Şimdi Ara

Mu Online hikayem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklasık 8 9 sene evvel basladım kafedeydim abiler falan kafede mu kasıyorlardı sordum oyunun adı ne mu dediler guldum ne o be dedim sonra oyunu iyice izledim ve oyunu kaptım bende bole buralara geldim
  • quote:

Orjinalden alıntı: _nsRi

sen yaz ben bastırcam

Madem istedin seni mi kırıcam

Sene 2002;
    Saga of Ryzom(MMORPG) haberleri Level dergisinde dolanıyordu.Biz de kafaya koyduk arkadaş biz bu oyunu oynayacağız diye.Aylık parayla oynanıyormuş, olsun ne olursa olsun oynayacağız.Neyse biz oyunu indiremiyoruz tabii oyun 2 gb bizim bağlantılar 256kEn sonunda bir bilgisayarcıyı ikna ettik.Bize de oyunu indirene kadar MU adında bir oyun verdi.Arkadaşım pek sevmedi ama belki online olduğundan dolayı bana çok güzel gelmişti.Velakin ilk oynadığımda PK'lığa merak saldım.8 levelken PK oldum.Server adıda Reality'di belirtmeden geçmem.Tabii ben maximum 60 level falan vardır diyordum.İlk karekterim DW idi.Ben bunu 37'ye kadar kastım.Ama sonra şehir dışına çıkmam gerekti.Ama beni tutabilir misiniz?Tabii ki hayır.Neyse oyunu ordaki bir PC'ye kurdum.Kurduğum günün ertesi günü error verdi.O zamanlarda bilgisayardan pek anlamam.Abim yanımda olsa çözerdi ama olmayınca bende uğraşmadım.Neyse Ankara'ya döndüğümde abime söledim tabii o zaman çocuğum ağlıyorumAbim kırmadı araştırdı dedi ki yeni bir version gelmiş.Ben de tamam o zaman ne gerekiyorsa yapalım dedim.O da yeni versionu indirdi.Kurdum.Yeni bir Dark Knight açtım.Onu 230'a kadar kastım sonra sıkıldım.Tabii onu kasarken abimde oyuna merak saldı.O da 200 level SM kastı.Neyse orda tanıştığımız arkadaşlarımız başka bir servera geçti.Biz onlarla çok samimiydik.Onlar hadi geçelim deyince biz de geçtik.O zaman Rebels-MU'da kasıyorduk.Energy Elfimiz vardı.Ve serverın ilk full olan elfiydi.Adminler Türkleri sevmedikleri için kendi kastıkları charlarla bizi keserlerdi.Biz de hırs yapıp kasardıkama asla ne banlama ne de edit durumu oldu.Sonra Rebels-MU kapandı ben de geri döndüm Reality'e.Ama fazla uzun sürmedi.Beni OKS telaşı basınca biz oyunu bıraktık.OKS dönüşü tekrar kasmaya kararlıydım çünkü Giresun'daki arkadaşlarımızla sözleşmiştik.OKS bitince tekrar kasacaktık.Ben OKS'den çıktım.Abime ben tekrar MU'ya başlayacağım dediğim zaman iyi sen bilirsin demişti ve ben artık tektim.Araştırdım o vakit MU-Turkiye iyi dediler.(Sene 2006 aylardan Temmuz)Bende indirdim Client'i.Yazın sonuna kadar oynadım.3 haftada yanlış hatırlamıyorsam 3 reset atmıştım.Sonra o yazın sonuna kadar 15 reseti bulmuştum.Yaz sonunda reset geldi.Tabii bu arada çok büyük bir dost kazandım oyun içinde.Sonra Ban-MU diye bir Türk serverı açıldı.Orda 2-3 hafta kadar oynadıktan sonra okul vakti geldi ve Mu-Turkiye hala açılmamıştı bende derslerime odaklandım.İlk dönemin ortalarında Mu-Turkiye'de yine kasarken 3 kişi tanıdım.2'siyle hergün konuşuyorum hala.Ama Mu-Turkiye ilk dönemin sonunda kapandı.Haydi bu sefer bu 3 kişiyle Mu-İzmirlee'ye başladık.Başladık yine 1. olduk.2007 Mayıs'ında Mu-Turkiye açıldı ve o zaman tanıdığım 3 kişi server 1.leri olduklarından dolayı ve bende derslerime yoğunlaştığımdan dolayı bana set ayarlamışlardı.Derslere abandım ve son sınavlarda notlarımı bir hayli yükselttim.Okulun bitmesine 1 hafta kala ben başladım oyuna beni kastılar sağolsunlar ama artık beni Mu boğuyordu.Yeni bir arayış içersindeydim.Her reset sonrası aynı şeyin olması beni oyundan soğutuyordu.WoW'a başladım sonra.Ve WoW'a başlamamdan sonra adam akıllı aktif olarak MU kasmadım.

