Şimdi Ara

MSI Z270 M7'de M2 SSD görünmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sonunda hediye M2 SSD'im geldi. Anakartın M2_2 slotuna kartı taktım. BIOS'ta görünüyor ama Windows açılınca hiç bir şekilde görünmüyor. BIOS'ta ya da Windows'ta ne gibi bir ayar yapmam lazım? BIOS son sürüm.

• Bilgisayarım sağ tık>yönet>disk yönetimi>diski bul sağ tık ve bölüm oluştur.
  • Disk yönetiminde görünmüyordu. Biraz BIOS'u kurcaladım. Siz şimdi yazınca tekrar denedim, görünüyor. Sağolun hatırlattığınız için:)
  • bana daha ulaşmadı hocam m2 ssd, bende şuan normal ssd var onu iptal edip m2 ssd ye işletim sistemi kurmayı düşünüyordum takınca hemen görmüyor mu ? bios tan ne gibi ayarlar yaptınız benimde bios son sürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deividde -- 19 Şubat 2017; 16:15:47 >
  • deividde kullanıcısına yanıt
    Yarın falan gelir.MSI Türkiyeye mail attım 15'inde yola çıkacağını söylediler, MNG Kargo ile.Açıkçası ne yaptım bilmiyorum. İlgisi var mı onu da bilmiyorum ama Intel Serial I/O'yu enabled yaptım onu hatırlıyorum bir tek.M2 Genie'yi açma. Diskle Raid 0 yaparken kullanılıyormuş.Belki de takar takmaz tanıyordur.Ama kasamın konumundan ve ekran kartını da sökmem gerektiğinden biraz canımdan bezdirdi. Gözümden kaçmış olabilir.
  • :D bakalım gelsin bi sorun olursa yazrım teşekkurler
  • M2 SSD taktığınız zaman anakartta sata portlarından biri iptal oluyor. Anakartınızın açıklamasında mutlaka yazar. Buna göre sata portunu değiştirip deneyebilirsiniz.
  • M.2 diskin sata ile ne alakasi var? Pci exp slotu olmasin o?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Bir markanın açıklamasında yazıyordu ama bulamadım şimdi. M2 portuna takınca ya bir sata portu yada e sata portu kullanılmış kabul ediliyordu. Bulursam eklerim buraya.
  • M.2ye windows kurabildinizmi?Biosta ayarları nasıl oluyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece 3.m2 ye bağlarsanız Sata 5 ve 6 iptal oluyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M2 portunu sata M2 SSD'lerle ziyan etmeyin. Bildiğiniz sata yuvalarına takılan klasik SSD'lerle aynı performansı verir. İlerde NVME SSD takarak hem sata portlarını ziyan etmezsiniz, hemde kat kat daha iyi performans alırsınız.
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    ASUS B350M anakartın açıklamasında şu açıklama mevcut. Aynı anakart değil ama hatırladığım açıklama buydu.

1*When a SATA / PCIE mode M.2 device is installed, the M.2 Socket shares bandwidth with the SATA6G_5/6 ports.
    2*When a SATA mode M.2 device is installed, the M.2 Socket shares bandwidth with the SATA6G_5/6 ports
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

ASUS B350M anakartın açıklamasında şu açıklama mevcut. Aynı anakart değil ama hatırladığım açıklama buydu.

1*When a SATA / PCIE mode M.2 device is installed, the M.2 Socket shares bandwidth with the SATA6G_5/6 ports.
    2*When a SATA mode M.2 device is installed, the M.2 Socket shares bandwidth with the SATA6G_5/6 ports

Sata portu ile sata m.2 portunu karıstırıyorsunuz. Size bir resim atayım acıklamasınıda soyle yapayım;
    Eger bu porta bir disk takarsanız diger port iptal olur.

• https://forum.donanimhaber.com/samsung-960-pro-aldim--124346039

Okuyunuz

anakart kıtapcıgına bakınız

kıtapcıkta yazması gerekıyor

m2 taktıgınız bazı satalar aynı verıyolu kullandıgı ıcın ıptal olur
    bu yuzden ssd ınız gormez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 1 Mart 2017; 1:59:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.