırsanız satıcılara pek inanmayın bilmişlik taslar geneli. Muhabbet kuşu besleyenlerin olduğu bir forum var oraya da üye olursanız yardımcı olurlar hatta yavrunuzu oradan alabilirsiniz.

• Ömürleri uzun ya hemen ölmezler.Çok bi bakımı da yok.yemi suyu ver kafeside haftada 1 temizlersin tamamdır.yem su da genelde 4 günde bir falan biter

• quote:

Orijinalden alıntı: Visneli Misbon

Bende de var. Erkek, 45 günlükken almıştım şimdi 11 aylık ve baya konuşuyor kerata. Tüylerinden bir zarar gelmez diğer arkadaşlar da söylemiş zaten. Sadece tüy döküm dönemlerinde fazlalaşıyor tüy dökmesi. Bir de dikkatli olmak gerek her şeyi kemirmeye çalışıyor ve meraklı hayvanlar. Kafesin ortamı iyi seçilmeli. Pet shop'lardan alırsanız satıcılara pek inanmayın bilmişlik taslar geneli. Muhabbet kuşu besleyenlerin olduğu bir forum var oraya da üye olursanız yardımcı olurlar hatta yavrunuzu oradan alabilirsiniz.

Eyvallah hocam alicam 1 tane fotosunu atarim buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Anodora

Gecen gun petshopa gittim baliklarim icin yem almaya.Muhabbet kuslarini gordum cok guzeller duruslari filan.
    ama alipta ölsün istemiyorum.buyuk bir yukun altina girermiyim bilmiyorum.sorumlulukta isteyen bisey.bir okadarda guzel ve sevimli hayvanlar olduklarindan almak istiyorum.
    evde de annem tuyleri hava da ucusur insanin akcigerlerinde pihti yapar yemeklere filan duser dedi.
    Ne yapsam bilemedim ki ?

Bende var adı deniz 7 yaşında yanına arkadaşta aldım. Deniz uçamıyor sakat fakat çok harika bir kuş tabağiımdan yemek yiyor musluktan su içiyor ben çekirdek çitlerken omzumdan iniyor kabuklarını yiyor 5 kelime biliyor bence al bakımı zor değil sağlığa zararlıda değil. Alacaksan çekoslovak al ince zarifler asil bir duruşları var kuyruklarıda çok uzun. Bir çok petshopcu denizi satın alıp çiftleştirmek istedi de vermedim 300 lira bile veren vardı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.