Şimdi Ara

MSSQL boyutu ne kadar olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim kafama takılan bir soru var. Ben şimdi MVC ile kendimce ilan sitesi yapmaya çalışıyorum.

Lakin bu benim ilk büyük çapta projem olacağı için host planı için ne kadarlık SQL alanı gerekli olur ?

Günlük 100 ilan tutabilecek sistem var. Resim olabilir ve her ilan max 10 resim alıcak.

Lakin bu ilanlara ve üyeliklere ait açıklamaları nerelerde tutuyor bu yazılımcı arkadaşlar ? SQL kısmında mı ? yoksa XHTML gibi kalıba gömüp oradan gelen IDlere göre çekimler yapabilir miyiz ?

açıkcası bu yer kısmı sorun olacak gibi geliyor bana. Usta yazılımcılar bu store etme sorununu nasıl aşıyorlar ?

çünkü hosting planlarında MSSQL alanları genelde 200 MB oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resim harici tüm veriyi SQL de tutman tavsiye edilir. Baçlangıçta 200 mb iyi bir boyut. İşin büyürse paketi de büyütürsün. Yerden dolayı paket büyütme ihtiyacı pek olmaz. Genelde trafik sıkıntı oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200mb veritabanı için yeterli olur, ilan resimlerini doğrudan dosya yöneticisinde saklayıp resim path'lerini sql de tutarsın, resimleri yüklerken sıkıştırma işlemide uygularsan 1gb bir host 200mb sqlserver sana yeterli olur
  • resimleri hostta tutmalısın
  • bence relational databaseden bu tarz content işleri için uzak durmalısın. bir ilanı tek document kabul edersen mongo gibi nosql veritabanları senin işini daha iyi gorur. hem lisansfree, hem de mlab.com da gidip free 500mb bir mongo database edinebilirsin.

2. olarak resimler için de almıs oldugun hazır sunucunun kotasını doldurma. dropbox veya google pictures gibi yerlere resimleri api ile yaz, api ile oku. boylece sınırsız bir resim alanın olur. 5gb kotası bitince yeni bir hesap açıp ordan devam edebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.