Şimdi Ara

MSI X570 Anakart Alanlara Sıvı Soğutma Hediye! (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
975
Cevap
7
Favori
70.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI markasini çok severdim ama son 2 senedir hem ürünlerinde bi kalite ölmüşlüğü var hemde ürünün satiş sonrasindaki müşteri iletişiminde..

Asus markasindan nefret ederim ve tövbeliyim asla almam, galiba bu MSI içinde geçerli olacak.. Yeni toplayacağim sistemde MSI tercih edecekken insanlarin şu yaşadiklari tek kelimeyle rezalettir ayiptir.. Kendi markalarina kendileri zarar veriyor. Bu hediyelerin HEPSİNİN 1 hafta içerisinde insanlara dağitilmasi lazimdi.. Üstünden 3 ay geçmiş hala utanmadan "Göndereceğiz" falan deniyormuş..

Düşünsene bunlara güvenip anakart aldin işlemci aldin İşlemci soğutucun yok ki sistemi toplayip çaliştirasin..!
  • evoturk kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum ml240r modelini. İşlemcim ryzen 9 3900x. Şimdi şöyle bir sorunum vardı stok soğutucu ve msi Meg x570 Ace anakart ile alakalı. Anakart işlemciye default ayarlarda fazla voltaj veriyor yaklaşık 1.45 yani işlemci sürekli oc olarak çalışıyor fazla voltaj ile ve fazla ısınıyordu asıl sorun stok soğutucuydu. Masa üstünde bile işlemci 60 derecenin altına düşmediği için (ki oyunlarda 85 derecelere çıkıyordu) stok fan çok kısa aralıklarla yüzsek devire çıkıp işlemciyi soğutmaya çalışıyordu. Düşünün yani fan 5 saniyede bir yükse devire çıkıp yavaşlıyor sonra tekrar tekrar devam ediyor bu döngü masa üstünde. Oyunlarda zaten sürekli yüksek devir çalışıyor ve gerçekten rahatsız ediyordu. Sonunda gelen ml240r sıvı soğutucuyu bağladım pc ye ve kullanıyorum. Ve diğer kullanan arkadaşların nasıl oluyor da bu soğutucu için gürültü çalışıyor dediğini anlayamadım gerçekten. Ara sıra çalışıp çalışmadığından şüphe ediyorum o kadar sessiz çalışıyor. İşlemcinin masaüstü sıcaklığı şuan ortalama 40-45 derece arası oyun oynarken de 60 dereceyi geçtiğini görmedim hadi 60-65 derece diyelim. Asıl sorun msi ın dragon yazılımında, güç modunu oradan 'silence' a aldım devamlı silence ta çalışıyor fakat performans olarak herhangi bir kayıp yok default a alıyorum fanlar biraz hızlanıyor ama yine herhangi bir değişiklik yok yazılımda problem var. Cooler master ın kendi yazılımını da kurdum o işlemci sıcaklığını boşta 20 derece gösterirken msi dragon 40-45 gösteriyor bir sıkıntı var yazılımla alakalı. Ama uzun lafın kısası ml240r soğutucu ciddi ciddi sessiz çalışıyor. Yüksek ses çıkardığını söyleyen arkadaşlar muhtemelen bağlantıları yanlış yaptılar vr soğutunun fanlarını CPU fanı olarak değil de kasa fanı olarak bağladılar büyük ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BED3C3818

Ben kullanıyorum ml240r modelini. İşlemcim ryzen 9 3900x. Şimdi şöyle bir sorunum vardı stok soğutucu ve msi Meg x570 Ace anakart ile alakalı. Anakart işlemciye default ayarlarda fazla voltaj veriyor yaklaşık 1.45 yani işlemci sürekli oc olarak çalışıyor fazla voltaj ile ve fazla ısınıyordu asıl sorun stok soğutucuydu. Masa üstünde bile işlemci 60 derecenin altına düşmediği için (ki oyunlarda 85 derecelere çıkıyordu) stok fan çok kısa aralıklarla yüzsek devire çıkıp işlemciyi soğutmaya çalışıyordu. Düşünün yani fan 5 saniyede bir yükse devire çıkıp yavaşlıyor sonra tekrar tekrar devam ediyor bu döngü masa üstünde. Oyunlarda zaten sürekli yüksek devir çalışıyor ve gerçekten rahatsız ediyordu. Sonunda gelen ml240r sıvı soğutucuyu bağladım pc ye ve kullanıyorum. Ve diğer kullanan arkadaşların nasıl oluyor da bu soğutucu için gürültü çalışıyor dediğini anlayamadım gerçekten. Ara sıra çalışıp çalışmadığından şüphe ediyorum o kadar sessiz çalışıyor. İşlemcinin masaüstü sıcaklığı şuan ortalama 40-45 derece arası oyun oynarken de 60 dereceyi geçtiğini görmedim hadi 60-65 derece diyelim. Asıl sorun msi ın dragon yazılımında, güç modunu oradan 'silence' a aldım devamlı silence ta çalışıyor fakat performans olarak herhangi bir kayıp yok default a alıyorum fanlar biraz hızlanıyor ama yine herhangi bir değişiklik yok yazılımda problem var. Cooler master ın kendi yazılımını da kurdum o işlemci sıcaklığını boşta 20 derece gösterirken msi dragon 40-45 gösteriyor bir sıkıntı var yazılımla alakalı. Ama uzun lafın kısası ml240r soğutucu ciddi ciddi sessiz çalışıyor. Yüksek ses çıkardığını söyleyen arkadaşlar muhtemelen bağlantıları yanlış yaptılar vr soğutunun fanlarını CPU fanı olarak değil de kasa fanı olarak bağladılar büyük ihtimalle.
    Teşekkür ederim değerli yorumun için

