Şimdi Ara

Mtv zammı 2018 model araçlar için %70 oldu(1.6 araç vergisi 1738 tl) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
7.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2018 ve sonrasında satılan araçlar bu şekilde vergilendirilecek. Şu an satılan 2017 modeller eski vergi sisteminden devam edecek. Alt dilime erken girmekle alakalı değil durum. Satış fiyatına göre mtv ödeme 2018 den önce satılan araçlarda uygulanmayacak bir sistem.

Bakan da buna vurgu yaptı, sıfır araç alacaklar geç kalmasın 2017 model araç alsın dedi. Yani aldınız aldınız almadınız daha çok paranıza el koyacağız demek istiyor, yıl sonuna kadar da otomobil satışlarını arttırmak istiyorlar.

Naci Ağbal'ın konuşmasının bu bölümünde görülebilir:

"Samimiyetle bunu yaptık ancak birşey daha yaptık. Yıllardır konuşulan birşey vardı; ben araç alıyorum 50 bin liraya komşum da alıyor 200 bin liraya. İkimizin de MTV'si aynı. İkimizde aynı parayı ödüyoruz. Buna adalete uygun denir mi? Burada önemli bir değişikliğe daha gidiyoruz. MTV'de vergi ödeme gücü ilkesine uygun olmalı. 2018'den itibaren bir kişi araç almak istediğinde 50 bin liralık aracı alanın vergisi daha düşük olacak, daha pahalı alanın vergisi de daha yüksek olacak. Bu hakkaniyete, adalete uygun. Geçen sene ÖTV'de bu düzenlemeyi yaptık, bu sene de MTV'de yaptık. 2017 yılı sonuna kadar eski sistem geçerli. Araba almak isteyenler için bu yıl sonuna kadar araba almak, gelecek yıllara dönük ödenecek vergiler bakımından avantaj getiriyor." 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 29 Eylül 2017; 20:20:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CooLMan99

2008 ve passat ve 80.000 tl

Yok kardeş, bmw x3 2.0 xdrive.

• canvarol kullanıcısına yanıt
    Değerli dostum biraz saftiriğğmdir ve geç anlarım, bana izah ediver: takvimlerin son yaprağı olan 31 Aralık 2017 'de koparılıp gün 01.01.2018 olduğunda sevgili maliyemizin belirlediği 1-3 yaş araç içine 2018 dışında hangi model yılı araçlar giriyor. 1964 ile 1845 modeller mi? Eski sistem mi kalıyor dostum. 2017 model aracı alın, araç faturanıza sahil edilen 517,5 TL(1.6 lt hacimli her otomobil) ile kurtulun, zaten seneye hepinize su ki yo ( s. ki yo değil!) şarkısını söyleyeceğim dedi işte Naci abi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 model 1.6 tdi seat leonun vergisi nekadardı

Yeni düzenleme ile nekadar olacak.

• “50 bine satılan ile 200 bine satılan aracın vergisi farklı olsun dedik”diyor ya o zaman 50 bine satılanın vergisi düşürülsün diğeri aynı kalsın bu da bir fark ama olmaz değil mi öyle

• Benim hesabima gore boyle git gide elektrikli almayi dusunuyorum bakmayin devlet 6 yil sonrada cakar vergiyi :/
    Mtv zammı 2018 model araçlar için %70 oldu(1.6 araç vergisi 1738 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 29 Eylül 2017; 20:53:36 >
  • _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    Singapur ada olduğundan araç sayısı kısıtlıdır. Paranız olsa da araç alamayabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • canvarol kullanıcısına yanıt
    İlginç bir sistem getireceklermiş. Sadece 2018 model alan kişilere %40-%68 arası mtv artışı gelecek demek!

İnsanlar sıfır km araba almadığı sürece sıkıntı yok ozaman.

Bende yakın zamanda 2.0 motor bi mazda 6 alayım diyordum, strese girmiştim. Rahatladım

• İkinci el 2 bin motor üstü araçların piyasası düşecek tabi otomatikmen 1.6 ve altının yükselecek

• Elinizdeki tofaşların değerini bilin

• arkadaslar bu mtv zammı sadece 1.3 yaş arasi araclar icinmi gecerli yoksa butun araclar icinmi cvplarsaniz sevinirim....

• quote:

Orijinalden alıntı: Kirsal636

arkadaslar bu mtv zammı sadece 1.3 yaş arasi araclar icinmi gecerli yoksa butun araclar icinmi cvplarsaniz sevinirim....

Hayır ne alaka. Tüm yaşlara zam var.

• Kirsal636 K kullanıcısına yanıt
    Mtv zammı 2017 model ve öncesi için tüm hacimlerde %40. 2018 modellerin çoğunda ise %68 olacak

• YA ARKADAŞ SATIŞLAR FİLO ŞİRKETLER YÜZÜNDEN YÜKSEK.
    ALLAHIN BELASI ŞİKRET ARAÇLARI MAHVETTİ BE KARDEŞİM PİYASAYI
    DOYMADINIZ ANASINI SATIYIM.
  • Şimdi de emisyona “EK” vergi alınsın demişler. Herhalde 1.0 tsi falan yoklayacağız artık, polo’nun eski 1.2 tdi golfe gelse bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: memedince

peki 2018de satin alinan ikinci el araclar hangi vergi sistemine dahil olacak?

2017 ve asaggi ise eski sistemden 2018 ve yukari ise yeni sistemden

• Kartal..1903 K kullanıcısına yanıt
    Max. 30sn’de bu bilgiye google vasitasiyla ulaşabilmek varken...

• aaguler kullanıcısına yanıt
    Satış fiyatına göre vergilendirme eski arabaları kapsamayacak, 1-3 yaş arası diye gösterdikleri dilim geleceğe dönük alımlar için yapılmış. Yani 2017-2016 modeller o dilime girmeyecek eskisi gibi sadece motor hacmine bakılacak. 2018-2019-2020 modeller yeni sisteme göre vergi verecek hem motor hacmine hem de satış fiyatına bakılacak. 2017 model alırsanız şu an 2018 den sonra da mtv'si motor hacmine göre hesaplanacak,satış fiyatları hesaba katılmayacak hiç.

• 1.2 motor çeker mi yavvvv diyenler nerdesiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 1 Ekim 2017; 12:54:24 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.