Şimdi Ara

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
10
Favori
13.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI RADEON™ RX 5700 MECH GP OC kartı alalı yaklaşık bir ay oldu. Apex, Bupg, COD WArzone oyunlarını oynadım rx590dan daha iyi bir performans aldım. Özellikle apex de fps uçup gidiyor. bir problemle karşılaşmadım. Battlelord oynarken birkaç kez siyah ekran hataları ile karşılaştım.(ses vardı ama görüntü gitmişti. warzone oyununda da bir kaç kez olmuştu ama oyun patch yaptıktan sonra düzelmişti) Bu problemlerin sadece karttan olduğunu sanmıyorum. Zira battlelord ve warzeone ikisi de şu an problemli oyunlar; sürekli crash yiyen optimizasyonu sorunlu bug kaynayan oyunlar.(siyah ekrandan sonra reset atıyordum ama win+ctrl+shift+B yapınca da düzeliyormuş sanırım bir daha aynı hatayı görürsem deniycem.)
    Ama dün youtube üzerinden video izlerken (bir sürü youtube videosu açmıştım; 10 tane filan açmışımdır) mavi ekran hatası aldım.
    hemen bi furmark stres testine soktum kartı tık demedi bana mısın demesi çalıştı durdu)
    Bir daha ki driver ile bence bu tarz problemler daha da azalacak diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepStorm

merhaba B450M S2H RGB desteği ve kontrolcüsü olduğunu zannediyordum. Emin misiniz?

Alıntıları Göster
    Eminim kartı bizzat kullanıyorum RGB desteği yok CPU ledi için 4 pinli bir giriş var sadece onda da sadece tek renkler yanıyor mod vs hiçbir şey yapılmıyor. Ben sorunu harici kontrolcü alarak çözdüm. Ayrıca anakartta sadece 3 tane fan girişi var. 1 işlemci bir egzoz fanı bunlar zaten sabit hepsinde var. harici 1 adet koymuşlar. Çok fanlı sistemler için uygun değil. Ben harici kontrolcü çoklayıcı vs alırım diyorsanız alın bu kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 10 Nisan 2020; 12:8:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eolian

MSI RADEON™ RX 5700 MECH GP OC kartı alalı yaklaşık bir ay oldu. Apex, Bupg, COD WArzone oyunlarını oynadım rx590dan daha iyi bir performans aldım. Özellikle apex de fps uçup gidiyor. bir problemle karşılaşmadım. Battlelord oynarken birkaç kez siyah ekran hataları ile karşılaştım.(ses vardı ama görüntü gitmişti. warzone oyununda da bir kaç kez olmuştu ama oyun patch yaptıktan sonra düzelmişti) Bu problemlerin sadece karttan olduğunu sanmıyorum. Zira battlelord ve warzeone ikisi de şu an problemli oyunlar; sürekli crash yiyen optimizasyonu sorunlu bug kaynayan oyunlar.(siyah ekrandan sonra reset atıyordum ama win+ctrl+shift+B yapınca da düzeliyormuş sanırım bir daha aynı hatayı görürsem deniycem.)
    Ama dün youtube üzerinden video izlerken (bir sürü youtube videosu açmıştım; 10 tane filan açmışımdır) mavi ekran hatası aldım.
    hemen bi furmark stres testine soktum kartı tık demedi bana mısın demesi çalıştı durdu)
    Bir daha ki driver ile bence bu tarz problemler daha da azalacak diye düşünüyorum.
    Hocam işte ne zaman olduğu belirsiz furmark bende de sorunsuz mesela ama oyunlarda sıkıntı oluyor. Ekran kartı yük durumu dalgalandığında kart afallıyor. Büyük ihtimalle wattman kaynaklı bu sorunlar. Sadece kart yükteyken oluyor bazen 5 dk da bazen 1saat sonra belli değil.

• Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Kartınız arızalıymış maalesef, bende de yeşil ekran sorunu vardı, değişimden sonra sıkıntı yok. Geçmiş olsun.
  • Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    aydınlattığınız için çok teşekkürler. Yorumlarınızı okuduktan sonra o karttan vazgeçtim ve Asrock b450M Pro4 almaya karar verdim. F/P ürünü ancak özellikleri çok iyi ve ARGB kontrolcüsü kartta mevcut. Bu arada ben kart olarak 5700XT de karar verdim. Sapphire 5700XT Pulse modelini tercih edeceğim ancak MSI RX5700 XT MECH kartı da merak ediyorum. kullanan var mı aramızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1BB4C024C

Kartınız arızalıymış maalesef, bende de yeşil ekran sorunu vardı, değişimden sonra sıkıntı yok. Geçmiş olsun.
    Sağolun hocam valla değişim konusunda kararsızım muhtemelen iade isteyeceğim. Xt modeli veya rtx 2060a geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepStorm

aydınlattığınız için çok teşekkürler. Yorumlarınızı okuduktan sonra o karttan vazgeçtim ve Asrock b450M Pro4 almaya karar verdim. F/P ürünü ancak özellikleri çok iyi ve ARGB kontrolcüsü kartta mevcut. Bu arada ben kart olarak 5700XT de karar verdim. Sapphire 5700XT Pulse modelini tercih edeceğim ancak MSI RX5700 XT MECH kartı da merak ediyorum. kullanan var mı aramızda?
    Rica ederim hocam. Bence ekran kartı tercihini sapphire yerine MSI dan yana kullanın. Pulse modelinde de sıkıntı yaşayan çok insan var. Hem MSI termal olarak bir kaç derece daha iyi fanları daha sessiz çalışıyor. Sapphire alacaksanız da nitro modelini alın

• quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

Rica ederim hocam. Bence ekran kartı tercihini sapphire yerine MSI dan yana kullanın. Pulse modelinde de sıkıntı yaşayan çok insan var. Hem MSI termal olarak bir kaç derece daha iyi fanları daha sessiz çalışıyor. Sapphire alacaksanız da nitro modelini alın

Alıntıları Göster
    Bende kararsız kaldım aslında RX5700XT için en sorunsuz ve soğutma konusunda başarılı kart Sapphire diyorlar. Nitro+ ya çıkamayanlar PULSE modelini gönül rahatlığıyla alabilir diye yorumlar okudum. Bende NITRO+ ya çıkamıyorum zira bütçemi baya aştım XT ye yönelerek.

• Ekran kararma ve mavi ekran hatası alan arkadaşlar WHQL driver'ı kursunlar:
    https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5700-series/amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Ekran kararma ve mavi ekran hatası alan arkadaşlar WHQL driver'ı kursunlar:
    https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5700-series/amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700
    Hepsini denedim hocam ben değişmedi birşey hatta son gelen optional driver ile mavi ekran hataları gitti ancak ekran kararma kitlenme düzelmedi

• Selamün aleyküm, şuan için alınır mı bu kart acaba,GTX1060 var şuan.driverları hala sorunlumu ? ve sıcaklık olayı nasıl aşırı çok ısınıyor mu

msi radeon rx 5700 mech gp oc itopyada 3060 a geliyor yanında 2 adet oyun veriyor.
  • KrmTrn kullanıcısına yanıt
    A.selam, mech gp kullanıcısı olarak şuan gaming x modelide yaklaşık aynı fiyata inmiş vatanda, en az 5 fps artısı vardır gaming modelinin kaçırma derim

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-radeon-rx-5700-gaming-x-8gb-gddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rustem1905 -- 24 Nisan 2020; 22:26:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rustem1905

A.selam, mech gp kullanıcısı olarak şuan gaming x modelide yaklaşık aynı fiyata inmiş vatanda, en az 5 fps artısı vardır gaming modelinin kaçırma derim

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-radeon-rx-5700-gaming-x-8gb-gddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti.html
    Ondada ısınma sorunu var diyorlar

• KrmTrn kullanıcısına yanıt
    Xt gaming x modelinin ısındığını bende okumuştum ama bu model kartın mech gpden yüksek olduğunu sanmıyorum, burda birçok kişi ısı değerlerini paylaştı 100 dereceyi bulan memory değerleri görüldü inceleyebilirsin, normal zamanda gaming modeller 500 lira pahalı ve bunun çeşitli sebepleri varki pahalı, aşağıya video bırakıyorum orada sıcaklık değerleri az da olsa paylaşılmış ne kadar zorladığı soru işareti ama fikir verebilir

https://www.youtube.com/watch?v=eDtESeTKuhI&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rustem1905

Xt gaming x modelinin ısındığını bende okumuştum ama bu model kartın mech gpden yüksek olduğunu sanmıyorum, burda birçok kişi ısı değerlerini paylaştı 100 dereceyi bulan memory değerleri görüldü inceleyebilirsin, normal zamanda gaming modeller 500 lira pahalı ve bunun çeşitli sebepleri varki pahalı, aşağıya video bırakıyorum orada sıcaklık değerleri az da olsa paylaşılmış ne kadar zorladığı soru işareti ama fikir verebilir

https://www.youtube.com/watch?v=eDtESeTKuhI&feature=youtu.be
    Aslında ısı değerleri güzel fena değil yani

• Arkadaşlar ben videomu gizliye aldım linkden kaldırabilirsiniz Türkiyedeki özellikle yeni nesil bilgi hak etmiyor kalın sağlıcakla.
  • eyy ahali sevgili saygılı msi rx 5700 mech gp kullanıcıları bu arkadaşı nasıl bilirsiniz?
    3000tlye satın alacağım son kez sormak istedim memnuniyetiniz yerindemidir
  • Barkside kullanıcısına yanıt
    :) İyidir, başlarda sorun yaşamıştım ama kart arızalıymış, değşim oldu; 1 aydır sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim. Beraberinde de 2 adet oyun ve 3 aylık xbox live üyeliği veriyorlar.
  • Arkadaşlar çok acil yardım alabilir miyim ,msi raden rx5700 mech gp 8gb,amd ryzen 5 3600, 8x2 ram 3200 mhz 4 rgb fan kasada , bu bileşenlere 600w coolermaster +80 psu yeterli olur mu ??
  • salih13254 S kullanıcısına yanıt
    Evet kaliteli bir 600 W PSU yeterli olur.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.