• mng kargodan mesaj geldi. Kargom şubeye gelmiş. Sanırım MSI.
    Gönderici Müşteri: M******

Kulaklık ve SSD bekliyordum. Bakalım ne gelecek
  • Henüz sıvı elime geçmedi bende aynı sorunla karşılaştım işlemcide devamlı bir ısı dalgalanması ve yüksüz halde 70 80 derecelere çıkıyordu bu durum hiçte normal değildi bios ü upgrade ettiğim de düzeldi şuan halen stok soğutucusu mevcut yüksüz halde 45-50 aradı

• Kfsbh K kullanıcısına yanıt
    anakart modeli ne hocam sizin ?
  • Cooler Master MasterLiquid ML240L sıvı soğutucuyu pazartesi mng kargodan teslim aldım ve MSİ x570 Gaming edge anakartta kullanmaya başladım. Tam yükte pompa sesi gerçekten rahatsız edici. O dereceki pompa tam yüke geçtiği zaman masa titriyor.
  • Kulaklık 55. günde geldi.

MSI X570 Anakart Alanlara Sıvı Soğutma Hediye!
  • x570 meg ace modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

mng kargodan mesaj geldi. Kargom şubeye gelmiş. Sanırım MSI.
    Gönderici Müşteri: M******

Kulaklık ve SSD bekliyordum. Bakalım ne gelecek
    Ssd nasıl kazandın kardeşim inceleme linkini atar mısın? Ben de baya detaylı inceleme yazdım ama ssd hediyesi için aday olamadım.

• kulaklığın bir tanesi geldi sıvı soğutmadan daha ses seda yok baakalım
  • evoturk kullanıcısına yanıt
    öyle süper birşey yazmadım . shoutout sayfanıza ürün ne zaman geldi bilmiyorum ama o sayfaya ürün geldikten sonra işlemlerinizi bitirip onay gelmesi gerekiyor. Her ayın 28i çekiliş yapılıyor ve 2-3 gün sonra mail ile bilgi geliyor. Kayıt yapıp onay aldığınız tarihten sonraki ilk 28 inde o çekilişe katılmış oluyorsunuz. https://forum.donanimhaber.com/amd-sistem-topluyorum-sadece-gpu-kaldi--139145094

edit: kulaklık gelmiş. ssd henüz yok. ben kulaklığı baya beğendim bassı çok güzel veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Dilenci -- 18 Eylül 2019; 19:58:46 >

• Halen gelen giden yok herhalde en sona ben kaldım

• Kulaklığın onaylanmasına rağmen,belirtilen 10 Eylül'ün geçmesine rağmen (!) MNG kargoyu aradım fakat kargo olmadığını söylediler. Yahu insan bir gönderim kodu paylaşmaz mı? Belirttiği plana uymaz mı?
    Yemin ediyorum maymun ettiler insanları, yok su soğutucusunu bekle sistemi kurma... Su soğutucusu geldi. Şimdi kulaklık bekle, MNG kargonun açılmayan telefonları zorla...

MSI almakla pişman oldum.. Nefretlik geldi ne yaptığınız belli değil.. Heves meves kalmadı lanet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenDream -- 19 Eylül 2019; 1:2:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbrainx

Kulaklık 55. günde geldi.

Hayırlı olsun hocam, hangi kargo ile gönderim yaptılar?
  • Arkadaş 15 temmuzdan beri bekliyorum 8 hafta dediniz 8 haftayı da doldurdum bugün 64. gün. Eylülde alanların bile hediyeleri geldi. Başlayacağım sizin yapacağınız işe yapacağınız sıralamaya yeter artık bu rezilliğiniz. Göndermeyecekseniz göndermeyeceğiz deyin her gün foruma maile bakmak zorunda bıraktınız beni. 50 kere mail attım PM attım bir cevap vermediniz. Kampanya yapmasanız MSI benim gözümde daha büyük bir firmaydı. Adınızı da itibarınızı da bitiriyorsunuz.
  • Büyük bir hayal kırıklığı.. Resmen MSI'dan soğudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucibel

Büyük bir hayal kırıklığı.. Resmen MSI'dan soğudum.
    Kesinlikle çok uzun zamandır Gigabyte kullanıyordum. MSI arkadaşlarım tavsiye ettiler, yeni sistemi mi öyle toplayayım dedim ve sonuç hüsran..
  • Sağolasın hocam. MNG ile geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbrainx -- 19 Eylül 2019; 11:22:27 >
  • Kampanyanın ilk iki haftası gayet ilgililerdi ve ürünleri ilk günden gönderiyorlardı öyle bir imaj oluşturuldu şimdi neden bu ilgi alaka yok aksine sorumsuzluk ve umursamazlık var bu yapılan insanları kandırmak başka bir şey değil topluca yazalım msi global a instagram sayfalarına vs şu 8 hafta dolduğu sürede gelmezse tüketici heyetinede başvuracam.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.