Şimdi Ara

MSI X570 Anakart Alanlara Sıvı Soğutma Hediye! (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
975
Cevap
7
Favori
70.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Recep Eliçevik

Arkadaşların yazdığı üzere Vektron elektronik bakıyormuş hocam. Kontrolcü bozuldu derken bios'tan pwm ayarından mı bahsediyorsunuz?
    Ben en son sürüm bios'u yükledikten, sonra pompa devrini pwm olarak ayarlaymadığımı görüp pek önemsememiştim (daha önce ayarlanıyordu) ama sıvı soğutucu fanları ayarlanabiliyor... (anakart carbon)
    Hatta kasamda kasa fanlarırnı kontrol edebileceğim bir fan kontrol kartı var daha önce otomatik ayarda pwm ile bunları ayarlayamazken son bios ile ayarlanabilir hale geldi. Sizde de durum bu mu?
    Fan devir hızlarını ayarlama konusunda sıkıntı yok. Problem fan ışıkları kapanmıyor. Birde kasanın içini atıyorum kırmızı yapıyorum, fanlar pembemsi yanıyor ama cooler master logosu anakart ışıkları ile uyum içinde. Fanlar neden uyumsuz çözemedim.

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Eski sayfalarda bu durum birinin daha başına gelmişti sanırım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kampanya hala devam ediyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

kampanya hala devam ediyor mu ?
    Hayır..
  • Ürünle ilgili sorun yaşadığımda nasıl bir yol izlemeliyim?
    Kutu ilk geldiğinde soğutucuda eziklikler vardı. Ama herhangi bir sızıntı yok gibiydi kullanmaya devam ettim.

Fanlarından aşırı şekilde ses geliyor, bir tane fanı gıcırdıyor. Ne yapmam lazım? komple söküp garantiye mi yollayayım yoksa sadece fanları söksem yeterli mi?
    bunları çıkarınca ryzen 3600 stok fanı takmam gerekecek.
  • Arkadaşlar farklı marka fan almadan sorunu çözebilen var mı ? Uzun süredir yurtdışı yazışmalarım sonucu Türkiye ekibinden ulaşıldı ve yeni fan gönderildi. Bugün taktım ancak değişen bir şey yok. Gönderilen fanlar 2018 üretimi yine sorunlu. Kutudan çıkanlar 2019 üretimiydi yine sorunluydu zaten. Acaba gerçekten sorun fanlar da mı onu da tam çözemedim. Kasaya bağlamadan ses sorunu yok. Bağladığım anda o saçma vuu sesi çıkıyor. Umarım Cooler Master Türkiye ekibiyle bu sorunu çözeriz. Eğer çözülemezse ne yapılır bilmiyorum. Acaba bu sorun; üst versiyon olan ML240R 'da var mı ? Bu sorunu çözene kadar durmaya niyetim yok açıkçası. Sinir bozucu ses çıldırtıyor adamı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrkShnnn

Arkadaşlar farklı marka fan almadan sorunu çözebilen var mı ? Uzun süredir yurtdışı yazışmalarım sonucu Türkiye ekibinden ulaşıldı ve yeni fan gönderildi. Bugün taktım ancak değişen bir şey yok. Gönderilen fanlar 2018 üretimi yine sorunlu. Kutudan çıkanlar 2019 üretimiydi yine sorunluydu zaten. Acaba gerçekten sorun fanlar da mı onu da tam çözemedim. Kasaya bağlamadan ses sorunu yok. Bağladığım anda o saçma vuu sesi çıkıyor. Umarım Cooler Master Türkiye ekibiyle bu sorunu çözeriz. Eğer çözülemezse ne yapılır bilmiyorum. Acaba bu sorun; üst versiyon olan ML240R 'da var mı ? Bu sorunu çözene kadar durmaya niyetim yok açıkçası. Sinir bozucu ses çıldırtıyor adamı.
    Hocam bu uçak kalkma sesi için sizin gibi yurt dışına yazan bir arkadaş vardı, cevap verdiği üzere yurt dışından gelen fanlar da sıkıntılıymış, bu yüzden başka fan satın alıp takmış...
    Geçmişte yazılanlara bakarsanız teknik servisle iletişime geçip yeni fan alıp takanlarda da aynı sorun mevcut. Başka marka fan takanlar da sorun yok, yani sanırım fanın üretimin de sorun var ve bu böyle geçiştirildi. Maalesef benim fanlarda da durum aynı.

