Şimdi Ara

MSI Z77A-G43 Anakart Hakkında, Önemli Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakarttan alacağım fakat özelliklerine baktım aklıma bi soru takıldı

CPU
    • Supports 3rd Gen Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1155 socket
    Please refer to CPU Support for compatible CPU; the above description is for reference only.

Yazıyor celeron pentium destekliyor diye bi ibare var

o halde hali hazırda kullandığım, Q9300 İşlemcim bu anakartta çalışırmı yoksa ? İ serisi işlemcilere geçişmi yapmam gerek ?

• bende de z68ma-g45 (b3) var.benimkide 1155 soket olmasına ragmen 775 socket işlemcileri destekliyor.senin quad işlemcini de destekler z77a-g43 anakart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim benim için bu gerçekten çok iyi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 52

bende de z68ma-g45 (b3) var.benimkide 1155 soket olmasına ragmen 775 socket işlemcileri destekliyor.senin quad işlemcini de destekler z77a-g43 anakart.

• quote:

Orijinalden alıntı: new_cont

Merhabalar, arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakarttan alacağım fakat özelliklerine baktım aklıma bi soru takıldı

CPU
    • Supports 3rd Gen Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1155 socket
    Please refer to CPU Support for compatible CPU; the above description is for reference only.

o halde hali hazırda kullandığım, Q9300 İşlemcim bu anakartta çalışırmı yoksa ? İ serisi işlemcilere geçişmi yapmam gerek ?

Q9300 farklı soket yapısına sahip (775) sadece 1155 soketli işlemci kullanabilirsin (i3, i5 i7 pentium dual core celeron 1155 soket)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi benim anlamadığım biri destekler diyor biri desteklemiyor diyor hangi bilgi doğdu
  • Sence ? mantıken bir düşün LGA1155 anakartta LGA775 işlemci çalışır mı ?

çalışmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

Sence ? mantıken bir düşün LGA1155 anakartta LGA775 işlemci çalışır mı ?

çalışmaz

anladım kardeşim teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

quote:

Merhabalar, arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakarttan alacağım fakat özelliklerine baktım aklıma bi soru takıldı

CPU

Q9300 farklı soket yapısına sahip (775) sadece 1155 soketli işlemci kullanabilirsin (i3, i5 i7 pentium dual core celeron 1155 soket)

anakartımın kitapcıgına baktım.

Pentium dual core falan destekliyor yazıyor ama yeni cıkan 1155 soket olan pentium dual core u destekledigini soyluyor.775 olanı degilmis.

Yanlıs bilgi verdiğim için ozur dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 4 Mayıs 2012; 9:01:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 52

quote:

Orijinalden alıntı: electro58

quote:

CPU

anakartımın kitapcıgına baktım.

Pentium dual core falan destekliyor yazıyor ama yeni cıkan 1155 soket olan pentium dual core u destekledigini soyluyor.775 olanı degilmis.

Yanlıs bilgi verdiğim için ozur dilerim.

önemli değil kardeş iş işten geçti almış bulundum anakartı, bu seferde elimdeki işlemciyi satıp yeni işlemci almaya calısıyorum.

• en iyisini yaptınız bu anakartı alarak.zaten core 2 quad lar artık eskidi.

Hayırlı olsun anakartınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.