Şimdi Ara

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
10
Favori
13.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XanthiN

Kasa (havalandırma) farkı devreye girmiş. Benim memory'lerin ve çipin biraz daha serin olması böyle açıklanabilir. Senin test sonucun @st_emx 'ün yukarıda paylaştığı test sonucuyla neredeyse bire bir aynı. Demekki stress testi için bu değerler normal.
    Fanların devir hızı default ayarlar mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Benimki otomatik modda, ekran kartı kendisi ayarlıyor. Testlerimin hiç birisinde manuel fan ayarı yapmadım.
  • Son sürücüden sonra bu furmark testini denedinizmi? Çünkü bazı yerlerde son sürücüden sonra kart daha serin çalışıyor diyenler var. Ben değişim diye yolladım fakat vatan hala dönüş yapmadı bekliyorum bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartı çekinerek almıştım ama gerçekten çok memnun kaldım. Fps değerleri çok iyi. 4-5 gündür aktif kullanıyorum sıcaklık normalde 72-76 (ultra oyunlarda) Maksimum gördüğüm değer 82 derece.
    2400 gibi bir fiyata göre süper kart.

Ayrıca arkadaşlar hazır yazmışken yardımlarınızı rica edeceğim.
    5 senedir aynı şekilde kullandığım chrome (eklenti ve ayarlarla) yeni sistemimde aşırı derece ram kullanıyor (6gb) bazen de çöküyor. i5 750 + 8gb 1333 mhz ram olan sistemimde bir sıkıntı yoktu ama ryzen 5 2600 + 16 gb 3000mhz ram olan sistemde bu sorunu yaşıyorum. Acaba ucuz diye aldığım g-skill ram'den dolayı mıdır?
  • quote:

Benimki otomatik modda, ekran kartı kendisi ayarlıyor. Testlerimin hiç birisinde manuel fan ayarı yapmadım.
    Sıcaklık değerine fan hızı ekleyerek düşük sıcaklık yakalayabilirsin.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam fakat gerek görmüyorum. Belki havalar ısınınca uygularım.
  • selamün aleyküm beyler rx 5700 mech gp satın aldım da sanırım kart da sorun var normal de Zero Frozr özelliği var ama benim kartın fanları sürekli donuyor adrenalin-2020-edition-20.2.2 en güncel sürümünü kurmama rağmen hiç birşey değişmedi bilgisi olan varmı
  • cApK1N kullanıcısına yanıt
    MSI ürün sayfasında Zero Frozr belirtilmemiş. Mesela 5700 Gaming X modelinde açıkça bu özellik yazıyor. MECH serisinde bu özellik olmayabilir.

Modellerin datasheet dokümanlarına da baktım. Zefo Frozr MECH modeline yazılmamış.

MSI AIB ile kendiniz fan profili ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 2 Mart 2020; 18:59:41 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    hocam rx 5700 mech zero Frozr özelliği yok mu ??
  • cApK1N kullanıcısına yanıt
    Fanların belli bir dereceye kadar hiç çalışmaması olayı bu modelde yok. Düşük derecelerde tamamen durmak yerine (örneğin boşta) 700-900 RPM civarında çalışıyorlar. Bu devirde oldukça sessiz çalıştıkları için gerekli de olmuyor.
  • ventus xs lere gaming veya gaming x biosu yükleyenler var bu şekilde fan stop özelliği kazandırmışlar fakat riskli bir işlem kartın tuğlaya dönme ihtimali var. Birde fanlar gerçekten sessiz aslında bi süre sonra durmuş durmamış insan farketmiyor bile https://www.techpowerup.com/forums/threads/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-6g-non-oc-version-vga-bios.261580/
  • Değişim talebimden sonra gelen yeni kartın furmark değerleri, kasa koşulları aynı sadece sürücü olarak şuan yayında olan son sürücüyü yükledim, diğer karta göre bir sıcaklık düşüşü mevcut
    MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: st_emx

Değişim talebimden sonra gelen yeni kartın furmark değerleri, kasa koşulları aynı sadece sürücü olarak şuan yayında olan son sürücüyü yükledim, diğer karta göre bir sıcaklık düşüşü mevcut
    90 derece memory sıkıntı değil mi? yazın sıcaklarda 100ü görür o.

• Eser. kullanıcısına yanıt
    Bu sıcaklıklar ne yazikki moda olan yanlış kasa tercihlerinden kaynaklı normalde kart sessiz serin az güç tüketiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Bu sıcaklıklar ne yazikki moda olan yanlış kasa tercihlerinden kaynaklı normalde kart sessiz serin az güç tüketiyor.
    hocam 2 tane 5700xt kart aldım arka arkaya , ilkini yüksek memory sıcaklığından dolayı değiştirdim, modelde sıkıntı var herhalde diye, gigabyte sorunsuz dediler gigabyte aldım o da aynı, furmarkta 104*106 dereceyi görüyor 20dk stres testinde. acaba sorun kartta değil mi diye düşünmeye başladım ben de emin olamadım. napacağım bilmem. 90 olsa şükredeceğim.
  • Hocam kasa havalandırmam gerçekten zayıf ve ortamda 23~24 derecelerde nispeten sıcak sayılır, bu değer yine iyi bence çünkü Furmark biraz abartı bir test ve bu koşulların hiçbir oyunda oluşacağını düşünmüyorum. denediğim oyunlarda hafızalar 70~80 aralığında takılıyor. Memory operasyon sıcaklığıda üreticiden üreticiye değişecektir muhakkak fakat bunların üzerindeki Micronlarda 0-95 olması lazım.
  • Kasamda önde fan bulunmuyor sadece 2 adet kasa üstünde gelen egzos fanı mevcut istediğim fan tiplerini bulamadığım için çok uğraşmadım havalandırmaya fakat öne düzgün 2 statik basınçlı fan koysam tablo değişir, kasanın havalandırma performansı kötü değil aslında.
    Farkettiysen stres testinde alınan sonuç bu. Oyunlarda 75-80 en fazla (memory).
  • quote:

Farkettiysen stres testinde alınan sonuç bu. Oyunlarda 75-80 en fazla (memory).
    Farkındayım, yukarıda kendim için 90 olsa şükredeceğim dedim zaten.

Sırayla okuyordum sonradan gördüm.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.