Siz ne yaptınız?

• COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L RGB gelmişti bana, Edge x570 ile.

Performansı iyi buldum. Zaten Ryzen 3700x çok ısı üreten bir işlemci değil, o yüzden soğutması basit.

Ama fanlar problemli, biostan ayar çekseniz bile gene problemli. SP120 High Performance Edition serisi vardı bende 2 tane. Boşta duruyordu, onları taktım ve sıkıntı düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L RGB gelmişti bana, Edge x570 ile.

Performansı iyi buldum. Zaten Ryzen 3700x çok ısı üreten bir işlemci değil, o yüzden soğutması basit.

Ama fanlar problemli, biostan ayar çekseniz bile gene problemli. SP120 High Performance Edition serisi vardı bende 2 tane. Boşta duruyordu, onları taktım ve sıkıntı düzeldi.
    Gerçekten fanlar çok yüksek ses yapıyor, Cooler Master ile iletişime geçtim aldığım yer ile iletişime geçin dedi. Diğer arkadaşlardan iletişime geçen olmuş ama yine sorunlu fan göndermişler. Sanırım en iyi çözüm yeni fan alıp takmak olacak ama ben bunları kullanmaya devam edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: evoturk

Gerçekten fanlar çok yüksek ses yapıyor, Cooler Master ile iletişime geçtim aldığım yer ile iletişime geçin dedi. Diğer arkadaşlardan iletişime geçen olmuş ama yine sorunlu fan göndermişler. Sanırım en iyi çözüm yeni fan alıp takmak olacak ama ben bunları kullanmaya devam edeceğim.

Alıntıları Göster
    Fanlar tasarım olarak problemli. O yüzden değiştirmek en iyisi.
  • Arkadaşlar merhaba. Bugün şöyle bir şey gördüm. Cooler Master ML240L'nin V2'leri çıkmış yani 2. versiyonları. Bize yolladıkları ML240L modellerinde fanların hepsi arızalı aşırı ses yapıyordu. Acaba şimdi fanları değişim istesek bize ML240L V2 modelinin fanlarından gönderirler mi?

Ürün linki:https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240l-v2-rgb/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoturk -- 22 Nisan 2020; 10:22:0 >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba. Bugün şöyle bir şey gördüm. Cooler Master ML240L'nin V2'leri çıkmış yani 2. versiyonları. Bize yolladıkları ML240L modellerinde fanların hepsi arızalı aşırı ses yapıyordu. Acaba şimdi fanları değişim istesek bize ML240L V2 modelinin fanlarından gönderirler mi?

Ürün linki:https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240l-v2-rgb/
    Aslında göndermeleri lazım ama açıkçası ben göndereceklerini pek sanmıyorum. Kaldı ki şu an ithalat neredeyse durmuş vaziyette...

• quote:

Orijinalden alıntı: Recep Eliçevik

Aslında göndermeleri lazım ama açıkçası ben göndereceklerini pek sanmıyorum. Kaldı ki şu an ithalat neredeyse durmuş vaziyette...

Alıntıları Göster
    Bu virüs olaylarının bitişinden sonra (artık ne zaman biterse) bence yine de şansımızı denemeliyiz. Çünkü gerçekten bizlere gönderdikleri bütün fanlar çok yüksek seste çalışıyor.

• quote:

Bu virüs olaylarının bitişinden sonra (artık ne zaman biterse) bence yine de şansımızı denemeliyiz. Çünkü gerçekten bizlere gönderdikleri bütün fanlar çok yüksek seste çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Valla hocam sessiz olsunda rgb olması şart değil. Aşağıdaki fan da uyar bana...

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/case-fan/masterfan-sf120m/

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.