Dedim kitap olur diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr. Corrado -- 10 Aralık 2008; 22:22:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: JurisHan

quote:

sen yaz ben bastırcam

Sene 2002;
    Saga of Ryzom(MMORPG) haberleri Level dergisinde dolanıyordu.Biz de kafaya koyduk arkadaş biz bu oyunu oynayacağız diye.Aylık parayla oynanıyormuş, olsun ne olursa olsun oynayacağız.Neyse biz oyunu indiremiyoruz tabii oyun 2 gb bizim bağlantılar 256kEn sonunda bir bilgisayarcıyı ikna ettik.Bize de oyunu indirene kadar MU adında bir oyun verdi.Arkadaşım pek sevmedi ama belki online olduğundan dolayı bana çok güzel gelmişti.Velakin ilk oynadığımda PK'lığa merak saldım.8 levelken PK oldum.Server adıda Reality'di belirtmeden geçmem.Tabii ben maximum 60 level falan vardır diyordum.İlk karekterim DW idi.Ben bunu 37'ye kadar kastım.Ama sonra şehir dışına çıkmam gerekti.Ama beni tutabilir misiniz?Tabii ki hayır.Neyse oyunu ordaki bir PC'ye kurdum.Kurduğum günün ertesi günü error verdi.O zamanlarda bilgisayardan pek anlamam.Abim yanımda olsa çözerdi ama olmayınca bende uğraşmadım.Neyse Ankara'ya döndüğümde abime söledim tabii o zaman çocuğum ağlıyorumAbim kırmadı araştırdı dedi ki yeni bir version gelmiş.Ben de tamam o zaman ne gerekiyorsa yapalım dedim.O da yeni versionu indirdi.Kurdum.Yeni bir Dark Knight açtım.Onu 230'a kadar kastım sonra sıkıldım.Tabii onu kasarken abimde oyuna merak saldı.O da 200 level SM kastı.Neyse orda tanıştığımız arkadaşlarımız başka bir servera geçti.Biz onlarla çok samimiydik.Onlar hadi geçelim deyince biz de geçtik.O zaman Rebels-MU'da kasıyorduk.Energy Elfimiz vardı.Ve serverın ilk full olan elfiydi.Adminler Türkleri sevmedikleri için kendi kastıkları charlarla bizi keserlerdi.Biz de hırs yapıp kasardıkama asla ne banlama ne de edit durumu oldu.Sonra Rebels-MU kapandı ben de geri döndüm Reality'e.Ama fazla uzun sürmedi.Beni OKS telaşı basınca biz oyunu bıraktık.OKS dönüşü tekrar kasmaya kararlıydım çünkü Giresun'daki arkadaşlarımızla sözleşmiştik.OKS bitince tekrar kasacaktık.Ben OKS'den çıktım.Abime ben tekrar MU'ya başlayacağım dediğim zaman iyi sen bilirsin demişti ve ben artık tektim.Araştırdım o vakit MU-Turkiye iyi dediler.(Sene 2006 aylardan Temmuz)Bende indirdim Client'i.Yazın sonuna kadar oynadım.3 haftada yanlış hatırlamıyorsam 3 reset atmıştım.Sonra o yazın sonuna kadar 15 reseti bulmuştum.Yaz sonunda reset geldi.Tabii bu arada çok büyük bir dost kazandım oyun içinde.Sonra Ban-MU diye bir Türk serverı açıldı.Orda 2-3 hafta kadar oynadıktan sonra okul vakti geldi ve Mu-Turkiye hala açılmamıştı bende derslerime odaklandım.İlk dönemin ortalarında Mu-Turkiye'de yine kasarken 3 kişi tanıdım.2'siyle hergün konuşuyorum hala.Ama Mu-Turkiye ilk dönemin sonunda kapandı.Haydi bu sefer bu 3 kişiyle Mu-İzmirlee'ye başladık.Başladık yine 1. olduk.2007 Mayıs'ında Mu-Turkiye açıldı ve o zaman tanıdığım 3 kişi server 1.leri olduklarından dolayı ve bende derslerime yoğunlaştığımdan dolayı bana set ayarlamışlardı.Derslere abandım ve son sınavlarda notlarımı bir hayli yükselttim.Okulun bitmesine 1 hafta kala ben başladım oyuna beni kastılar sağolsunlar ama artık beni Mu boğuyordu.Yeni bir arayış içersindeydim.Her reset sonrası aynı şeyin olması beni oyundan soğutuyordu.WoW'a başladım sonra.Ve WoW'a başlamamdan sonra adam akıllı aktif olarak MU kasmadım.

Dedim kitap olur diye.

işim olmadıqı bi zaman yazayım

• quote:

quote:

quote:

sen yaz ben bastırcam

Sene 2002;

Dedim kitap olur diye.

Zahmet olmasın sakın

Telif mevzuusunuda konuşalım bir ara

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen yaz ben bastırcam

Sene 2002;

Dedim kitap olur diye.

Zahmet olmasın sakın

Telif mevzuusunuda konuşalım bir ara

öLe şey olurmu hiç Söz vermişim akLıma geLmişken fiyatLandırmaLarı faLanda yapaLım bide kitap ismi çok önemLi

• quote:

sen yaz ben bastırcam

benimkinide kitaba basacaksan bende yazayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faewox` -- 10 Aralık 2008; 23:53:01 >
  • Jurishana bascam daha sırayLa herkese basarım
  • once ben basacaksan başlıyorum hikayeme ^^
  • tmm ama % 70 bnm paranın Nesri YayımEvi Garantisi iLe
  • sene 2002 yada 2003 tam hatırlamıyorum o sıralar bizmu ile turkmu bide mu - turkiyem vardı.tabi ben o sıralar mu nedir nasıl oynanır bilmem işim gucum knight online tabi evdede net yok cafelerde surunuyoruz sonra bigun kafeye gittimde baktım herkes farklı bir oyun oynuyor falan dedim ne bu bizmu dediler biliomusun hayır dedim sonra turkmuyu biliomusun dediler onada hayır dedim sanki 2 side farklı oyunmuş gibi sonra bi hevesle bizmuya başladık oyunda yesildev ve comaxx ın yardımlarıyla resleri attık fpler giydik.bizmuda fp giyenler genelde kral oluyodu biride ben oyun hep boyle yardım severmiydi diyeceksiniz tabiki hayır oyunda şeref yoksunu olanlarlar şereflilerden daha fazlaydı ama yinede oynuyoduk bizmu kapandıktan sonra alchemy muya geçmiştik oda guzeldi o kapandıktan sonra 99b versiyonu çıktmıştı dark lord ile ilk mu lockdown 99c versiyonunda tanışmıştım bide orada daredevil diye ozel bi map vardı çok guzel ortamı olan bir sunuculardan biriydi kendisi.bundan sonra bizmu 1.01e çıkmıştı tabi ozamanlar ben eve neti çekmiş paşalar gibi mouseye bantımı yapıştırığ cafeye gidip cafede kasanlarla dalga geçiyodum sonracıma 1.02d çıktı bizmuda yine kastık falan ok sorunlu olması nedeni ile kapanıp 97d ye donuldu o sırada mu-turkiye açılmıştı 1.00l versiyonu ile en çok zevk aldığım sunuculardan birisi olmuştu 70 expte max resetimi atmış arenada Ke$H vs İzmirLee savaşında rolumu almıştım hiç unutmam orda bi bk bilodi (Bloody) vardı kendisini yerden kaldırmazdım artık gm ler gelip bizi ayırıyorlardı tabi bundan sonra onune gelen velet sunucu açmaya başladı munun amacı saptı bende mu kariyerime burda son noktayı koydum

• Mu-İsrail'le başlamıştım bu oyuna.
  • Muonline'a oyun ilk açıldığında başlamıştım o zamanlar global serverlar pek sarmazdı.. Hatta o kadar kötüydüki hatırlamıyorum bile.. Daha sonraları kafece pro-mu ya geçtik... Promu çok güzeldi orta seviye exp ve dropuyla tam kasmalık bir serverdi o zamanlar beni abimlerim kazıklar kandırırdı. Daha sonraları başka abilerime bakarak ganyan biletlerini yatırarak felan yalakalıkla hahamu yu felan öğrendik daha sonraları

Yıllar 2003 eve bilgisayar ve internet aldım. O kadar ilerletmiştimki kendimi 1 ayda ... Öğrenmediğm hack yöntemi kalkmamıştı hatta bazen günde o kadar çok server değiştirirdimki kullanıcı hesap ve şifrelerimi hatırlamadığım zamanlar olurdu.. Bir server'a girer hack yapar tüm servera Boxof +5 dağıtır. Banlanır başka servera geçerdim günde 10 server değiştirdiğim olurdu. Öyleki hala bazı serverlarda :) taaa 2003-2007 yılları arasında kalma hesaplarıma girebiliyorum. Daha sonraları Server kurmayı öğrendik denedik denedik herşeyi çözdük... Bunları öğrenirken 1 kişiden bile yardım almadım onun için msn'e gelip abi server kur diyenleri hiç mi hiç sevmem. Projeler başlattık. Hepsi ironi konusu oldu beni ciddiye alanlarda vardı elbet ama daha sonraları forumda çıkan bölünmeler sonucu bununda suyu çıktı. Hatta bir projem o kadar ilerlemiştiki 400 YTL ye yakın para toplayıp dedicated siparişini vermiştim bile ama ortaklar vazgeçti...

Herneyse her zaman yapmaya çalıştıklarım mu online nin gelişmesi için oldu.. Mu online REhberi yazmaya başladığım tarihleri hatırlamıyorum bile Değişik değişik yazdığım bilgileri bir araya getirmiştim böyle güzel bir şeyler ortaya çıktı. Resim yarışmaları düzenledim...

İnsanlara sayısız serverlar kurdum en meşhur olanı smyranamu ydu.. Diğerleri söz verip hatta söylevlerine göre kurana bile el basmalarına rağmen serveri 10 günden fazla açık tutamadılar...

Her ne kadar mu online aleminde bir elin parmaklarını geçmiycek kadar dostum olsada yaptıklarımın hepsi boşa gitsede.. Emeklerim hep emek sarfetmiyenler tarafından sindirilsede

Ben bu oyuna Gençlik yıllarımı verdim diyebilirim... Şuan ise oynamıyorum.....

• quote:

Orjinalden alıntı: LveL

Mu-İsrail'le başlamıştım bu oyuna.

aynı serverden başlamışız.. ismini ve oyundaki nickini yazarsan sevinirim..

Benim oyundaki ismim kendi ismimle aynıydı.. Muratcan ben, |The TURKS| guildinin lideriydim.. mu-israelde oynadığım MuOnline tadını başka hiçbir serverda bulamadım :) isim olarak hatırladığım birkaç türk oyuncu yazıyorum buraya; roox, shade, KANUNI, HellStar, PEPSI_MG, phsko, RedHair, KacoKari vs. daha sonra birçok global mu serverlerinde GameMaster'lık (GM) yapmışlığımda vardır.. dünya serverlerinde beni Terminate olarak tanırlar.. herkeze saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bymuratcan -- 11 Aralık 2008; 20:31:24 >
  • sne kac hatirlamiyorum ama baya bi eski...

Realty mu zamanlari
    bu Xoßi her zaman bizim Cafemize geLir boyuna bisiler yapar dururdu..
    bu cocuk manyakmi derdim.. o zaman tanismiyoruz bile daha
    dukkana gelip sabah 7 de yerleri supurup musterileri beklerken ana makinadan ilk iki makinayi acip mu online adli oyunu acarak party attigini gorurdum o zamanlar daha kucugum:D
    Counter oynuyorduk..
    bigun bizim cafede sabahladim.
    baktim dukkandaki butun bilgisayarlar 27 bilgisayar vardi.
    hepsi mu acik birinin basina oturttu beni Xoßi(erhan) dedim napicam sadece str ye bu kirmizi + ya tikla dedi 32000 olunca birak dedi taaa 0 dan 32000 e kadar basmistim tek tek .
    sonra dedim oret banada bu oyunu yok falan dedi
    dedim dayima soylerim musteriyi birakiyor oyun oynuyor diye eli mahkum oretti:D
    sonra realtyden biktik orada 80 lvl bk yapmistim aNaRKi diye.
    sonra kuzenim deLToiD ile Dizayn nete gittik baktik AhmetX sohbet ettik falan derken charinin sifresini verdi:D
    aman sabahlar olmasin dedim direk mcafeye geldim 3 gun gece gunduz cikmadim:D daviasi kapatmistim tarkan abi ile:D
    adminler veryansin etmisti birakin haritayi millet kassin diye:D
    realtyi uzatmiyayim yoksa anlat anlat bitmez:D

sonra DarkLorD mu acildi manisada.
    ona basladik.
    XobaLt diye char actik Xoßi ile DL idi kastik fulledik derken.
    orada baya bi yukseldik.
    pesmerge diye bi bk vardi hep kesisirdik oyunda kasmazdik artik sirf gun boyunca birbirimizi keserdik o bk biz dL.
    sonra bi gun bizim erhan cafede otururken.
    32000 di pointler 32500 yapayim demis. Doritos almis disari cikmis clickher acik birakip gitmis aklina geldiginde str olmus:D 250 dewam ediyo basmaya:D
    adminlerden duzeltmelerini istedik yok dediler hepsini 20000 e indirirriz dediler bizde yok dedik bastik kufuru sildik chari...
    oda oyle bitti .
    sonra bi ton free server kastim.
    sonra kendi serverimizi kurduk ...
    ...:::LeNaMu:::...
    onu hic anlatmiyayim bi destan yazarim onunla ilglii...
    sonra zamaninda yanlis anlamalardan dolayı dusmanimiz olan Lee nin serverina Mu-Adana ya basladim.
    dusman olmadigini anladiktan sonra. serverinda demirbas player olarak kalmaya karar verdimen cok zevk aldigim lenadan sonra server buydu.... oyle boyle derken serverin en iyilerinden oldum .
    serverda beni tanimayan kalmadi.
    o zamanlar bu xtreme midir ndir burak.
    clent kendimizin diyip dururdu. serverda GM ken
    dedim cek beni bakayim. bi
    bastim fircayi.
    halbuki bizim clentimizi almislar sonrada bizim clentimiz diye millete hava atiyorlar...
    tabi bunu yapan xtreme neyineyse serveri,n sahibi Lee yapmazken bu Gm yapiyo anlamamistimD
    sonra Lee geldi cekti kara bolgeye baya bi knustuk anlastik...
    snrasi serverda gine kral benim:D playerler kendi aralarinda PaDiSaH demeye basladilar bana.
    sonralarinda guild varlar basladi.
    Baron iLe STangeR i kurduk diyebilirim sonradan geldim ama STangeR in sahibiyim diyebilirim..
    yenmedigimiz guild kalmadi.
    serverda.
    duellerde yenmedigim adam kalmadi.
    Lee yi bile kac kere indiriyodum:D dueLden kacti:D:D
    yarida birakti ama cogunluk ile o yenmisti. cod ile icime isinlanir dalardi:D:D
    off yoruldum gerisi bidahaki konuya:D
    ama hikayemi kisaltarak yazdim yazamadigim bi ton guzel olayim daha var... okurken sizleride yormak istemedim Allah'a emanet olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexix01 -- 12 Aralık 2008; 17:05:18 >

• Mu-Adana BoLumuyLe YazıLana Cevap YazıyoRum:

Bu Yazıyı Yazan KimKi Fırca Cektim Diye biLiyor.

Serverin 2 KraLı WaR Oda Degişmez..Kendini Nimette Sayma.

PaDiŞaH ^^ Puhaha. İyi FırLatıLmış PadiŞaH Mış^^

• quote:

Orjinalden alıntı: bymuratcan

quote:

Orjinalden alıntı: LveL

Mu-İsrail'le başlamıştım bu oyuna.

aynı serverden başlamışız.. ismini ve oyundaki nickini yazarsan sevinirim..

Benim oyundaki ismim kendi ismimle aynıydı.. Muratcan ben, |The TURKS| guildinin lideriydim.. mu-israelde oynadığım MuOnline tadını başka hiçbir serverda bulamadım :) isim olarak hatırladığım birkaç türk oyuncu yazıyorum buraya; roox, shade, KANUNI, HellStar, PEPSI_MG, phsko, RedHair, KacoKari vs. daha sonra birçok global mu serverlerinde GameMaster'lık (GM) yapmışlığımda vardır.. dünya serverlerinde beni Terminate olarak tanırlar.. herkeze saygılar..

Benim Oyundaki Adım WoorLdkeep'di Bayağı bir güçlüydüm...
    Mu Anadolu Kasan var mı?Oradada Adım WoorLdkeep'di 1.İsmini unuttum 2.Bendim çok kasardık be...
    Var mı Mu Andolu kasan 2003-2004-2005 Yılları Arasında Olması lazım hangi yıllar tam olarak bilmiyorum...

• Ya ne değişik adamlarsınız.

Arkadaş habire biribirinizi satıp duruyorsunuz.

Daha dün kavga etmiyormuyduk biz sizinle

Şimdi siz kendi aranızda kavga ededurun

Bundan da sorumlu beni bilirler kesin

Hanımda fırlamış yerinden gelmiş hemen cevap yazmış

Tatil yetmedi anlaşılan

Yakında Bilgehan'la kavga edince acaba birbirinizi nasıl arkadan vuracaksınız merak ediyorum doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr. Corrado -- 12 Aralık 2008; 10:47:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: -By_LoRD-

Mu-Adana BoLumuyLe YazıLana Cevap YazıyoRum:

Bu Yazıyı Yazan KimKi Fırca Cektim Diye biLiyor.

Serverin 2 KraLı WaR Oda Degişmez..Kendini Nimette Sayma.

PaDiŞaH ^^ Puhaha. İyi FırLatıLmış PadiŞaH Mış^^

GirL_LoRD guzelim seni takan varmiki sen ordan atliyorsun...
    bunu ben deil senin pLayerLerin takti Lakap oLarak neyse seni cvp yazicak biri olarak bile gormemem lazimda hadi . sen anca millete ana baci kufur et aneyden terlik ye kufur edincede ^^
    actiricaksin gine bayramlik azimi hadi abicim buyu biraz buyu...
    Bu arada fotolarda cok guzel cikmissin balikesirde travesti mekanlari varmis oralara gule gulşe^^::Dtam adres ver,irim istersen pmden^^

• quote:

Ya ne değişik adamlarsınız.

Tatil yetmedi anlaşılan

Yakında Bilgehan'la kavga edince acaba birbirinizi nasıl arkadan vuracaksınız merak ediyorum doğrusu

kimin icindi bu yorumun ?

• quote:

Orjinalden alıntı: HaCKToR01

quote:

Ya ne değişik adamlarsınız.

Tatil yetmedi anlaşılan

kimin icindi bu yorumun ?

Edit:Hanımı biliyorsunuz siz.Sana değil merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr. Corrado -- 12 Aralık 2008; 16:07:01 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.